MojaLekáreň.sk

Zdravé varenie: Dokonalé kokosové sušienky

Klasickými ingredienciami pre obyčajné sušienky sú múka, cukor a nejaký ten tuk. Možno vás prekvapí, že tentokrát budú všetky suroviny z kokosu. Potešíme určite milovníkov kokosovej vône a chuti, ale aj celiatikov, alebo tých, ktorí chcú zdravo maškrtiť.

Zdravé varenie: Dokonalé kokosové sušienky
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Kokosová palma je tiež nazývaná ako strom, ktorý dáva všetko potrebné pre život. To nás môže navnadiť na získanie množstva cenných látok pre naše zdravie. Kokos obsahuje hlavne nenasýtené mastné kyseliny, čo môže vzbudiť dojem, že zasa o tak zdravú plodinu nejde. Opak je však pravdou.

Kokosový olej má nulovú hodnotu cholesterolu. Čo také užitočné v našich črevách robí? Dokáže zničiť zlé baktérie bez toho, aby poškodzoval tie dobré. A preto, keďže vraj až 90% našej imunity sa nachádza práve v črevách, zdá sa mi, že jedenie kokosu sa skutočne oplatí :)

Na kokos by si mali niekedy spomenúť tiež tí, ktorí trpia oseoporózou, ako aj tí, ktorým sa lámu nechty a vlasy, a ktorí majú problémy s pohybovým ústrojenstvom.

A tak sa teda vráťme späť k sušienkam! Aby ste si mohli pár takých upiecť, budete si musieť zabezpečiť niekoľko surovín z kokosu. Potom to už nie je nič ťažké.

Budete potrebovať:

Postup:

Kokosovú múku, strúhaný kokos a kokosový cukor, teda všetky sypké časti poriadne premiešajte a potom do nich pridajte zmäknutý kokosový olej a med. Z tejto hmoty vytvarujte guličky, ktoré dajte na plech s papierom na pečenie a trochu ich popritláčajte. Na ozdobu môžete pridať polku mandle. Rúru si zohrejte na 170 °C a pečte do ružova. Stačí 5-7 minút. Radšej od rúry neodchádzajte, majú totiž tendenciu rýchlo sa pripáliť.

 

Tak dobrú chuť!

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Bio potraviny Kokosový olej Kokosový cukor

Prečítajte si tiež

Pľúcnik lekársky (Pulmonaria officinalis) je trvalá bylina so stonkou pokrytou jemnými chĺpkami a vajcovitými listami s jasne bielymi škvrnami - odtiaľ pochádza jej názov - pľúcnik. Táto bylina…

viac

Podľa vyhlášky o cestnej premávke musí byť pes pri jazde v aute zabezpečený tak, aby nebola ohrozená bezpečnosť vodiča, prepravovaných osôb alebo zvierat a bezpečnosť cestnej premávky. Nie je však…

viac

Glutatión (GSH) je jedným z najsilnejších a najúčinnejších antioxidantov, ktorý viaže voľné radikály a chráni tak organizmus pred oxidačným stresom. Nachádza sa v každej bunke nášho tela. Telo si ho…

viac

Kvasená alebo fermentovaná zelenina (pickles) obsahuje miliardy prospešných baktérií a veľké množstvo vitamínu C. Okrem toho má vysoký obsah vlákniny. Slúži preto ako podpora trávenia a posilnenie…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.