MojaLekáreň.sk
Hľadať

Čo robiť pri bolesti hlavy v tehotenstve

Bolesť hlavy je častým príznakom, ktorý sprevádza tehotenstvo. Poradíme vám, aké lieky alebo liečba na ňu zaberajú a zároveň neohrozia vaše zdravie ani zdravie vášho budúceho dieťaťa.

Čo robiť pri bolesti hlavy v tehotenstve
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Lieky

  • Počas celého tehotenstva sa môže užívať paracetamol a v 1. a 2. trimestri sa môže užívať ibuprofén. Ten sa neodporúča už v 3. mesiaci kvôli riziku zvýšeného krvácania počas pôrodu.
  • V prípade migrény sa ibuprofén môže užívať v 2. trimestri. Pri záchvate migrény možno na odporúčanie lekára použiť aj antimigrenikum sumatriptan.
Hoci sú tieto lieky a vyššie uvedené analgetiká v určitom štádiu tehotenstva povolené, tehotná žena by k nim mala vždy pristupovať opatrne a používať ich len v prípadoch, keď sa bolesť hlavy nedá zvládnuť inak.

Přírodní tipy na bolest hlavy u těhotných

Keď vás už bolí hlava, nájdite pokoj, zavrite oči, stlmte svetlá. Skvelý je chladivý obklad s esenciálnym olejom z eukalyptu, mäty alebo levandule. Tieto oleje prirodzene ochladzujú a odvádzajú nadmerné teplo. Osvedčené sú zmesi esenciálnych olejov od Nobilis Tilia alebo Migrenol od Dr. Popova. U niektorých dobre funguje aj klasická tigria masť na spánky. Ak je bolesť silná a neprestáva, je možné užiť niektoré z vyššie uvedených analgetík.

Ako predchádzať bolestiam hlavy u tehotných žien

Bolestiam hlavy sa často predchádza pitím dostatočného množstva vody. Niekedy je na vine aj nedostatok minerálov, najmä horčíka. Tehotná žena môže ľahko dostať horčík do tela konzumáciou stravy bohatej na horčík, napríklad mandlí, užívaním vhodného doplnku stravy s horčíkom a kúpaním nôh (dlhšie kúpele počas tehotenstva neodporúčame) v Epsomskej soli, z ktorej sa horčík dostáva do tela cez pokožku. Na masáž je vhodný levanduľový olej.

Na pitie môže tehotná žena okrem čistej vody siahnuť po ovocnom čaji, ktorý rozprúdi krv, doplní tekutiny a môže priniesť aj úľavu. Bylinky, ktoré môže tehotná žena piť, sú harmanček, v menšej miere mäta a tiež levanduľa.
 

Online lekárnici

Potrebujete viac informácií alebo si nie ste istí, čo môžete a čo nemôžete užívať pri tehotenských bolestiach hlavy? Kontaktujte našich online lekárnikov!

Témy článku
Bolesť Ženy
Navštívte súvisiace produktové kategórie
Bolesť hlavy a migréna Prírodné pleťové oleje

Prečítajte si tiež

Ľanové semienko sa pestuje v dvoch odrodách (hnedý ľan a zlatý ľan) a má mnoho zdravotných výhod. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov a rád, prečo by ste ho mali pravidelne zaraďovať do svojho…

viac

Mandle sú komplexným zdrojom živín - preto sú obľúbené nielen u priaznivcov rôznych diét (vegetariánov, nízkosacharidovej, keto či paleo diéty), ale aj u ľudí s potravinovými alergiami - sú…

viac

Stres, nedostatok niektorých vitamínov, ako aj mechanické poškodenie v ústach môžu ovplyvniť vznik aft. Naši lekárnici vám poradia, čo sa ich týka a ako sa ich zbaviť. Okrem štandardných liekov vám…

viac

Kreatín je prírodná látka, ktorá sa nachádza v tele a zohráva dôležitú úlohu pri získavaní energie, ktorú vaše svaly využívajú počas cvičenia. Doplnky stravy s kreatínom môžu pomôcť zlepšiť váš…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.