Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Antibakteriálne gély

Antibakteriálne gély

Baktérie - bežná súčasť života okolo nás. To sa učíme už na základnej škole. Ale teraz si predstavte takú kľučku alebo sedačku v električke pod veľmi detailnou lupou. Čo asi uvidíte? Svet mnohých najrôznejších mikroorganizmov. A potom desiatu presne v tých rukách, ktoré sa dotkli onej kľučky alebo sedadla. Máte ešte chuť?

Nedovoľte miliónom týchto mikropotvoriek, aby sa pustili do vašej desiaty skôr, než to stihnete vy! A hoci ich vo vašom tele žije mnoho, na koži, v ústach, tak sú jednoducho baktérie dobré (telu prospešné) a tie zlé (prenášače chorôb).

Ako sa teda môžete brániť tým zlým mikroorganizmom?

Ľahko! Stačí staviť na dobrú hygienu. Okrem častého umývania rúk správnym postupom môžete túto hygienu zakončiť s pomocou niektorého z antibakteriálnych gélov, pričom si môžete vybrať, či chcete neparfumovaný, alebo s nejakou vôňou. Tieto gély sú tiež vhodné vo chvíľach, keď nemáte po ruke kohútik s tečúcou vodou a mydlo. Pribaľte si ho do cestovnej tašky, alebo ho jednoducho majte vždy pri ruke vo svojej kabelke.

A nejde len o situácie, kedy máte hlad a chcete sa pustiť do svojej desiaty. V niektorých chvíľach si nebezpečenstvo ani neuvedomujete: napríklad, ak si radi šúchate unavené oči, hryziete nechty, alebo používate kontaktné šošovky. Baktérie sú vynaliezavé a žijú na miestach, na ktorých by ste ich vôbec nečakali. Až vás nakoniec nepríjemne prekvapia tým, čo všetko môžu spôsobiť.

A aké sú výhody antibakteriálnych gélov?

Je ich veľa. Tak napríklad to, že rozotretie kvapky gélu do dlane je oveľa rýchlejšie než umývanie rúk. Antibakteriálne gély môžete použiť ako na ruky, tak na pokožku - ako núdzovú dezinfekciu, alebo ak baktérie vážne nemáte radi. Gél sa okamžite vstrebe, na rozdiel od vody. Balenie gélu je tiež ľahko prenosné.

A čerešnička na torte pre ženy - pretože výrobcovia radi pridávajú do kozmetiky nejaký bonus, nechýba ani u gélov. Antibakteriálny gél zanechá po použití ruky jemné a hebké; niektoré tiež obsahujú peelingové čiastočky, ktoré pokožku zbavia nielen baktérií, ale tiež odumretej pokožky.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

Jednotkové množstvo látky

 • APOTEX HemaGel 5 g Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  HEMAGEL ponúka výnimočné riešenie pri hojení rán ako akútnych (popálenín, rezných rán a pod.) tak i chronických rán typu vredov prekolenia, spoôsobených poškodením žilného či tepenného systému, diabetických nôh, preležanín, pooperačných a ostatných poškodení kože. Chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, vytvára optimálne Ph v ranách a tým zabraňuje tvorbe chrást. Znižuje bolestivosť a podporuje uzatváranie rán jazvou. Má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany. Dávkovanie: každých 24 hodín, podľa potreby častejšie. Prevencia: pri akomkoľvek zranení či poškodení kože preventívne naniesť na postihnuté miesto malé množstvo gelu a prelepiť náplasťou Kontraindikácie: neboli zistené žiadne príznaky alebo alergické reakcie ani ďalšie kontrindikácie. Vedľajšie príznaky: neboli zistené žiadne vedľajšie príznaky. Fakty: doterajšia prax a klinické skúšky dokázali, že vlhké prostredie výrazne urýchľuje proces hojenia, podporuje delenie a pohyb buniek v rane. Zároveň udržuje stálu teplotu v rane, čo je veľmi dôležité pri procese hojenia. Pri liečbe komplikovaných a infikovaných rán je nevyhnutné dodržať ďalšie požiadavky na liečbu, napr. čistotu rany, dostatočnú výživu a dodržiavanie všetkých liečebných pokynov lekára. Zloženie: hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2 hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AVČR.

  5,59 € -2% 5,70 €

 • DETTOL antibakteriálny gél 50 ml Biocídny výrobok

  DETTOL antibakteriálny gél 50 ml

  Akcia

  skladom 1 - 2 ks

  Účinné látky Etanol Použitie Antibakteriálny gél v praktickom balení, vhodný na ochranu a dezinfekciu rúk pri bežnom cestovaní či pohybu na verejnosti (verejné záchody, mestská doprava, nákupné košíka). Pre použitie kedykoľvek, kedy nemáte k dispozícii vodu a mydlo. Dávkovanie Vytlačte kvapku veľkosti nechta (2ml) gélu do dlane, rýchlo roztierajte na rukách, kým nie sú suché. Kontraindikácie Nie sú popísané. Vedľajšie príznaky Zabráňte kontaktu s očami. Pri zasiahnutí očí okamžite dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc Len pre vonkajšie použitie.

  1,91 € -40% 3,21 €

 • SANYTOL dezinfekčný gél 75 ml

  SANYTOL dezinfekčný gél 75 ml

  Akcia

  skladom

  Vlastnosti Odstraňuje 99,99% baktérií, plesní a vírusov Bez chlóru S prírodným Zeleným čajom Hypoalergénne Zvlhčujúci a zjemňujúce pH neurtální Trojaký účinok: baktericídne podľa normy EN 12054 a EN1500 (1 min), fungicídny podľa normy EN1650 proti Candida albicans (1 min) a virucidné podľa normy EN 14476 proti Influenza A H1N1 (15 min) a podľa štandardu DVV / RKI proti skupine vírusov ( 30 sek).

  2,58 € -20% 3,23 €

 • Sonogel na ultrazvuk 500 ml

  skladom 1 - 2 ks

  Je určen pro všechny typy ultrazvukových přístrojů. Nepoškozuje sondy. Gel je určen k provádění ultrasonografických a fyzioterapeutických vyšetření s použitím ultrazvuku. Aplikuje se na části lidského těla nebo na sondu před sonografickým vyšetřením. Gel se snadno nanáší. Aplikuje se takové množství gelu, aby byl přenos ultrazvuku efektivní, přibližně v 1-2mm vrstvě. Nepoužívejte na podrážděnou, poraněnou nebo nemocnou pokožku. Gel může způsobit podráždění a zarudnutí pokožky u osob přecitlivělých na konzervační látky.

  2,07 €

 • DEZINFEKCIA - KOŽA CUTASEPT F 50 ML

  skladom

  Opis výrobku BODE Cutasept F 50 ml Vlastnosti prípravku Cutaseptâ F je alkoholový prípravok na dezinfekciu kože s odmasťovacím, čistiacim a reziduálnym účinkom. má optimálny mikrobicídna účinok, a to aj proti kmeňom rezistentným na antibiotiká, mykobaktérie a lipofilnom vírusom, HBV, HIV rotavírusu a herpes simplex typu 1 pôsobí rýchlo a vykazuje dobré reziduálne účinky je výborne znášaný pokožkou používa sa pre odmasťovanie kože po zaschnutí zabezpečuje dobrú priľnavosť chirurgických fóliou účinný proti plesniam na nohách Zloženie 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: 2-propanol 63,0 g, benzalkoniumchlorid 0,025 g pomocné látky: voda Mikrobiologická účinnosť Baktericídne (vr. MRSA), fungicídny, tuberkulocídny, mykobaktericidní, virucidné na zaobalené vírusy ( vr. HBV, HCV, HIV), účinný proti Herpes simplex vírusu typu 1 a rotavírusu.Oblasti použitia Bezfarebný alkoholový dezinfekčný prostriedok na kožu k ambulantnej použitie pred injekciami, zavedením kanyly, krvnými odbermi, punkciami, katetrizácie a malými lekárskymi zákrokmi. Pre ošetrenie ekzematických infekcií bakteriálneho a mykotického pôvodu. Možno použiť aj pre pred-a pooperačné dezinfekciu. Návod na použitie a dávkovanie Partie určené na dezinfekciu potrieť alebo postriekať prípravkom a nechať pôsobiť. Pre predoperačné ošetrenie pokožky riadne natierať tampónom namočeným v Cutaseptâ F a nechať pôsobiť. Po celú dobu aplikácie je nutné pokožku udržiavať vlhkú. Pokožka s malým množstvom tukových žliaz pred punkciami a injekciami - min 15 s pred punkciami kĺbov, lumbálními punkciami, chirurgickými zákrokmi - min 1 min Pokožka s veľkým množstvom tukových žliaz - minimálne 10 min. Baktérie MRSA / EHEC 1 min.Vírusy zaobalené vírusy (vr.HBV, HIV, HCV) 30s Rotavírus 30s Herpes simplex vírus typ 1 30s Osobitné pokyny Elektrické prístroje používať až po úplnom zaschnutí. Nepoužívať pod transfuziologické manžety. Chemické, fyzikálne a toxikologické údaje vzhľad bezfarebná tekutina vôňa alkoholová refrakcie nD20 cca 1,37 hustota (200C) 0,88 g/cm3 pH-faktor cca 8,5 bod vzplanutia 210C Doba použiteľnosti Originálne uzavreté 60 mesiacov Po otvorení 12 mesiacov

  4,63 €

 • SEPTODERM GEL 1X500 ML

  skladom

  Popis výrobku Septoderm gél 500 ml Alkoholový dezinfekčný prípravok vo forme gélu určený pre hygienickú i chirurgickú dezinfekciu rúk. Gélový alkoholový dezinfekčný prípravok určený k hygienickej a chirurgickej dezinfekcii rúk. Vyznačuje sa rýchlym a dlho pretrvávajúcim účinkom so zvýšenou znášanlivosťou s pokožkou. Účinné látky: etanol 45% hm. 2-propanol 30% hm. Spektrum účinnosti: baktericídny, fungicídny (mikroskopické kvasinkové huby), virucidné, tuberkulocídny Aplikácia: Prípravok sa neriedi a aplikuje sa na umyté a suché ruky. Pri styku s vodou lep. Hygienická dezinfekcia 3 ml / 30s Chirurgická dezinfekcia 2x5ml/2x2, 5min Doba použiteľnosti: 24 mesiacov Oblasť použitia:Dezinfekcia rúk vo všetkých typoch zdravotníckych zariadení, laboratóriách, farmaceutické a kozmetické výrobe, inštitúciách (potravinárstvo, pekárne, verejné stravovanie), športových zariadeniach (fitnescentra, spinning,), vkomunální sfére (kozmetické a masérske salóny, manikúry, pedikúry, piercing, tattoo) , v sociálnych ústavoch aj vběžném živote. Biocídny efektívnosť> vystavenia HIV / HBV nízka bielkovinová záťaž vysoká bielkovinová záťaž 2 min 5 min BVDV (HCV) 30 s Adeno vírus 1 min Rota vírus 30 s M. tuberculosis, M. avium 30 s - 2 min MRSA 1 min Septoderm gél pre svoje zloženie aj balenie je vhodný pre efektívnu a rýchlu dezinfekciu vterénu, v miestach somezeným prístupom kvodě a sociálnym zariadením.Mikrobiologická aktivita Hygienická dezinfekcia rúk (EN 1500) Chirurgická dezinfekcia rúk (prEN 12791) Baktericídne aktivita (prEN 13727) Mycobacterium terrae (prEN 14348) Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium avium Vírusy (adeno, polio) - EN 14476 Rotavírus (human rotavírus strain Wa), HBV / HIV, HCV (BVDV strain NADL)

  4,58 € -12% 5,21 €

 • PRONTOSAN roztok 350ml 400416

  skladom

  Prontosan? roztok na oplach rán sa používa: na čistenie a zvlhčovanie chronických rán pre konzervačné zvlhčenie obväzov a krytie rán. obkladov, gázy, tampónov, hubiek, gélov, hydrofilného materiálu, alginátov, hydrokoloid apod. pri preväze k uvoľneniu prilepeného krytia alebo inkrustovaného povlaku ran   Použitie roztoku na oplach rán Prontosan- je bezbolestné a je tiež dobre znášané alergikov. Rýchlo odstraňuje nepríjemný zápach rán. Rany by mali byť najprv opláchnuté a vyčistené roztokom Prontosan , aby sa povlak z nich ľahko uvoľnil a odstránil, než sa pre ošetrenie použije Prontosan gél. Dávkovanie :Obväzy sa musia kvôli relatívne nízkej vlhkosti meniť minimálne 1x denne, lepšie však niekoľkokrát za deň. Aplikácia by sa mala vykonávať tak často kým sa všetky povlaky a nekrózy nedajú ľahko odstrániť a rana nie je na pohľad čistá. To je predpokladom prirodzeného hojenia rany a umožňuje chirurgické ošetrenie s optimálnou prognózou. U rozsiahlych a ťažko dostupných rán je doporučovaná kúpeľ celej časti tela v roztoku na oplach rán Prontosan po dobu najmenej 15 minút. Roztok sa používa neriedený. Účinné látky :aqua purificata Midopropylbetain polyhexanid Kontraindikácie :Nepoužívať na hyalinové chrupavky a v kombinácii s aniogenními tenzidmy, pretože zhoršuje konzervačné schopnosti. Prontosan roztok na oplach rán by sa tiež nemal miešať s inými mydlami, masťami, olejmi alebo enzýmy a pod. na čistenie rán. Nie je cytotoxický, nedráždi, nesenzibilizuje, nepôsobí bolesť, nespomaľuje granuláciu a epilelizaciu, dermatologicky hodnotený ako neškodný.

  10,29 €

 • DETTOL antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50 ml Biocídny výrobok

  DETTOL antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50 ml

  Akcia

  skladom

  Dettol antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50ml Poskytuje alternatívu, keď nie je k dispozícii voda a mydlo. Ničí 99,9% baktérií a vírusov, vrátane chrípkového vírusu. Možno ho použiť kdekoľvek, medzi umývaním rúk Obohatený kondicionéry pre lepší pocit pre vaše ruky. S výťažkom z harmančeka  

  1,91 € -43% 3,38 €

 • BODE Sterillium dezinf.kapesníčky 15ks

  skladom

  3,82 €

 • DEZINFEKCIA RUK STERILLIUM 100ML 10661 IN

  skladom

  Široké spektrum účinnosti proti obaleným virům. Chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty. Pro operační sály a nemocniční oddělení. Účinné látky: Propan-2-ol Propan-1-ol Mecetroniumetilsulfate Užití: Hygienická a chirurgická dezinfekce rukou. Široké spektrum účinnosti, velice dobré reziduální a persistentní účinky, redukuje transientní flóru o více než 99,99 % za 30 s, chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty. Výjimečně dobrá snášenlivost s pokožkou i při dlouhodobém používání, vynikající ochrana pokožky. Velkou výhodou při použvání přípravku Sterillium je, že dezinfekce může být prováděna kdekoliv bez ohledu na dostupnost vody a umývadla. Dávkování: Sterillium se nezředěné vtírá do suchých rukou; je důležité zaručit, žeruce zůstanouvlhké po celou předepsanou dobu působeni. Aby se předešlo nedostatkům při dezinfekci rukou, mělo by být vetřeno do všech části rukou, zejména na konečky prstů a palce. Přípravek by měl být aplikován pomoci snadno ovladatelných dávkovačů, ideálně vybavených loketní pákou. Pro tyto dávkovače BODE nabízí lahve pro jedno použití k dodržení nejvyšších hygienických standardů. Mikrobiologická účinnost: baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (vč.HBV, HIV, HCV),SARS, účinný proti adeno,papova a rota viru. Kontraindikace: Sterillium není vhodné k dezinfekci sliznic a není vhodné jej používat v těsné blízkosti očí. Vedlejší příznaky: Nejsou popsány. Složení: 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: propan-2-ol 45 g, propan-1-ol30 g, mecetroniumetilsulfate (INN)0,2 g pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %, parfémové přísady, barvící složka patentblue V 80%.

  3,06 € -13% 3,50 €

 • AJATIN PLUS SOL MECHANICKÝ ROZPRAŠOVAČ 500ML 1%

  skladom

  Ajatin PLUS 1% roztok je prípravok určený k plošnej dezinfekciu povrchov a predmetov, je účinný proti baktériám, kvasinkám, plesniam, nižším hubám, riasam a niektorým vírusom. Nefarbí, nezapácha a neuvoľňuje nebezpečné plyny. Je nehorľavý. Určený na dezinfekciu stien, podláh, nábytku, dreva, predmetov z plastov, kovu, kože, gumy apod Použitie: Dôkladne potrieť plochy a povrchy predmetov úplne prosáknutým tampónom alebo smočit v pripravenej kúpeli. Nechať pôsobiť aspoň 1 minútu alebo do zaschnutia. Upozornenie: Prípravok je určený iba pre vonkajšiu dezinfekciu! Nevhodná je kombinácia Ajatinu so silne oxidujúcimi látkami (např.peroxid vodíka) a alkáliami (mydlo), ktoré rušia dezinfekčný účinok. Do prípravku preto tieto látky nepřimíchávejte. Pri náhodnom požití lieku je potrebné vypiť väčšie množstvo vody (2-3 litre) a vyvolať zvracanie. Odporúčame navštíviť lekára

  2,97 €

 • AJATIN AKUT SPREJ 1% AER DER 100ML

  skladom

  Popis výrobku Ajatin Akut sprej 1% 100ml Je určený pre likvidáciu baktérie nižšie huby a lipofilných (obalených) vírusov. Prostriedok určený na okamžité použitie pre rýchlu dezinfekciu pokožky, možno použiť aj na predmety. Dezinfekčným účinkom pôsobí na baktérie, nižšie huby (plesne) a lipofilné (obalené) vírusy. Použiť na pokožku aj predmety. Aplikujte 2 dávky (2x60 mikrol) na dezinfikované miesto zo vzdialenosti cca 10 cm. Nechajte zaschnúť. Aplikujte rozprašovačom 2 dávky. Nechajte zaschnúť. Výnimočne sa u precitlivených osôb môžu na koži objaviť vyrážky rôzneho charakteru a intenzity. V týchto prípadoch prestaňte prípravok používať, prípadne sa o ďalšom použití lieku poraďte s lekárom. Zloženie Účinná látka-BKC (alkyldimethylamonium bromidy) 1 g v 100 g. Pomocné látky - izopropylalkohol, brilantná modrá, voda.

  2,93 € -8% 3,20 €

 • BODE Cutasept F 500 ml (976805)

  skladom

  Vlastnosti prípravku Cutaseptâ F je alkoholový prípravok na dezinfekciu kože s odmasťovacím, čistiacim a reziduálnym účinkom. má optimálny mikrobicidný účinok, a to aj proti kmeňom rezistentným na antibiotiká, mykobakteriám a lipofilným virusom, HBV, HIV rotavírusom a herpes simplex typu 1 pôsobí rýchlo a vykazuje dobré reziduálne účinky je výborne znášaný pokožkou používa sa na odmasťovanie kože po zaschnutí zaisťuje dobrú priľnavosť chirurgických fólií účinný proti pliesňam na nohách Zloženie 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: 2-propanol 63,0 g, benzalkoniumchlorid 0,025 g pomocné látky: voda Mikrobiologická účinnosť Baktericidný (vč. MRSA), fungicidný, tuberkulocidný, mykobaktericidný, virucidný na zaobalené vírusy (vč. HBV, HCV, HIV), účinný proti vírusu Herpes simplex typu 1 a rotavírusu. Oblasti použitia Bezfarebný alkoholový dezinfekčný prostriedok na kožu k ambulantnému použitiu pred injekciami, zavedením kanyly, krvnými odbermi, punkciami, katétrizáciami a malými lekárskymi zákrokmi. Na ošetrenie ekzematických infekcií bakteriálneho a mykotického pôvodu. Je možné ho použiť tiež na pred- a pooperačnú dezinfekciu. Návod na použitie a dávkovanie Partie určené na dezinfekciu potrieť alebo postriekať prípravkom a nechať pôsobiť. Na predoperačné ošetrenie pokožky riadne natierať tampónom namočeným v Cutaseptâ F a nechať pôsobiť. Po celú dobu aplikácie je nutné pokožku udržiavať vlhkú. Pokožka s malým množstvom tukových žliaz pred punkciami a injekciami - min 15 s   pred punkciami kĺbov, lumbálnymi punkciami, chirurgickými zákrokmi - min 1 min   Pokožka s veľkým množstoím tukových žliaz - minimálne 10 min. Bakterie MRSA/EHEC 1 min.   Vírusy Zaobalené vírusy (vč. HBV, HIV, HCV) 30s   Rotavírus 30s   Herpes simplex virus typ 1 30s   Zvláštne pokyny Elektrické prístroje používať až po úplnom zaschnutí. Nepoužívať pod transfúzne manžety. Chemické, fyzikálne a toxikologické údaje.   vzhľad bezfarebná tekutina   vôňa alkoholová   refrakcia nD20 cca 1,37   hustota (200C) 0,88 g/cm3   pH-faktor cca 8,5   bod vzplanutia 210C   Doba použiteľnosti Originálne uzatvorené 60 mesiacov Po otvorení 12 mesiacov

  10,42 €

 • Flamigel 250 g hydrokoloidný gél na hojenie rán

  skladom

  Flamigel Popis:baktericídne hydrokoloidné gélové krytie na popáleniny, chronické a akútne rany, inteligentný tvorca vlhkého prostredia - vlhká terapia, aktívne a pasívne polyméry - schopnosť absorpcie aj hydratácie, účinne kontroluje mikrobiálne hodnoty v okolí rany, pH 4,5, podporuje granuláciu a tvorbu nového epitelu. Balenie: 250 g

  35,49 €

 • AJATIN PLUS ROZTOK 1000ML 10% 1L

  AJATIN PLUS ROZTOK 1000ML 10% 1L

  Akcia

  skladom

  Ajatin PLUS 10% roztok je prípravok určený na plošné dezinfekciu povrchov a predmetov, je účinný proti baktériám, kvasinkám, plesniam, nižším hubám, riasam a niektorým vírusom. Nefarbí, nezapácha a neuvoľňuje nebezpečné plyny. Je nehorľavý. Použitie: Dôkladne potrieť plochy a povrchy predmetov úplne prosáknutým tampónom alebo smočit v pripravenej kúpeli. Nechať pôsobiť aspoň 1 minútu alebo do zaschnutia. Hygienická dezinfekcia pokožky a rúk, gumové predmety, hračky, lekárske teplomery, výrobky z plastických hmôt, omietka, betón, maľba a nátery: 1% roztok. Kožené predmety, kožušiny, nábytok potiahnutý kožou alebo umelou hmotou, inkubátory: 2% roztok. Príprava: Príprava 1% roztoku 10 ml (2 kávové lyžičky) Ajatin PLUS 10% roztoku doplniť pitnou vodou (90ml) na 100ml dezinfekčného roztoku. Upozornenie: Prípravok je určený iba pre vonkajšiu dezinfekciu!Nevhodná je kombinácia Ajatinu so silne oxidujúcimi látkami (např.peroxid vodíka) a alkáliami (mydlo), ktoré rušia dezinfekčný účinok. Do prípravku preto tieto látky nepřimíchávejte. Pri náhodnom požití lieku je potrebné vypiť väčšie množstvo vody (2-3 litre) a vyvolať zvracanie. Odporúčame navštíviť lekára.

  6,15 € -36% 9,60 €

 • DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Vyživujúci

  DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Vyživujúci

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Dettol antibakteriálne tekuté mydlo pomáha chrániť pred baktériami. Dezinfikuje a stará sa o Vašu pokožku.

  2,04 € -21% 2,58 €

 • DETTOL bezdotykový dávkovač mýdla Aloe Vera 250 ml

  skladom > 5 ks

  Dettol bezdotykový dávkovač mýdla pomáhá chránit před bakteriemi. Automaticky zaznamená Vaše ruce a uvolní potřebnou dávku mýdla. Při každém mytí rukou se dotýkáme pumpiček mýdel & proto mohou být místem s největším počtem bakterií Obohaceno o hydratační složky pro lepší péči o Vaše ruce – a zároveň ničí 99,9% bakterií. Vakuové dávkování zaručuje 98% vypotřebování náhradní náplně

  7,72 € -23% 9,99 €

 • Kompres Hydrosorb gel 15g

  skladom

  Užití Amorfní gel navodní bázi, který se používá na léčbu téměř suchých chronických ran. Průhledný gel podporuje odstranění nekrózy průběžným uvolňováním do rány. Stříkačka umožňuje rychlé čištění rány díky svému hydroaktivnímu účinku. Objem rány a množství gelu, který zbývá, lze určit přesně pomocí dvou stupnic. Rychlé čištěni rány díky výborným zvlhčujícím vlastnostem. Podporuje granulaci protože obsahuje Ringerův roztok. Šetří čas díky jednoduché manipulaci se stříkačkou. Čistá a bezpečná aplikace díky speciálně upravenému vývodu. Jednodušší dokumentace diky zpětným zoubkům. Šetří peníze, protožetéměř žádný gel nezůstáváve stříkačce. Vhodný pro: Všechny typy (téměř) suchých ranve všech fázích hojení. Speciálně vhodný pro hluboké rány. Infikované rány pouze pod lékařským dohledem. K odstranění nekrózy v hlubokých chronických ranách. K zvlhčeni hlubokých chronických ranve fázi granulace. Dávkování Na ráně lze ponechat až 3 dny. Kontraindikace Kontraindikační pro popáleniny 3. stupně.

  10,19 €

 • ALFASILVER sprej 125 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom

  AlfaSilver je minerálny prášok bielej farby v spreji s 3% obsahom ionizovaného striebra. Je určený na bezbolestné ošetrenie najrôznejších rán, odrenín, popálenín menšieho rozsahu, kožných poranení alebo preležanín. Ako AlfaSilver funguje Prípravok priľne k miestu, na ktoré bol aplikovaný a neskĺzne z neho. Udržuje tak ranu aj jej okolie čisté, čo napomáha prirodzenému priebehu hojenia. Ošetrenú oblasť chráni pred množením baktérií. Od akého veku je možné liek používať? AlfaSilver nemá žiadne vekové obmedzenia. Vzhľadom na možnosť nečakaného vnútorného užitia dieťaťom odporúčame používať prípravok od 3 rokov. Spôsob aplikácie a dávkovanie Fľaštičku pretrepte a aplikujte na problemtické miesto. Podľa potreby aplikujte dvakrát za deň. V prípade potreby možno ľahko odstrániť fyziologickým roztokom. Nežiaduce účinky nie sú známe. Zloženie Mikronizovaný zeolit, ionizovanej striebro (3%), n-bután. Ďalšie dôležité informácie Nádoba je pod tlakom, nevystavujte ju teda vysokým teplotám vyšším ako 50 ° C, slnku a blízkosti ohňa či iskier. Obal neprepichujte. Uchovávajte mimo dosahu detí.

  10,74 €

 • 3M Nexcare dezinfekčný gél na ruky 500 ml

  skladom

  Gél je počas 30 sekúnd účinný proti poliovírusu, HIV-1, herpetickému vírusu, vírusu chrípky H5N1, surogátům vírusov ochorenia SARS, hepatitídy B a C. Účinná látka - Etylalkohol (70%). Produkt bol testovaný pod dermatologickou kontrolou pH 5,25. Odporúčané použitie Naneste malé množstvo gélu na dlaň a rozotrite ho po oboch rúk do úplného zaschnutia. Použite dostatočné množstvo produktu, aby pokryl celý povrch rúk vrátane priestoru medzi prstami. Neoplachujte. Odporúčaná dávka pre hygienické ošetrenie sú 3 ml (približne 2 streknutia). Balenie obsahuje 500 ml.

  11,51 € -11% 12,87 €

 • AR ANTIBACTERIAL HAND GEL CALENDULA 75ML

  skladom 3 - 5 ks

  Zloženie Extrakt nechtíku lekárskeho (Calendula officinalis), alkohol, gelový základ. Pre užívateľa - Vek Dospelí a deti od 3 rokov. Aplikácia Pre bežné použitie vtrite do rúk množstvo veľkosti fazule (3 ml). Ako súčasť opatrenia proti šíreniu infekčných ochorení je nutné použiť väčšie množstvo (5 ml) prípravku, aspoň 5 minút pred jedlom. Obsah 75 ml Skladovanie Skladujte pri teplote 5-25 °C, chráňte pred svetlom. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale (24 mesiacov). Indikácia antibakteriálny gél na ruky rýchla očista rúk bez vody a mydla súčasť opatrenia proti šíreniu infekčných chorôb Pozitíva kombinácia alkoholu a prírodní zložky (nechtík podporuje antiseptické vlastnosti gelu) nevysušuje, zanecháva ruky jemné a vláčne nežmolkuje sa a nelepí príjemne vonia testované SZÚ Zložky Alkohol má silné dezinfekčné účinky, od dvadsiateho storočia je bežne používaný ako dezinfekční médium na pokožku (zdravotnícki personál, pacienti) a k povrchovej dezinfekcii. Nechtík lekársky je jednou z tradičných bylín využívaných k ošetreniu kože. Pôsobí proti plesní, protizápalovo, antimikrobiálne. Napomáha regenerácií kože. Jeho detoxikačné vlastnosti sú využívané hlavne pre vonkajšiu aplikáciu. Dôležité upozornenie Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovajte mimo dosah malých detí. Uchovajte mimo dosah zdrojov zapálení. Pri aplikácií nefajčite. Má používanie hand gelu nejaký efekt, je vôbec testovaný na účinnosť? Hlavnou dezinfekčnou zložkou hand gelu je alkohol, ktorý je v rozmedzí koncentrácie 50-70% najúčinnejší. Produkt je testovaný Štátnym zdravotným ústavom na množstvo rôznych kritérií. Najdôležitejšie ú tieto: Centrum epidemiologie a mikrobiologie testovala hand gel na fungicidný (protiplesňový), baktericidný (baktérie) a virusocidný účinok. Testovaný bol na dosiahnutie ako hygienické dezinfekcie rúk (HDR) tak chirurgické dezinfekcie rúk (CHDR). Národní referenční centrum pre kozmetiku testovalo hand gel na kožnú znášanlivosť produktu, teda na prípadný výskyt nežiaducich reakcií.

  3,83 €

 • DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Upokojujúci

  skladom > 5 ks

  Dettol antibakteriálne tekuté mydlo upokojujúce. Umývanie rúk je najlepší spôsob, ako sa brániť pred šírením baktérií spôsobujúcich choroby. Vaše ruky zostávajú hebké a chránené pred baktériami.

  2,00 €

 • DEZINFEKCIA -RUKY- STERILLIUM 500 ML 9580100

  skladom do 24 hodín

  Klasický přípravek na dezinfekci rukou. Široké spektrum účinnosti proti zaobaleným virům. Chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty. Vlastnosti přípravku Dezinfekce rukou je jedním z nejdůležitějších preventivních opatření pro přerušení infekčního řetězce. Prováděním hygienické dezinfekce rukou v průmyslu, stejně tak jako hygienické nebo chirurgické dezinfekce rukou v různých oblastech zdravotnictví, se docílí rychlé a důkladné redukce počtu bakterií, a to jejich usmrcením. Sterillium? nejprodávanější přípravek na dezinfekci rukou v Evropě již více než 40 let nabízí mnoho výhod pro důvěryhodnou a šetrnou dezinfekci rukou: široké spektrum účinnosti   velice dobré reziduální a přetrvávající účinky   redukuje transientní flóru o více než 99,99 % za 30 s   chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 min   výjimečně dobrá snášenlivost s pokožkou i při dlouhodobém používání   vynikající ochrana pokožky   antiperspirantní účinek   Složení 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: Propan-2-ol 45 g, propan-1-ol 30 g, mecetroniumetilsulfate (INN) 0.2 g. pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %., parfémové přísady, barvící složka patentblue V 80%. Mikrobiologická účinnost Baktericidní, fungicidní, virucidní proti zaobaleným virům (vč. HBV, HIV, HCV), SARS, účinný proti adeno, papova a rota viru. Oblasti použití Velkou výhodou při používání přípravku Sterillium? je, že dezinfekce může být prováděna kdekoliv bez ohledu na dostupnost vody a umývadla. Sterillium? je určeno pro hygienickou a chirurgickou dezinfekci rukou. Je to přípravek vhodný k použití ve všech oblastech se zvýšenými požadavky na hygienu. ve všech nemocničních odděleních   ve funkčních oblastech (operační sály, jednotky intenzivní péče, infekční oddělení)   v terapeutických místnostech   v ambulancích   v laboratořích, pracovištích domácí péče,   úklidových službách   v ordinacích všech odborností   při domácí péči o pacienty, staré lidi a malé děti   při domácí dialýze   v průmyslu (farmaceutická a kosmetická výroba, zpracování potravin)   Sterillium? není vhodné k dezinfekci sliznic a není vhodné jej používat v těsné blízkosti očí. Návod k použití a dávkování Sterillium? se nezředěné vtírá do suchých rukou; je důležité zaručit, že ruce zůstanou vlhké po celou předepsanou dobu působení. Aby se předešlo nedostatkům při dezinfekci rukou, měla by být dodržována standardní technika vtírání podle EN 1500. Přípravek by měl být aplikován pomocí snadno ovladatelných dávkovačů, ideálně vybavených loketní pákou BODE Eurospender. Pro tyto dávkovače BODE nabízí láhve pro jedno použití k dodržení nejvyšších hygienických standardů. Sterillium – NEJTESTOVANĚJŠÍ DEZINFEKČNÍ PŘÍPRAVEK NA SVĚTĚ Přetrvávající a reziduální účinek při chirurgických zákrocích V případě dlouhotrvajících operací je požadováno, aby dezinfekční přípravek působil na rukách po celou dobu operace (přetrvávající účinek). Zároveň mikroorganizmy, které se dostanou na povrch pokožky např. potem, by měly být rovněž usmrceny; se tento účinek nazývá reziduální (zbytkový). Přetrvávající účinek je vysoce ceněn především proto, že u přibližně 25% operací dochází k perforaci chirurgických rukavic. Sterillium? má markantní přetrvávající i reziduální účinky. Jeho složení umožňuje penetraci do stratum corneum, kde formuje obrannou bariéru proti mikroorganizmům, které jsou vyplavovány na povrch pokožky potem. Počet mikroorganizmů na rukách v chirurgických rukavicích proto zůstává nízký po dobu několika hodin. Mytí rukou a chirurgická dezinfekce Studie (Heeg et al. 1988) potvrzují, že přílišné mytí rukou chirurgickou dezinfekcí nezlepšuje její výsledek. V některých případech může být dokonce po mytí rukou detekován vyšší počet bakterií. (Reber 1981, Blech et al. 1985). Stále široce rozšířená metoda intenzivního drhnutí také vede ke zvýšení počtu bakterií (Dineen, 1969). Navíc mechanické stresování pokožky může vést k iritaci amůže způsobit toxické poškození. Rychlé umytí rukou s použitím jemné mycí emulze (Baktolin? basic) a vody je proto doporučováno pouze před započetím operačního programu. Dezinfekce rukou a péče Mnohokrát namáhaná, poškozená pokožka ohrožuje úspěch dezinfekce rukou. Bylo prokázáno, že každodenní regenerační péče je velice důležitá pro zachování funkce pokožky. O přestávkách, po ukončení operačního programu, a na konci pracovního dne použijte ochranné a pečující přípravky, např. z řady výrobků Baktolan?. Pokud je pečující emulze použita těsně před dezinfekcí rukou, je zde riziko, že účinnost dezinfekce může být nepříznivě ovlivněna. Naproti tomu studie účinnosti přípravku Sterillium? v kombinaci s často používanými přípravky na péči o pokožku Baktolan? balm a Baktolan? lotion neprokázaly žádný nepříznivý účinek na dezinfekci. Studie prokázaly, že použití těchto přípravků na péči o pokožku nemá žádný vliv na účinnost následně prováděné dezinfekce přípravkem Sterillium?. Z mikrobiologického hlediska nejsou žádné námitky k používání Baktolan? balm nebo Baktolan? lotion v kombinaci s dezinfekčním přípravkem na ruce Sterillium? (Hodnotící test report - Prof. Dr. P. Heeg, 28.08.1999). Chemické, fyzikální a toxikologické údaje vzhled světle modrá, průhledná vůně alkoholová, čerstvá hustota (200C) 0,85 g/cm3 pH-faktor neutrální akutní toxicita, orálně LD50 13260 mg/kg (krysa) bod vzplanutí 230C (DIN 51755) Doba použitelnosti Originálně uzavřené 60 měsíců   Po otevření 12 měsíců   Prokázaná účinnost podle standardních norem Účinnost A (baktericidní, fungicidní) V případě TBC použijte dvakrát 30 s   CEN standard EN 1500Test za simulovaných praktických podmínek pro hygienickou dezinfekci rukou- Fáze 2 / krok 2 Hygienická dezinfekce rukou 30 s   EN 12791Test za simulovaných praktických podmínek pro chirurgickou dezinfekci rukou- Fáze 2 / krok 2 Chirurgická dezinfekce rukou 1,5 min   Hygienická dezinfekce rukou Vtírejte min. 3 ml do suchých rukou po dobu 30 s.   Chirurgická dezinfekce rukou Vtírejte do rukou a předloktí po dobu 1,5 min.   Bakterie FDA mikroorganizmy (test usmrcení v čase) 30 s   MRSA 30 s   Listerie 30 s   Salmonella 30 s   Viry Virucidní proti zaobaleným virům(vč. HBV, HIV, HCV) 30 s   SARS virus 30 s   Adeno virus 1 min   Papova virus 5 min   Rota virus 30 s  

  7,18 €

 • BODE Sterillium 1000 ml (975220)

  skladom do 24 hodín

  Klasický prípravok na dezinfekciu rúk. Široké spektrum účinnosti proti zaobaleným vírusom. Chirurgická dezinfekcia rúk za 1,5 minúty. Vlastnosti prípravku: Dezinfekcia rúk je jedným z najdôležitejších preventívnych opatrení na prerušenie infekčného reťazca. Vykonávaním hygienickej dezinfekcie rúk v priemysle, rovnako tak ako hygienické alebo chirurgickej dezinfekcie rúk v rôznych oblastiach zdravotníctva, sa docieli rýchle a dôkladné redukcia počtu baktérií, a to ich usmrtením. STERILLIUM najpredávanejší prípravok na dezinfekciu rúk v Európe už viac ako 40 rokov ponúka mnoho výhod pre dôveryhodnú a šetrnú dezinfekciu rúk: široké spektrum účinnosti   veľmi dobré reziduálne a pretrvávajúce účinky   redukuje transientnú flóru o viac než 99,99 % za 30 s   chirurgická dezinfekcia rúk za 1,5 min   výnimočne dobrá znášanlivosť s pokožkou aj pri dlhodobom používaní   vynikajúca ochrana pokožky   antiperspirantný účinok   Zloženie: 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: Propán-2-ol 45 g, propán-1-ol 30 g, mecetroniumetilsulfate (INN) 0.2 g. Pomocné látky: purifikovaná voda, tetradekanom-1-ol, glycerol 85%., Parfumové prísady , farbiace zložka patentblue V 80%. Mikrobiologická účinnosť: Baktericídne, fungicídne, tuberkulocídny, MYKOBAKTERICÍDNY, virucídna proti zaobaleným vírusom (vr. HBV, HIV, HCV), SARS, účinný proti prasitrynes, Papova a rota vírusu. Oblasti použitia: Veľkou výhodou pri používaní prípravku STERILLIUM je, že dezinfekcia môže byť vykonávaná kdekoľvek bez ohľadu na dostupnosť vody a umývadla. STERILLIUM je určené pre hygienickú a chirurgickú dezinfekciu rúk. Je to prípravok vhodný na použitie vo všetkých oblastiach so zvýšenými požiadavkami na hygienu. vo všetkých nemocničných oddeleniach   vo funkčných oblastiach (operačné sály, jednotky intenzívnej starostlivosti, infekčné oddelenia)   v terapeutických miestnostiach   v ambulanciach   v laboratóriách, pracoviskách domácej starostlivosti, upratovacích službách   v ordináciách všetkých odborností   pri domácej starostlivosti o pacientov, starých ľudí a malé deti   pri domácej dialýze   v priemysle (farmaceutická a kozmetická výroba, spracovanie potravín)   STERILLIUM nie je vhodný na dezinfekciu slizníc a nie je vhodné ho používať v tesnej blízkosti očí. Návod na použitie a dávkovanie: STERILLIUM sa nerozriedený vtiera do suchých rúk; je dôležité zaručiť, že ruky zostanú vlhké po celú predpísanú dobu pôsobenia. Aby sa predišlo nedostatkom pri dezinfekcii rúk, mala by sa dodržiavať štandardné technika vtieranie podľa EN 1500. Liek by mal byť aplikovaný pomocou ľahko ovládateľných dávkovačov, ideálne vybavených lakťovou pákou BODE Eurospender. Pre tieto dávkovače BODE ponúka fľaše na jedno použitie k dodržanie najvyšších hygienických štandardov. STERILLIUM - NEJTESTOVANĚJŠÍ DEZINFEKČNÝ PRÍPRAVOK NA SVETE Preukázaná účinnosť podľa štandardných noriem. Účinnosť A (baktericídne, fungicídne) V prípade TBC použite dvakrát 30 s CEN štandard EN 1500 Test za simulovaných praktických podmienok pre hygienickú dezinfekciu rukou- Fáza 2 / krok 2 Hygienická dezinfekcia rúk 30 s EN 12791 Test za simulovaných praktických podmienok pre chirurgickú dezinfekciu rukou- Fáza 2 / krok 2 Chirurgická dezinfekcia rúk 1,5 min Hygienická dezinfekcia rúk Vtierajte min. 3 ml do suchých rúk po dobu 30 s. Chirurgická dezinfekcia rúk Vtierajte do rúk a predlaktí po dobu 1,5 min. Baktérie: FDA mikroorganizmy (test usmrtenia v čase) 30 s   MRSA 30 s   Listerie 30 s   Salmonella 30 s   Vírusy: Virucidné proti zaobaleným vírusom(vč. HBV, HIV, HCV 30 s   SARS vírus 30 s   Adeno vírus 1 min   Papova vírus 5 min   Rota vírus 30 s   Pretrvávajúci a reziduálny účinok pri chirurgických zákrokoch. V prípade dlhotrvajúcich operácií je požadované, aby dezinfekčný prípravok pôsobil na rukách po celú dobu operácie (pretrvávajúci účinok). Zároveň mikroorganizmy, ktoré sa dostanú na povrch pokožky napr. Potem, by mali byť tiež usmrtené; sa tento účinok nazýva reziduálny (zvyškový). Pretrvávajúci účinok je vysoko cenený predovšetkým preto, že u približne 25% operácií dochádza k perforácii chirurgických rukavíc. STERILLIUM má markantné pretrvávajúce i reziduálne účinky. Jeho zloženie umožňuje penetráciu do stratum corneum, kde formuje obrannú bariéru proti mikroorganizmom, ktoré sú vyplavované na povrch pokožky potom. Počet mikroorganizmov na rukách v chirurgických rukaviciach preto zostáva nízky po dobu niekoľkých hodín. Umývanie rúk a chirurgická dezinfekcia. Štúdie (Heeg et al. 1988) potvrdzujú, že prílišné umývanie rúk chirurgickou dezinfekciou nezlepšuje jej výsledok. V niektorých prípadoch môže byť dokonca po umývaní rúk detekovaný vyšší počet baktérií. (Reber 1981, Blech et al. 1985). Stále široko rozšírená metóda intenzívneho drhnutia tiež vedie k zvýšeniu počtu baktérií (Dineen, 1969). Navyše mechanické stresovanie pokožky môže viesť k iritácii a môže spôsobiť toxické poškodenie. Rýchle umytie rúk s použitím jemnej umývacia emulzia (Baktolin Basic) a vody je preto odporúčané len pred začatím operačného programu. Dezinfekcia rúk a starostlivosť. Mnohokrát namáhaná, poškodená pokožka ohrozuje úspech dezinfekcia rúk. Bolo preukázané, že každodenná regeneračná starostlivosť je veľmi dôležitá pre zachovanie funkcie pokožky. O prestávkach, po ukončení operačného programu, a na konci pracovného dňa použite ochranné a ošetrujúce prípravky, napr. Z radu výrobkov Baktolan ?. Ak je ošetrujúce emulzia použitá tesne pred dezinfekciou rúk, je tu riziko, že účinnosť dezinfekcie môže byť nepriaznivo ovplyvnená. Naproti tomu štúdie účinnosti lieku STERILLIUM? v kombinácii s často používanými prípravkami na starostlivosť o pokožku Baktolan? balm a Baktolan? lotion nepreukázali žiadny nepriaznivý účinok na dezinfekciu. Štúdie preukázali, že použitie týchto prípravkov na starostlivosť o pokožku nemá žiadny vplyv na účinnosť následne vykonávané dezinfekcie prípravkom STERILLIUM ?. Z mikrobiologického hľadiska nie sú žiadne námietky k používaniu Baktolan? balm alebo Baktolan? lotion v kombinácii s dezinfekčným prípravkom na ruky STERILLIUM? (Hodnotiaci test report - Prof. Dr P. Heeg, 28.08.1999). Chemické, fyzikálne a toxikologické údaje. vzhľad svetlo modrá, priehľadná   vôňa alkoholová, čerstvá   hustota (200C) 0,85 g/cm3   pH-faktor neutrálny   akútna toxicita, orálne LD50 13260 mg / kg (potkan)   bod vzplanutia 230C (DIN 51755)   Doba použiteľnosti: Originálne uzavreté 60 mesiacov Po otvorení 12 mesiacov Registrácia: Oznámené v Registri chemických látok MZ SR pod č.j .: REG-3371-19.01.04 / 1531

  12,27 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam