MojaLekáreň.sk

Dračia krv

Prezradíme vám, čo presne sa skrýva za tajomným názvom dračia krv a na čo sa táto substancia hodí.

Dračia krv
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Čo je Dračia krv

Dračia krv čiže Sangre de Drago je prírodná tekutá živica tmavo červenej farby, odtiaľ je teda jej názov. Obvykle je získavaná narezaním kôry stromov Croton lechleri, ktoré sa prirodzene vyskytujú v tropických Andách. Niekedy je tiež používaná miazga zo stromov pterocarpus, daemonorops alebo dracaena, tá je ale považovaná za viac toxickú, teda aj menej bezpečnú.

Storočiami overená Dračia krv

Užívanie Dračej krvi má tisícročnú históriu, a to nielen vo svojej domovine, teda v Peru a priľahlých krajoch, ale tiež napríklad v starovekom Grécku, Ríme, Indii, Číne a na Blízkom východe.

Zatiaľ čo niektoré národy verili a veria, že Dračia krv má užitočné liečivé účinky, iní ju využívali a využívajú skôr prakticky, konkrétne ako farbivo alebo ako kadidlo pre náboženské obrady voodoo, hoodoo, wiccan a pod., a to pre jej veľmi silnú, sladkastú vôňu.

Výnimočné zloženie Dračej krvi

Hoci niekoľko vykonaných testov pôsobenie Dračej krvi nevyvracia, vedci sa zhodujú na tom, že je potrebné vykonať ešte mnoho ďalších štúdií, ktoré by jej skutočný efekt na ľudské zdravie vyslovene potvrdili.

Na druhej strane je však isté, že Dračia krv má úplne výnimočné zloženie. Obsahuje totiž aktívne látky, ako sú napríklad:

  • Antioxidanty pomáhajú z tela odvádzať voľné radikály, teda látky, ktoré tu vznikajú ako vedľajší produkt látkovej výmeny a môžu značne poškodiť bunky nášho organizmu. Voľné radikály totiž urýchľujú proces starnutia buniek nášho tela, čo môže viesť k rozvoju chorôb. Detoxikácia by teda mala byť pravidelnou súčasťou nášho životného štýlu.
  • Taníny čiže triesloviny patrí medzi polymérne fenolové zlúčeniny, sú prirodzenou súčasťou mnohých potravín, ktoré ovplyvňujú svojou trpkou chuťou a aj ony pôsobia na náš organizmus detoxikačne.
  • Lignany sú polyfenoly, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v celých zrnách a rôznych semenách, vplyvom spracovania sa však z výsledných pokrmov vytrácajú, teda na ne naša strava nebýva príliš bohatá. Pritom sú pre organizmus veľmi dôležité. Podporujú totiž správne fungovanie imunitného a obehového systému.
  • Taspín patrí do skupiny alkaloidov, teda látok, ktoré sú v malých dávkach zdraviu prospešné, v dávkach vysokých sú ale toxické.
  • Nenasýtené mastné kyseliny majú vyslovene blahodarný vplyv na náš organizmus, pretože prispievajú k udržiavaniu správnej hladiny tukov a cholesterolu v krvi.

Dračia krv nie je liek

Pamätajte na to, že Dračia krv nie je liek, ale výživový doplnok. Liek by preto nikdy nemal nahrádzať akúkoľvek predpísanú liečbu a v prípade, že ho chceme kombinovať s užívaním liekov, je na mieste sa o tom najprv poradiť s ošetrujúcim lekárom či lekárnikom.

Použitie Dračej krvi

Dračiu krv je možné užívať v podobe sušeného extraktu, kapsúl alebo najčastejšie tinktúry. Vždy je dôležité dodržiavať dávkovanie uvedené v príbalovom letáku a nikdy neprekračovať maximálnu dennú dávku.

Dračia krv a nežiaduce účinky

Dračia krv sa vyslovene neodporúča pacientom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi a vzhľadom na obsah alkaloidov by sa jej mali vyhnúť tiež deti a tehotné a dojčiace ženy. Zároveň je dobré vziať na vedomie, že Dračia krv môže mať občas nežiaduce účinky v podobe zápchy či obehových ťažkostí.

Ak si nie ste istí svojím zdravotným stavom a vhodnosti užívania doplnkov stravy Dračia krv, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Všetky zdravotné, nutričné či liečebné tvrdenia sú v rámci legislatívy EÚ výrazne obmedzené. Pri tvorbe článkov smieme vychádzať iba zo schválených tvrdení, ktoré uvádza platná legislatíva.

Prečítajte si tiež

Zápal pľúc je zápalové ochorenie pľúcneho tkaniva. Môžu ho spôsobiť baktérie, vírusy, plesne, ale aj rôzne chemické látky alebo alergie. Jeho odborný názov je pneumónia.

viac

Probiotiká a prebiotiká sú dôležité pre zdravé fungovanie organizmu nielen u ľudí, ale aj u zvierat. Aj tie môžu mať problémy so svojím črevným mikrobiómom. Nepatogénne baktérie, ktoré probiotiká…

viac

Probiotiká pomáhajú imunitnému systému v boji proti chorobám tým, že podporujú zdravie črevného mikrobiómu a chránia ho pred škodlivými baktériami, kvasinkami, plesňami a vírusmi. Nájdete ich v…

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.