Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?

Liečivé prípravky Deti Bolesť

Máte kašeľ a neviete, čo s ním robiť? Kašeľ sa navyše delí na vlhký a suchý... viete, ako ich od seba rozoznáte? Prečítajte si náš článok.

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?

O kašli

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus bráni pred vniknutím cudzorodých látok, alebo chce prítomné látky odstrániť z dýchacích ciest. Príčinou kašľa môže byť ochorenie alebo vonkajšie vplyvy, akými sú prach, cigaretový dym.

Druhy kašľa

Kašeľ môže byť vlhký alebo suchý. Sú navzájom odlišné, a preto sa musia aj inak liečiť.

Vlhký kašeľ - produktívny kašeľ sprevádzaný zvýšenou tvorbou hlienu. Pri ňom je potrebné vykašliavať a vykašliavanie podporovať.

Suchý kašeľ - netvorí sa hlien, nie je čo vykašliavať, kašeľ dráždi priedušnicu a hrdlo a môže byť aj bolestivý. Suchý kašeľ je potrebné tíšiť, aby dráždenie dýchacích ciest bolo čo najmenšie.

Najpredávanejším produktom na vlhký kašeľ je Mucosolvan®. Jeho súrodencom pre liečbu suchého kašľa je Mugotussol™. Dokáže utíšiť suchý kašeľ rýchlo a na dlho, tlmí aj dráždenie v krku vyvolané suchým kašľom. Účinkuje už po 5 minútach a pôsobí až 6 hodín. Mugotussol™ je voľbou pre liečbu suchého kašľa u dospelých a detí od 12 rokov, ktorých obťažuje dráždivý kašeľ ako počas dňa, tak aj v noci.

Ide o lieky na vnútorné užívanie. Účinná látka Ambroxoli hydrochloridum (Mucosolvan®). Liečivá látka Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (Mugotussol™). Čítajte podrobne príbalový leták. Ďalšou vhodnou alternatívou na liečbu suchého kašľa je Tussin, ktorý môžu užívať dospelí a deti od 2 mesiacov.

Na vykašliavanie u detí môžeme zvoliť aj rastlinný liek Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika