Obľúbené položky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Lekárnička radí: Proti koronavírusu pomôže hygiena, posilnenie imunity i respirátor

Lekárnička radí: Proti koronavírusu pomôže hygiena, posilnenie imunity i respirátor

Liečivé prípravky Deti Rady lekárnika

Hlavne nepodliehajte panike z koronavírusu, naša lekárnička radí, ako znížiť možnosť nákazy koronavírusom a ďalšími respiračnými chorobami.

Lekárnička radí: Proti koronavírusu pomôže hygiena, posilnenie imunity i respirátor

Nový typ koronavírusu, ktorý sa koncom minulého roka objavil v čínskom Wu-chan, si zatiaľ vyžiadal vyše 100 obetí a okolo 4500 nakazených. Rýchlosť, akou sa nebezpečný vírus šíri z Číny do ďalších krajín, znepokojuje celý svet. Vrátane Slovenskej republiky.

Ako sa chrániť pred vírusmi

"Vírus sa do tela dostáva cez sliznice. Preto odporúčam nedotýkať sa očí, nosa alebo úst, ak nemáte dokonale umyté ruky. Pri kýchaní alebo smrkaní používajte jednorazové vreckovky, ktoré po použití vyhoďte do odpadkového koša. Pri odkašliavaní nie je vhodné dávať si ruku pred ústa, lepšie je kašeľ tlmiť vreckovkou alebo predlaktím, zamedzíte tak šíreniu infekcie."  (Mgr. Pavla Horáková)                                        

Ako predchádzať respiračným chorobám

  • Umývajte si často ruky, minimálne 20 sekúnd
  • Na ruky použite bezoplachové dezinfekčné gély
  • Používajte jednorazové papierové vreckovky a po použití ich hneď vyhoďte
  • Nedotýkajte sa očí, nosa a úst neumytými rukami
  • Vyhnite sa dlhšiemu pobytu na miestach s väčšou koncentráciou ľudí
  • Posilňujte imunitný systém
  • Buďte ohľaduplní k ostatným - keď si kýchnete, použite papierovú vreckovku
  • Pravidelne dezinfikujte aj povrch mobilného telefónu a klávesnice počítača (môžu byť zdrojom mnohých baktérií a vírusov)
  • Užitočný môže byť aj respirátor: Ochranu proti vírusom poskytnú respirátory triedy FFP3 alebo polamasky P3. Zdravého jedinca rúško pred infekciou koronavírusom neochráni. Rúška sú vhodné pre chorých a nakazených, aby infekciu ďalej nešírili.

Liečba koronavirových infekcií skutočne zatiaľ zostáva len pri liečbe príznakov. To znamená zrážať teplotu a zlepšovať kvalitu dýchania.

Sledujte overené zdroje informácií

Nepodliehajte panike a sledujte aktuálnu situáciu u overených zdrojov:

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam