Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Zdravé varenie: Dokonalé kokosové sušienky

Zdravé varenie: Dokonalé kokosové sušienky

Klasickými ingredienciami pre obyčajné sušienky sú múka, cukor a nejaký ten tuk. Možno vás prekvapí, že tentokrát budú všetky suroviny z kokosu. Potešíme určite milovníkov kokosovej vône a chuti, ale aj celiatikov, alebo tých, ktorí chcú zdravo maškrtiť.

Zdravé varenie: Dokonalé kokosové sušienky

Kokosová palma je tiež nazývaná ako strom, ktorý dáva všetko potrebné pre život. To nás môže navnadiť na získanie množstva cenných látok pre naše zdravie. Kokos obsahuje hlavne nenasýtené mastné kyseliny, čo môže vzbudiť dojem, že zasa o tak zdravú plodinu nejde. Opak je však pravdou. Kokosový olej má nulovú hodnotu cholesterolu. Čo také užitočné v našich črevách robí? Dokáže zničiť zlé baktérie bez toho, aby poškodzoval tie dobré. A preto, keďže vraj až 90% našej imunity sa nachádza práve v črevách, zdá sa mi, že jedenie kokosu sa skutočne oplatí :)

Na kokos by si mali niekedy spomenúť tiež tí, ktorí trpia oseoporózou, ako aj tí, ktorým sa lámu nechty a vlasy, a ktorí majú problémy s pohybovým ústrojenstvom.

A tak sa teda vráťme späť k sušienkam! Aby ste si mohli pár takých upiecť, budete si musieť zabezpečiť niekoľko surovín z kokosu. Potom to už nie je nič ťažké.

Budete potrebovať:

Kokosovú múku, strúhaný kokos a kokosový cukor, teda všetky sypké časti poriadne premiešajte a potom do nich pridajte zmäknutý kokosový olej a med. Z tejto hmoty vytvarujte guličky, ktoré dajte na plech s papierom na pečenie a trochu ich popritláčajte. Na ozdobu môžete pridať polku mandle. Rúru si zohrejte na 170 °C a pečte do ružova. Stačí 5-7 minút. Radšej od rúry neodchádzajte, majú totiž tendenciu rýchlo sa pripáliť.

 

Tak dobrú chuť!

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika