MojaLekáreň.sk

Problematická pleť, akné ALOE VERA

Zvolenému filtru nezodpovedá žiadny tovar

Zrušiť filter

Problematická pleť, akné ALOE VERA

Akné je najbežnejší počas puberty; obťažuje viac ako 85% mladistvých a často pretrváva až do dospelosti. Príčinou vzniku akné počas dospievania je najmä nárast produkcie mužských hormónov, ktorý prebieha u oboch pohlaví. U väčšiny ľudí akné vymiznú počas dvadsiateho až dvadsiateho tretieho roku života, avšak nie je možné určiť, ako dlho ktorý jedinec bude touto chorobou trpieť. Zranenie spôsobené akné sa typicky prejavuje formou komedónov, zápalových pupienkov, uzlín alebo pľuzgierikov.

Následky akné

Okrem jaziev akné zanecháva ďalšie následky, ktoré bývajú hlavne psychické. Ide najmä o znížené sebavedomie, v niektorých prípadoch eskalující v depresii, ktorá môže vyústiť až v samovraždu. Akné taktiež môže viesť k doteraz málo známe psychickej poruche dermatilománii (akné excoriée), prejavujúce sa silným nutkaním škriabať, stláčať, olupovať či si inak poškodzovať kožu. Keďže akné sa najčastejšie začína prejavovať v puberte - práve vo chvíli, keď sú si ľudia z iných dôvodov dosť neistí sami sebou -, odporúča sa - by sa zmiernili dopady, ktoré na danom jedincovi zanechá - liečiť už v ranom štádiu.

Hlavné príčiny tvorby akné

Nie je doteraz úplne jasné, prečo niektorí ľudia trpia akné, a iní nie. Medzi faktory patrí:

  • Dedičnosť. Náchylnosť k vzniku akné je u rodinných príslušníkov podobná, napr. Členovia rodiny školáka s akné akné trpí tiež.
  • Hormonálna aktivita, tj. Menštruačné cykly a puberta. Počas puberty je zvýšená produkcia mužských hormónov androgénov, a to spôsobuje zväčšenie mazových žliaz, čo spôsobuje nárast produkcie mazu.
  • Podráždenie kože a akýkoľvek druh škrabanie. Protizápalové lieky na koži hojenie akné napomáhajú.
  • Stres, spôsobujúce zvýšenú produkciu adrenalínu. Niektoré nové testy avšak tento faktor vylučujú.
  • Nahromadenie odumretých buniek kože, ktoré upchávajú póry.
  • Baktérie v póroch. Propionibacterium acnes je anaeróbne baktérie, ktoré spôsobuje akné. Požívanie anabolických steroidov. Používanie liečiv obsahujúcich lítium, barbituráty alebo androgény.

Široký výber produktov na akné nájdete na MojaLekáreň.sk

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: CANNADERM, CUTISHELP, SYNCARE, AVON, CLINIQUE, MIRACLEAN, SEBAMED, AKNELOT a td.

Doplnkový sortiment

  • Pleťová kozmetika - Či už máte suchú, zrelú pleť alebo naopak mastnú a problematickú, vo všetkých prípadoch je potrebné o pleť dostatočne starať. Jedine tak bude vyzerať zdravo a krásne. Každodenná pravidelná starostlivosť vám za nedlho prinesie výsledky, a to zlepšenie vzhľadu pleti.
  • Starostlivosť o problematickú pleť - V dospelosti trápi problematická pleť hlavne ženy. Okrem vplyvu hormónov, môže byť príčin mnoho, ale pozor: niektoré dokážeme ovplyvniť.

TIP! Starostlivosť o pleť, vlasy a nechty nám zaberie veľa času. Už dávno neplatí, že stav pokožky i vlasov riešia len ženy a tak sú produkty, ktoré nám s tým pomáhajú, stále obľúbenejšie. Rad doplnkov stravy obsahuje vitamíny, minerály a prvky, ktoré napomáhajú zlepšeniu stavu našich vlasov, nechtov i pokožky a potom ich udržujú v skvelej kondícii. Nie sú ako náročné na užívanie ako kozmetické prípravky a ich efekt je dokonalý.

Kategóriu Problematická pleť, akné nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.