Úvodná strana Krása a osobná hygiena Manikúra, pedikúra Domáca pedikúra Orezávače

Zrezávače kože na chodidlách

O svoje nohy sa nestaráme zďaleka už len v lete, kedy sú vidieť v papučiach a žabkách. Zdravé nohy jednotucho patria k dnešnej dobe a starostlivosť o ne sa vyplatí. Nohy vás predsa nosia celý život.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Zrezávače kože na chodidlách - detailný popis

Medzi úplne nevyhnutné pomôcky pre profi pedikúru rozhodne patria zrezávače - žiletky, britvy či skalpely. Používajú sa hlavne na odstraňovanie stvrdnutej kože na pätách. Práve päty sú totiž pri chôdzi obzvlášť namáhané a koža na nich býva veľmi zrohovatelá a tvrdá. A to nie je nič na chválenie. Pred použitím zrezávačov je však nutné dopriať chodidlám teplý vodný kúpeľ. Koža tým príjemne zmekne a potom môžete začať obnovovať vašu pokožku chodidiel a zbavovať nohy prebytočnej suchej a nezdravej kože.

Rad kvalitných zrezávačov ponúka napríklad značka Solingen. Pri domácej pedikúre musíte dať pri použití zrezávačov a skalpelov obzvlášť veľký pozor. Nesprávne používanie by totiž mohlo skôr uškodiť - obzvlášť diabetikom. Pokiaľ si teda netrúfate, siahnite radšej po osvedčených rašpliach, pilníkoch či pemzách.

Jednoznačným hitom a bezpečným pomocníkom je strojček Scholll Velvet Smooth Diamond - tento elektrický pilník vďaka rotačnej hlavici rýchlo a bezbolestne odstráni stvrdnutú kožu na pätách a zanechá vaše chodidlá hladké a hebké na dotyk.

Profesionálne pedikérske pomôcky môžete teda určite používať i doma, ale s veľkou opatrnosťou. Pokiaľ sa bojíte, že vašim nohám skôr ublížite, voľte radšej moderné elektrické strojčeky alebo bezpečné pilníky a rašple.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika