MojaLekáreň.sk

ArthroDoc - nemecká kvalita pre vaše kĺby

ArthroDoc - nemecká kvalita pre vaše kĺby
Zdielať

Vedeli ste, že asi dve tretiny obyvateľov vo veku nad 65 rokov trpia postihnutím degeneratívnej osteoartitídy? Vo veku 45 rokov a vyššie vzrastá aj riziko osteoartrózy. Dôležitá je preto prevencia osteoartrózy, zastavenie a zmiernenie priebehu ochorenia...

V dnešnej dobe sa dočítate veľa o dodržiavaní zásad správnej výživy a pestrej vyváženej stravy. Mnohým ochoreniam sa dá predísť práve príjmom vhodnej potravy. Ale i napriek vašej snahe vám niektoré zložky môžu chýbať, pretože sa v potravinách, ktoré konzumujete, nemusia vyskytovať alebo sa v nich nachádzajú v minimálnych množstvách. Niektoré potrebné látky rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ku ktorým by ste sa len ťažko dostali v takých množstvách, ktoré dokážu výraznejšie ovplyvniť vašu výživu a podporiť vaše zdravie, môžete telu dodať vo forme výživových doplnkov. Získaním takýchto koncentrovaných látok získaných v prírode môžete podporiť aj správne fungovanie vášho pohybového aparátu a vašich kĺbov.

Novinka v starostlivosti o kĺby

ProNovis Slovakia, s.r.o. prináša na trh výživové doplnky ArthroDoc, ktoré sú určené pre ľudí, ktorí si svoje kĺby často namáhajú alebo ich len vekom opotrebovali a potrebujú doplniť do kĺbov správnu výživu. Čo je v ich zložení?


Chondroitín sulfát je zástupcom skupiny látok, s ktorými sa môžete stretnúť v registrovaných liekoch (voľne predajných i na recept), tak aj vo forme doplnkov stravy. Je to glykosaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. V chrupavke viaže vodu a zabezpečuje tak vhodne mechanicko-elastickú pružnosť chrupky. Potláča aktivitu látok odbúravajúcich kolagén z chrupavky.


Glukosamín sulfát je látka, s ktorou sa často môžete stretnúť v aj prípravkoch, ktoré sú odporúčané na podporu liečby kĺbových ochorení. Glukosamín je látka telu vlastná, teda vzniká v našom tele a v ňom aj naďalej pôsobí. Chemicky je vlastne, ako názov napovedá, odvodený z glukózy, z ktorej napokon vzniká. Postupne sa zabudováva do zlúčenín označovaných ako polysacharidy, čiže glykosaminglykány. Patrí medzi hlavné stavebné látky medzibunkovej hmoty chrupavky. Jeho dopĺňanie stimuluje tvorbu novej chrupavky,alebo posilňuje štruktúry pôvodnej, čo sa prejaví zvýšením odolnosti. Podporuje aj tvorbu látok kĺbového maziva.


Kyselina hyalurónová je viskózno-elastická zložka synoviálnej tekutiny (kĺbové mazivo) premazávajúcej kĺbové spoje, ktorá sa prirodzene nachádza v kĺbe. Synoviálna tekutina kĺb vyživuje, znižuje trenie kĺbovej chrupavky, zlepšuje jej pružnosť a štruktúru. Nízka hladina kyseliny hyalurónovej môže viesť ku krehkým kĺbom.

Denná dávka v 1 ampulke ArthroDoc obsahuje:

  • 1000 mg glukozamínu
  • 1000 mg chondroitínu
  • 50 mg kyseliny hyaluronovej

 

V čom vyniká ArthoDoc medzi ostatnými výživovými doplnkami? Kvalita a bezpečnosť výrobkov je vždy na najvyššom mieste pre ProNovis. Týka sa vynikajúceho zloženia produktov, špičkovej kvality a pôvodu jednotlivých zložiek, ako aj neustálej kontroly kritérií čistoty a výrobných podmienok, ktoré sú certifikované podľa smerníc ISO a SVP. ProNovis GmbH je držiteľom certifikátu kvality v oblasti vývoja, výroby a marketingu výživových doplnkov, kozmetických a medicínskych produktov podľa noriem DIN EN ISO 9001 a DIN EN ISO 13485,“ hovorí Mária Möntenich, ktorá zabezpečuje dovoz a distribúciu týchto produktov na Slovensku, a pritom zdôrazňuje, že „všetky produkty spoločnosti ProNovis GmbH sú vyrobené v Nemecku a majú garantovanú a kontrolovanú kvalitu.“

Výživové doplnky ArthroDoc zakúpite exkluzívne v našej internetovej lekárni. V klasickej, kapsulovej forme a tiež vo forme pitných ampuliek.

11. september 2017
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Bolesť v krížoch je nepríjemná záležitosť, ktorá nás nenechá spať alebo naopak vstať. Čo je príčinou a ako bolesti zmierniť či úplne eliminovať? Dozviete sa v našom článku.

viac

Založiť rodinu je veľké rozhodnutie. S plánovanou zmenou by mali súhlasiť obaja partneri, prijať zodpovednosť a pohovoriť si otvorene o otázkach plodnosti. Prinášame vám základné informácie o ženskom…

viac

Zelený jačmeň patrí medzi obľúbené zelené potraviny, ktoré sa podieľajú na celkovom povzbudení organizmu vďaka obsahu prírodných vitamínov a minerálov. Do skupiny zelených potravín zaraďujeme aj…

viac

V súčasnosti je čím ďalej viac venovaná pozornosť tzv. systémovej enzymoterapii. Jej hlavným predstaviteľom je liek Wobenzym.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac