Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?
Zdielať

Máte kašeľ a neviete, čo s ním robiť? Kašeľ sa navyše delí na vlhký a suchý... viete, ako ich od seba rozoznáte? Prečítajte si náš článok.

O kašli

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus bráni pred vniknutím cudzorodých látok, alebo chce prítomné látky odstrániť z dýchacích ciest. Príčinou kašľa môže byť ochorenie alebo vonkajšie vplyvy, akými sú prach, cigaretový dym.

Druhy kašľa

Kašeľ môže byť vlhký alebo suchý. Sú navzájom odlišné, a preto sa musia aj inak liečiť.

Vlhký kašeľ - produktívny kašeľ sprevádzaný zvýšenou tvorbou hlienu. Pri ňom je potrebné vykašliavať a vykašliavanie podporovať.

Suchý kašeľ - netvorí sa hlien, nie je čo vykašliavať, kašeľ dráždi priedušnicu a hrdlo a môže byť aj bolestivý. Suchý kašeľ je potrebné tíšiť, aby dráždenie dýchacích ciest bolo čo najmenšie.

Najpredávanejším produktom na vlhký kašeľ je Mucosolvan®. Jeho súrodencom pre liečbu suchého kašľa je Mugotussol™. Dokáže utíšiť suchý kašeľ rýchlo a na dlho, tlmí aj dráždenie v krku vyvolané suchým kašľom. Účinkuje už po 5 minútach a pôsobí až 6 hodín. Mugotussol™ je voľbou pre liečbu suchého kašľa u dospelých a detí od 12 rokov, ktorých obťažuje dráždivý kašeľ ako počas dňa, tak aj v noci.

Ide o lieky na vnútorné užívanie. Účinná látka Ambroxoli hydrochloridum (Mucosolvan®). Liečivá látka Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (Mugotussol™). Čítajte podrobne príbalový leták. Ďalšou vhodnou alternatívou na liečbu suchého kašľa je Tussin, ktorý môžu užívať dospelí a deti od 2 mesiacov.

Na vykašliavanie u detí môžeme zvoliť aj rastlinný liek Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

21. jún 2018
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Prezradíme vám, prečo by echinacea nemala chýbať v žiadnej domácej bylinkovej lekárničke a tiež kde všade môže nájsť uplatnenie.

viac

Čo je to roztrúsená skleróza, aké sú jej najčastejšie prejavy, ako sa dajú mierniť a aké má toto ochorenie prognózy.

viac

Vysvetlíme vám, ako sa prejavuje zápal žalúdka, ako sa dá liečiť a tiež poradíme ako tomuto stavu predchádzať.

viac

Niekedy tušíme, prečo nás hlava rozbolela, zatiaľ čo inokedy sa bolehlav objaví úplne nečakane a zdanlivo bez príčiny. Prezradíme vám, aké sú najčastejšie spúšťače bolestí hlavy a tiež pridáme pár…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.