Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravá výživa a chudnutie » Športová výživa » Prípravky s kreatínom » Doplnky stravy s monohydrátom kreatínu

Doplnky stravy s monohydrátom kreatínu

Vylepšite svoj športový výkon a zaistite si väčšie svaly pomocou monohydrátu kreatínu. Tento malý pomocník dokáže i rýchlo navýšiť vašu silu až o 10 percent.

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Doplnky stravy s monohydrátom kreatínu - detailný popis

Kreatín je nevyhnutná látka na správny rast svalov a jeho zdrojom je predovšetkým mäso. Na rýchlejší rast svalov a strhujúci fyzický výkon je najlepšie dodávať ho i umelou cestou vo forme tabliet.

Ako užívať kreatín?

Dodržiavanie správneho dávkovania výrazne zvyšuje účinnosť kreatínu. Podľa najnovších štúdií je účinné dávkovanie okolo 3 – 5 g kreatínu za deň, pokiaľ ale očakávate ohromujúci nárast svalovej hmoty, budete musieť zvýšiť príjem kreatínu na 10 – 20 g za deň. 

Väčšina odborníkov doporučuje držať sa skôr nižších čísel spotreby, zvlášť u začiatočníkov. Kreatín užívajte v cykloch, najúčinnejšie je prijímať kreatín po dobu 4 – 6 týždňov a následne si dať niekoľkotýždennú pauzu. Účinky monohydrátu sa prejavujú rýchlo, pozitívne zmeny na svojom tele zaznamenáte za krátku dobu.

Pre koho je kreatín určený?

Kreatín sa hodí pre všetkých športovcov, ktorí majú chuť na sebe zapracovať a vytvarovať svoje telo. Kreatín monohydrát ocenia predovšetkým kulturisti, lebo podporuje rýchly nárast svalovej hmoty. Vďaka kreatínu zo seba vydáte pri tréningoch to najlepšie a budete podávať obdivuhodné výkony. Pomocou hladiny kreatínu v moči sa tiež dá posúdiť funkčnosť ľadvín.

Ako vám môže kreatín pri športe pomôcť?

Kreatín sa v kulturistike využíva na krátkodobé navýšenie sily až o 10 %. Slúži ako zdroj energie v svalových bunkách a preto sú jeho účinky tak chválené a ospevované. Okrem dostatočného príjmu kreatínu je potrebné konzumovať tiež vyváženú stravu bohatú na vitamíny a iné zdraviu prospešné látky, len tak sa po tréningoch nebudete cítiť vyčerpane a unavene.

Čo obsahujú tabletky kreatínu?

Okrem kreatín monohydrátu obsahujú tablety i monohydrát laktózy, ktorý sa používa ako plnidlo a prídavná látka v jednotlivých doplnkoch stravy, takže napomáha i chudnutiu. Príjemnú chuť zaistí kyselina citrónová, vďaka ktorej sa z konzumácie potravinových doplnkov stane gastronomický zážitok.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam