Moje srdcovky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Zdravie z prírody pre dobrú náladu

Zdravie z prírody pre dobrú náladu

Trávenie Liečivé prípravky Zdravie z prírody

So zlou náladou sa dá bojovať aj pomocou byliniek a ďalších prírodných prostriedkov. Prezradíme vám, ktoré z nich stojí za to vyskúšať.

Zdravie z prírody pre dobrú náladu

Levanduľa na upokojenie a vitamín D proti zlej nálade

Vôňa levandule upokojuje našu myseľ, zmierňuje nervozitu a napätie. Tlmí bolesti hlavy a navodzuje pokojný spánok. Preventívne je vhodné doplniť i omega 3 mastné kyseliny, ktorých zdrojom sú ľanové semienka alebo kvalitný rybí tuk. Nedostatok omega 3 mastných kyselín býva spájaný so zhoršením duševného zdravia, preto je dôležité ho zvlášť v zimných mesiacoch do jedálnička zaradiť. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Medovka lekárska

Medovka lekárska je známy antioxidant a napomáha normálnej činnosti štítnej žľazy. Ak sa cítite v strese a máte problémy so spaním, medovka je pre vás vhodnou bylinkou - podporuje totiž pozitívnu náladu a prispieva k relaxácii organizmu. Vyskúšajte medovkový bylinný čaj, ktorý nádherne vonia aj chutí, a spánok sa iste skoro dostaví.

Mäta pieporná

Veľmi obľúbená bylinkaosviežujúcu chuť - v lete stačí pár vetvičiek vložiť do vody s citrónom a ľadom, v zime si z nej zase urobíte chutný čaj. Priaznivo pôsobí na imunitný systém a podporuje prirodzenú obranyschnopnost organizmu.

 

Náš tip

Medovka a mäta sú hlavnými zložkami nášho bylinného čaju pre pozitívnu náladu, relaxáciu a spánok. Vyskúšajte tieto bylinky!

Ľubovník bodkovaný

Na ľubovník bodkovaný nedajú dopustiť ženy, ktoré trpia menštruačnými bolesťami - táto bylinka prispieva aj k duševnej rovnováhe. Bylinný čaj z ľubovníka však nemožno piť dlhodobo, strážte si aj dennú dávku a vždy sa riaďte pokynmi a odporúčaniami uvedenými na obale. Pozor dajte aj na kombináciu ľubovníka a liekov - vždy sa poraďte s lekárnikom alebo lekárom, či ho môžete užívať.

Zažeňte zlú náladu!

K zhoršeniu nálady môže viesť nedostatok vitamínov C, B a D. S rizikom rozvoja depresie je tiež spájaný nedostatok kyseliny listovej. Doprajte si pravidelný prísun listovej zeleniny, byliniek, strukovín a slnečnicových semienok! 

Levanduľa lekárska

Levanduľa lekárska krásne kvitne, pekne vonia a je aj skvelým pomocníkom pri relaxácii. Môžete si z nej robiť bylinný čaj, ale oveľa obľúbenejší je vo forme kozmetiky - či už zvolíte napr. kúpeľový či masážny olej, alebo balzam, iste sa potom budete cítiť oddýchnuto a spánok sa čoskoro dostaví.

Kozlík lekársky

Ak máte problémy so spánkom - valeriána lekárska, prípadne kozlík, je tá pravá bylinka pre vás - priaznivo pôsobí práve na zaspávanie. Okrem toho je veľmi dobrým pomocníkom pri zažívacích ťažkostiach, pretože podporuje normálne trávenie, čo sa môže hodiť všetkým, ktorí sa pred spaním výdatne najedli.

Vyskúšajte homeopatiká

Ak ste si obľúbili homeopatiká, vyskúšať môžete aj sirup Sedalia. Prípravok je určený na liečbu úzkostí, nervozity, stresového vypätia a depresií. Ide o viaczložkový homeopatický liek, ktorý môžu užívať deti od 1 roku a dospelí. Obvykle je dávkovanie sirupu 5 ml ráno a 5 ml večer. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam