Úvodná strana Krása a osobná hygiena Manikúra, pedikúra Domáca pedikúra

Domáca pedikúra

Starostlivosť o nohy by mala byť súčasťou života každého jedného z nás, predsa len, nohy nás celý život nosia po svete. Ak sa budete o ne patrične starať, vyhnete sa v budúcnosti nepríjemným otlakom, pľuzgierom alebo nepekne zarasteným a boľavým nechtom.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Domáca pedikúra - detailný popis

Pokiaľ nemáte dostatok času alebo peňazí na profesionálne ošetrenie v salóne, nezúfajte! Pedikúru totižto môžete zvládnuť i sami.

Najprv doprajte chodidlám vodnú kúpeľ - buď mydlovou alebo slanou vodou. Koža zmäkne a pôjde ľahšie odstrániť. Potom prichádzajú na rad rašple, pomocou ktorých zrohovatenú kožu dostanete ľahko preč.

Domáca pedikúra vyrieši radu problémov

Vyberte si medzi klasickými pomôckami od firmy Solingen, alebo siahnite po elektronickom pilníku Beper či Schoil Velvet Smooth Diamond. Potom pomocou klieští alebo nožničiek nechty zastrihnite do roviny, aby nezarastali do kože, opatrne zaoblite hrany a radujte sa zo svojich dokonalých nôh!

Avšak pozor, skalpelom sa radšej vyhnite. Neprofesionálne použitie totiž môže uškodiť.

Pre domáce ošetrenie si môžete zohnať dokonca celé "profi" sady - ide o elektrický prístroj vhodný na suchú i mokrú pedikúru - brúsi, leští, vyhladzuje nechty a navyše odstraňuje tvrdú kožu a mozole.

Po obrúsení použite na nohy peeling a následne chodidlá ošetrite krémom či balzamom. Dobrým tipom je Eubos Urea krém na nohy, Eucerin Urea alebo výrobky od firmy Kneipp

Na úplný záver môžete nechty nalakovať. A potom už jen vkĺznite do teplých froté ponožiek a relaxujete.

Cena (Eur)

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika