MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Poďte s nami chatovať :). Našich lekárnikov sa môžete pýtať každý pracovný deň v čase od 10 do 14 hodín

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

77 otázok a odpovedí

Vyberať môžeme z niekoľkých druhov: Masť s obsahom silikónu: Masti obsahujúce silikóny sú často odporúčané na liečbu rôznych typov jaziev vrátane keloidných a hypertrofických jaziev. Silikóny sa aplikujú priamo na jazvu a môžu pomôcť zmierniť zápal a zlepšiť vzhľad jaziev. Masť s obsahom kyseliny hyalurónovej: Kyselina hyalurónová je zložka, ktorá môže pomôcť zlepšiť hydratáciu kože a zmierniť vzhľad jaziev. Masti s vitamínom E: Vitamín E je antioxidant, ktorý podporuje hojenie kože a môže pomôcť zlepšiť vzhľad jaziev. Aloe vera masť: Aloe vera má protizápalové a upokojujúce účinky, čo…

Celá odpověď

Keloidná jazva je typ abnormálnej jazvy, ktorá sa môže vytvoriť po zranení kože. Je charakterizovaná nadmerným rastom spojivového tkaniva, ktoré sa vyvíja na mieste pôvodnej rany. Keloidné jazvy sa líšia od bežných jaziev tým, že sú väčšie, zdvihnuté nad povrchom kože, hrboľaté a často majú tmavšiu farbu v porovnaní s okolitou kožou. Hlavné rysy keloidných jaziev sú: Pretrvávajúci rast: Keloidy sa môžu postupne zväčšovať a pretrvávať na koži aj dlhú dobu po hojení pôvodnej rany. Vzhľad: Keloidy sú obvykle hrbolaté, vyčnievajú nad povrchom kože a môžu mať výraznejšiu farbu. Nepohodlie:…

Celá odpověď

Produkty a kozmetika na akné obsahujú: Benzoylperoxid: Benzoylperoxid je účinná látka, ktorá pomáha odstraňovať baktérie z kože a zabraňuje tvorbe nových komedónov. Je dostupný vo forme gélov, krémov a umývacích prostriedkov. Kyselina salicylová: Kyselina salicylová pomáha odstraňovať mŕtve kožné bunky a uvoľňuje blokácie v mazových žľazách. Je často obsiahnutá v tonikách, čistiacich prostriedkoch a krémoch. Retinoidy: Retinoidy sú deriváty vitamínu A a pôsobia protizápalovo a zabraňujú tvorbe nových komedónov. Sú k dispozícii vo forme krémov a gélov. Antibiotiká: Akné môže byť…

Celá odpověď

Akné je spôsobené kombináciou faktorov, ktoré súvisia s mazovými žľazami a vlasovými folikulmi na povrchu kože. Hlavnými faktormi, ktoré prispievajú k vzniku akné, sú: Zvýšená produkcia mazu (seba): Mazy sa produkujú v mazových žľazách na povrchu kože. Počas puberty a hormonálnych zmien dochádza k zvýšeniu produkcie mazu, čo môže viesť k hromadeniu mazu v mazových žľazách a vytvoreniu komedónov (čierne a biele bodky). Blokácia vlasového folikulu: Zvýšený maz môže spôsobiť blokáciu vlasového folikulu, kde je mazová žľaza umiestnená. To vytvára komedóny, čo sú začervenelé alebo biele bodky…

Celá odpověď

Akné je bežné ochorenie kože, ktoré sa najčastejšie vyskytuje u adolescentov, hoci sa môže vyskytnúť aj u dospelých. Je to stav, ktorý postihuje mazové žľazy a vlasové folikuly na povrchu kože. Hlavnými znakmi akné sú čierne a biele bodky, pupienky, pupienky a cystické lézie, ktoré sa môžu vyskytnúť na tvári, krku, hrudníku, chrbte a iných častiach tela, ktoré obsahujú veľa mazových žliaz. Akné je často spôsobené zvýšenou tvorbou mazu (seba) v mazových žliazach, ktorý sa môže začať hromadiť v okolí vlasových folikulov a tvoriť tak komedóny (čierne a biele bodky). Následne sa môžu vytvárať…

Celá odpověď

Pasový opar je vírusové ochorenie, preto sa liečba obvykle zahajuje orálnymi alebo injekčnými antivirotikami – lieky, ktoré zabraňujú množeniu vírusu v napadnutej bunke (aciklovir, brivudín, famciklovir…).Podmienkou ich účinku je však ich včasné nasadenie – do 72 hodín od prepuknutia prvých prejavov. Čím skôr sa nasadia, tým sú účinnejšie a naopak neskoré nasadenie stráca význam. Tiež sa používajú liečivá potláčajúce bolesť. Neovplyvňujú síce priebeh ochorenia, ale pomáhajú zvládnuť nepríjemnú bolesť. V akútnych štádiách ochorenia sa podávajú bežné analgetiká(ibuprofén, paracetamol,…

Celá odpověď

Pásový opar, známy aj ako herpes zoster, je vírusové ochorenie spôsobené vírusom varicella-zoster. Tento vírus je rovnaký ako vírus osýpok a je zodpovedný za vznik osýpok, ktoré sú známe aj ako ovčie kiahne. Po vyliečení osýpok sa vírus nezničí, ale zostáva neaktívny v nervových bunkách a môže zostať v tele po celý život. Pásový opar sa prenáša nasledujúcim spôsobom: Z osoby na osobu: Vírus varicella-zoster sa prenáša najmä priamym kontaktom s tekutinami z veziklov (malých pľuzgierikov naplnených tekutinou), ktoré sa objavujú počas pásového oparu. Ak človek, ktorý nemá imunitu voči vírusu,…

Celá odpověď

Typické sú červené pľuzgieriky v oblasti pása, trupu, či chrbta. Pred výsevom pacient pociťuje bolesť, pálenie kože. Prítomná býva únava, bolesť hlavy. Pásový opar postihuje všetky vekové kategórie ale pásový opar u detí sa vyskytuje zriedkavejšie. Pásový opar - nákazlivosť: V čase výsevu je človek vysoko nákazlivý, inkubačná doba je približne 14 dní. existujú prípady, keď pásový opar prebieha bez výskytu pľuzgierov. Táto forma sa nazýva pásový opar bez pľuzgierov alebo tzv. "zoster sine herpete". Pásový opar bez pľuzgierov je relatívne zriedkavý a môže spôsobiť zmätenie pri diagnóze,…

Celá odpověď

Vhodné sú analgetiká, vitamíny alebo podporná enzymatická liečba.

Celá odpověď

Sprchovanie pri pásovom opare sa neodporúča - je bolestivé. Môže sa natierať lokálnymi antivirotickými masťami, nie sú však veľmi účinné a smú sa natierať len na ešte neprasknuté pľuzgiere. Účinnejšie sú sťahujúce, chladivé roztoky s obsahom tanínu, chlórhexidín.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.