MojaLekáreň.sk

Unikátna novinka - opaľovací krém s prírodným UV filtrom

Viete, že z ľudskej pokožky sa každoročne uvoľní až 14 ton opaľovacích emulzií, ktoré skončia v oceánoch? Ide prevažne o prípravky s chemickými filtrami, ktoré následne škodia morskému ekosystému. Preto sme sa rozhodli podporiť a uviesť na slovenský trh novinku z laboratória českých vedcov a českej kozmetickej firmy.

Opalovací přípravky Nafigate s přírodním filtrem

O čo vlastne ide?

Česká kozmetická firma Nafigate Cosmetics v spolupráci s VUT a spoločnosťami Nafigate Corporation a Chemservis vyvinula opaľovací krém s prírodným UV filtrom.

Rolu UV filtra v prípravku plní prírodný polymér P3HB. Ten chráni pokožku pred UVA a UVB lúčmi, účinkuje ihneď po aplikácii a navyše je biokompatibilný, takže neškodí človeku ani prírode.

Opaľovacie prípravky s často využívaným syntetickým UV filtrom oxybenzonom totiž môžu vyvolať u človeka alergickú reakciu a hormonálne zmeny, u zvierat dokonca zmenu pohlavia alebo genetické mutácie. Prvými štátmi, ktoré zakázali používanie opaľovacích prípravkov s chemickými UV filtrami, aby tak ochránili koralové útesy na svojom území, sú Havaj a Palau.

Veríme, že nový opaľovací prípravok, ktorý je zbavený chémie a šetrný k životnému prostrediu tak nadchne predovšetkým zástancov zdravého životného štýlu a tých, ktorým nie je osud prírody ľahostajný.

Vaši Lekárníci

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.