MojaLekáreň.sk

Lieky na vlhký kašeľ AMBROSAN

AMBROSAN 30 mg 20 tabliet

Liek

AMBROSAN 30 mg 20 tabliet AMBROSAN 30 mg 20 tabliet

Ambroxoliumchlorid, liečivo v lieku, zvyšuje vylučovanie hlienu z…

Na sklade

3,59 €

Lieky na vlhký kašeľ AMBROSAN

Bez ohľadu na to, či vás trápi vlhký kašeľ, suchý kašeľ alebo kašeľ s hlienom, nemali by ste ho brať na ľahkú váhu. V našej ponuke preto nájdete sirupy na kašeľ či šumivé tablety od výrobcov ako Ambrobene alebo Bromhexin. V prípade, že je vaším problémom dusivý kašeľ u detí, odporúčame vám špeciálne prípravky pre deti s prírodnými výťažkami.

Aj keď sa to často tak nezdá, kašeľ má obranný charakter a telu pomáha. Ide o prirodzený reflex tela, ktorého cieľom je uvoľniť dýchacie cesty. Vedeli ste, že pri prudkom kašli môže mať výdych rýchlosť až neuveriteľných 430 km/h?

Pre efektívnu liečbu je dôležité určiť druh kašľa

Aby sme sa mohli problémov rýchlo a efektívne zbaviť, je potrebné najprv zistiť, aký kašeľ nás sužuje. V zásade rozlišujeme dva typy kašľa:

  • Suchý, dráždivý: Sliznice sú suché, netvorí sa hlien. Vzniká najčastejšie na začiatku ochorenia, napríklad pri infekcii dýchacích ciest. Chorý pociťuje opakované nutkanie na kašeľ. Suchý dráždivý kašeľ dokáže organizmus poriadne vyčerpať. Pre utíšenie nepríjemného kašľa užívajte produkty na zvlhčenie slizníc, tzv. antitusiká, ako napríklad Sinecod, Robitussin alebo Vicks.
  • Vlhký, produktívny: sa prejavuje zvýšenou tvorbou hlienu. Hlien je následne potrebné vykašliavať. Produktívny kašeľ sa často objavuje v nadväznosti na prvotný suchý kašeľ pri ochorení dýchacích ciest. Pre uľahčenie vykašliavania užívajte účinné mukolytiká, napr. Hedelix, Mucosolvan.

Čo na odkašliavanie a vykašliavanie?

Aby ste sa vôbec nemuseli s kašľom trápiť, je dôležitá prevencia. To znamená dbať o vyváženú stravu – hlavne o prísun potrebných vitamínov a minerálov, v chladných obdobiach sa teplo obliekať a pravidelne sa otužovať. Pokiaľ vás bude aj napriek snahe kašeľ trápiť ďalej, nezabudnite na dostatočný príjem tekutín a oddychový režim. Okrem toho si môžete uľaviť pomocou liekov v rôznych formách:

  • Kvapky a sirupy: predstavujú jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť problémov. Sirupy navyše dobre chutia, takže s ich užívaním nebudú mať problém ani deti. Vyskúšajte Stopkašel Dr. Weiss pre deti. So skorocelovým sirupom, ktorý je vhodný pre deti aj dospelých, neurobíte nikdy chybu. Neviete, aký typ kašľa máte? Nevadí, vyskúšajte sirup Stodal na všetky typy kašľa.
  • Šumivé tablety: vďaka nim si jednoducho pripravíte liečivý nápoj, ktorý vás zbaví otravného kašľa. Napríklad tablety ACC Long pomáhajú rozpúšťať hlien a uľahčujú tak jeho vykašliavanie.
  • Čaje: okrem užívania liekov si môžete tiež uľaviť pitím vhodného čaju. Vyskúšajte rôzne liečivé bylinky. Na kašeľ je vhodná materina dúška, skorocel a tymian.

Kategóriu Lieky na vlhký kašeľ nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.