Úvodná strana Deti a mamičky Starostlivosť o zúbky Prerezávane zúbkov

Prerezávane zúbkov

Prerezávanie prvých zúbkov dokáže bábätko pekne potrápiť. Doprajte mu úľavu od bolesti so špeciálnymi produktami určenými na tieto problémy. Bolesť zubov vás môže prepadnúť i v dospelom veku, účinné analgetiká s ňou rýchlo zatočia.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Prerezávane zúbkov - detailný popis

Ako bábätku uľaviť od bolesti zubov?

Prerezávanie zúbkov u dojčiat je náročné nielen pre ne samotné. K prerezávaniu zubov totiž dochádza najčastejšie medzi 4.–7. mesiacom, v tomto období deti spravidla viacej plačú, sú nekľudné, horšie spia a jedia. Môžu sa objavovať opuchnuté ďasná, vyrážka, hnačka alebo horúčka.

Ponúkame niekoľko možností, ktoré môžu vášmu dieťatku uľaviť:

  • Na nabehnuté ďasná sú ideálne najrôznejšie hrýzatka s výstupkami, napríklad hrýzatko MAM.
  • Na odstránenie bolesti skvelo poslúžia ústne gély, ktoré sú určené špeciálne na prerezávanie zubov u detí, vyskúšajte napríklad dentálny gél Citrovital.
  • S bolesťou zatočia Nurofen.
  • Opuchnutej tvári a ďasnám uľaví obklad – postačí namočený kapesník v studenej vode.
  • Jemné masáže ďasien bábätku urobia tiež dobre.

Problémy so zubami sa môžu objavovať nielen v detstve, ale i neskôr. Nech už je to bolesť zubov spôsobená zubným kazom, zápalom v dutine ústnej alebo rastom zubov múdrosti. Kto zažil, vie svoje.

Na bolesť zafungujú voľne dostupné analgetiká – vyskúšať môžete napríklad osvedčený Ibalgin, Nurofen, Nalgesin, Panadol alebo Aspirín.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika