MojaLekáreň.sk

Liečivá palma pre mužskú potenciu. Serenoa repens pomáha nielen s erekciou

Palma pilovitá (Serenoa repens) je rastlina, používaná pre zvýšenie potencie už po stáročia. Jej užívanie prispieva aj k normálnej funkcii prostaty a reprodukčných orgánov.

Liečivá palma pre mužskú potenciu. Serenoa repens pomáha nielen s erekciou
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Serenoa repens na mužskú potenciu

Palma pilovitá (Serenoa repens, známa tiež pod názvom Saw palmetto) prispieva k normálnej funkcii mužskej prostaty aj reprodukčných orgánov. Už na začiatku 18. storočia používali americkí Indiáni plody tejto rastliny k celkovému povzbudeniu a tiež k zvýšeniu chuti do jedla.

Ako palma pôsobí v tele

Rastlina pôsobí na hormonálnej úrovni. Mechanizmus účinku je značne zložitý a nemá cenu ho tu dopodrobna rozvádzať. Látky obsiahnuté v rastline dobre pôsobia na mužskú prostatu a zmierňujú ťažkosti spojené s nezhubným zväčšením prostaty (benígna hyperplázia prostaty), t. j. ak chodíte častejšie močiť (najmä v noci), máte prerušovaný alebo slabý prúd moču, močenie vás bolí alebo máte pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra.

Benígna hyperplázia prostaty znamená nezhubné zväčšenie prostaty. Ide o prirodzený proces starnutia prostaty; pri zväčšení utláča prostata močovú trubicu, čo spôsobuje ťažkosti pri vyprázdňovaní močového mechúra. Prvé príznaky sa môžu objaviť už v 40 rokoch, vo veku 65 rokov sa vyskytujú u 70 % mužov.

Pôvod palmy s purpurovými plodmi 

Serenoa rastie v juhovýchodnej časti USA. Má široké vejárovité listy a jej tmavo červené plody sú chránené hrubým lupeňom na malej stonke, pripevnenom ku kmeňu. Kvitne od decembra do marca a plodí purpurovo červené plody od apríla do októbra. Palma je veľmi odolná proti ohňu. Z plodov, ktorých je na jednej rastline 100 až 400, vzniká šťava. Pre výrobu extraktu sa používajú sušené plody. Sú zamrazené a jemne pomleté tak, aby aktívne zložky boli chránené pred teplom, ktoré vzniká pri mletí týchto plodov.

Ako sa serenoa užíva

Serenoa sa užíva perorálne (ústami), výhodou je aj minimum vedľajších účinkov. Okrem pôsobenia na mužskú prostatu a reprodukčné orgány, účinkuje aj na rast vlasov. Extrakt z nej je súčasťou niektorých voľne predajných liekov − vždy sa teda riaďte príbalovým letákom, kde nájdete ako liek užívať a v akých dávkach. V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na našu Odbornú poradňu − naši lekárnici vám vždy poradia.

Riziká užívania 

Rastlina je relatívne bezpečná s minimom nežiaducich účinkov. U niektorých jedincov sa môže objaviť nevoľnosť, vracanie, hnačka, poruchy erekcie a ejakulácie. Ak užívate lieky na zrážanie krvi, určite sa poraďte pred užitím so svojím praktickým lekárom. Serenoa môže znížiť krvnú zrážanlivosť a zvýšiť tak pravdepodobnosť krvácania.

Nielen pre mužov, ale aj pre ženy

Serenoa repens je súčasťou prípravkov nielen pre mužov, ale aj pre ženy − aj tu pomáha udržať normálne funkcie reprodukčného systému.

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Kozmetika a hygiena Bio potraviny

Prečítajte si tiež

Probiotiká pomáhajú imunitnému systému v boji proti chorobám tým, že podporujú zdravie črevného mikrobiómu a chránia ho pred škodlivými baktériami, kvasinkami, plesňami a vírusmi. Nájdete ich v…

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

Tiež ste sa stretli s názvami prvá, druhá, tretia, štvrtá, piata, šiesta a siedma detská choroba? Číslovanie pochádza z čias, keď sa ešte veľmi nevedelo, čo choroby spôsobuje. Tieto choroby postihujú…

viac

Veľmi často je jedným z príznakov bežného prechladnutia, známeho aj ako vírusové ochorenie dýchacích ciest. Toto vírusové ochorenie dýchacích ciest najčastejšie postihuje nos a hltan. Medzi príznaky…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.