Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?

Vlhký, či suchý kašeľ: čo na neho platí?
Zdielať

Máte kašeľ a neviete, čo s ním robiť? Kašeľ sa navyše delí na vlhký a suchý... viete, ako ich od seba rozoznáte? Prečítajte si náš článok.

O kašli

Kašeľ je obranný reflex, ktorým sa organizmus bráni pred vniknutím cudzorodých látok, alebo chce prítomné látky odstrániť z dýchacích ciest. Príčinou kašľa môže byť ochorenie alebo vonkajšie vplyvy, akými sú prach, cigaretový dym.

Druhy kašľa

Kašeľ môže byť vlhký alebo suchý. Sú navzájom odlišné, a preto sa musia aj inak liečiť.

Vlhký kašeľ - produktívny kašeľ sprevádzaný zvýšenou tvorbou hlienu. Pri ňom je potrebné vykašliavať a vykašliavanie podporovať.

Suchý kašeľ - netvorí sa hlien, nie je čo vykašliavať, kašeľ dráždi priedušnicu a hrdlo a môže byť aj bolestivý. Suchý kašeľ je potrebné tíšiť, aby dráždenie dýchacích ciest bolo čo najmenšie.

Najpredávanejším produktom na vlhký kašeľ je Mucosolvan®. Jeho súrodencom pre liečbu suchého kašľa je Mugotussol™. Dokáže utíšiť suchý kašeľ rýchlo a na dlho, tlmí aj dráždenie v krku vyvolané suchým kašľom. Účinkuje už po 5 minútach a pôsobí až 6 hodín. Mugotussol™ je voľbou pre liečbu suchého kašľa u dospelých a detí od 12 rokov, ktorých obťažuje dráždivý kašeľ ako počas dňa, tak aj v noci.

Ide o lieky na vnútorné užívanie. Účinná látka Ambroxoli hydrochloridum (Mucosolvan®). Liečivá látka Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum (Mugotussol™). Čítajte podrobne príbalový leták. Ďalšou vhodnou alternatívou na liečbu suchého kašľa je Tussin, ktorý môžu užívať dospelí a deti od 2 mesiacov.

Na vykašliavanie u detí môžeme zvoliť aj rastlinný liek Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest sprevádzaných tvorbou hlienu a liečbu príznakov chronických zápalových ochorení dýchacích ciest.

21. jún 2018
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Možno už ste niekedy skúšali rozmixovať ovocie so smotanou a šupnúť túto zmes do mrazničky s nádejou, že si po pár hodinách pochutnáte na skvelej zmrzline... Lenže namiesto zmrzliny na vás čakala…

viac

Ide o ochorenie, prejavujúce sa zápalom hrtana a trpia na neho ako dospelí, tak deti. Laryngitída nie je väčšinou nebezpečná, ale napriek tomu sa oplatí vedieť, ako sa prejavuje a ako jej predchádzať.

viac

Pre správne fungovanie organizmu je nutné piť dostatočné množstvo tekutín. Napriek tomu miernou dehydratáciou trpí stále veľký počet ľudí. Rizikovejšie skupiny sú deti a seniori, u ktorých by sme na…

viac

Tiež si v lete užívate všetko to ovocie okolo? Jahody, ríbezle, čučoriedky a marhule k letu proste patria. A čarovať so sladkým ovocím sa dá aj bez múky. Niekedy sa ho tiež oplatí dať dohromady s…

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.