MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

451 otázok a odpovedí

Rakovina hrubého čreva (nazývaná aj adenokarcinóm či kolorektálny karcinóm) je najčastejším nádorom tráviaceho traktu, ktorý môže postihovať ktorúkoľvek časť hrubého čreva. Ak je postihnutá jeho koncová časť, hovoríme o rakovine konečníka. Rakovina sa zvyčajne vyvíja z polypu na povrchu čreva. Črevné polypy sú malé výrastky na vnútornej výstelke hrubého čreva alebo konečníka. Hoci sú väčšinou nezhubné,sú rizikovým faktorom pre vznik kolorektálneho karcinómu. Pri rakovine hrubého čreva je stolica častokrát tenká, ceruzkovitá. Typické je aj jej čierne zafarbenie či krv v stolici.

Celá odpověď

cystitída, t.j. zápal dolných močových ciest (močového mechúra a močovej trubice), v prvom polroku života sa častejšie vyskytuje u chlapcov, neskôr častejšie u dievčat. U veľmi malých detí, ktoré ešte nevedia popísať svoje ťažkosti, je dieťa nepokojné, odmieta jedlo a pitie. K ďalším príznakom patrí časté nútenie na močenie, pálenie a rezanie pri močení, bolesti v podbrušku, poprípade teplota. Môže sa objaviť zvracanie, tupá bolesť v pleciach, mnohonásobne zvýšené CRP.

Celá odpověď

Krv v moči (hematúria) môže byť viditeľná, kedy je moč sfarbený alebo neviditeľná navonok,dá sa zistiť mikroskopickým vyšetrením alebo pomocou diagnostických prúžkov na zistenie prítomnosti krvi v moči.

Celá odpověď

Lekár po stanovení diagnózy predpíše antibakteriálnu liečbu antibiotikami. Dieťaťu treba zabezpečiť kľudový režim, teplo, dohliadnúť na dostatočný a pravidelný príjem tekutín, najvhodnejšia je čistá voda alebo obľúbený čaj. Urologický čaj s obsahom medvedice lekárskej nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Pri dlhšom užívaní je medvedica lekárska mierne toxická, môže spôsobiť nevoľnosť. Sýtené a sladené nápoje nie sú vhodné. Vhodnou alternatívou sú brusnicové nápoje a čaje, ktoré znižujú pH moču, a tým vytvárajú nepriaznivé prostredie pre množenie baktérii.

Celá odpověď

Krv v moči u mužov môže byť prítomná: podobne ako u žien, pri infekcii močových ciest ,močovej trubice alebo obličiek, ktoré sa prejavuje pálením pri močení, nutkaním na močenie, bolesťami a pálením v oblasti rozkroku. Lekár doporučí antibiotiká, dodržiavanie pitného režimu. Z voľnopredajných prípravkov doporučujem výživové doplnky s obsahom brusníc, D-manózy a urologické čaje po úraze alebo veľkej fyzickej námahe. Po oddychu a regenerácii sa stav znormalizuje. pri zväčšenej prostate, najčastejšie u mužov nad 50 rokov. Ak ide o nezhubné zväčšenie prostaty,okrem vyšetrenia u urológa,…

Celá odpověď

  Krv v moči (hematúria) netreba podceňovať, môže byť príznakom vážneho ochorenia a mala by byť vždy vyšetrená lekárom. Moč môže byť svetlo alebo sýtočervenej farby, až farby “čierneho čaju”, niekedy sa v ňom vyskytujú krvné zrazeniny. Inokedy sa dá zistiť prítomnosť krvi v moči len pod mikroskopom. Nezľaknite sa ale, farba moču sa môže zmeniť aj po konzumácii niektorých potravín (černice, červená repa, rebarbora) alebo liekov. Krv v moči u žien môže zvyčajne signalizovať zápal močových ciest, bakteriálnu infekciu močových ciest alebo pohlavných orgánov , môže byť prítomná v moči počas…

Celá odpověď

Najlepší prípravok proti vypadávaniu vlasov môže závisieť od individuálnych faktorov, ako sú príčina vypadávania vlasov, genetika, zdravotný stav a iné. Nie existuje jednoznačný "najlepší" prípravok, pretože rôzne produkty môžu mať rôzne účinky na rôznych ľudí. Alopécia liečba: Minoxidil: Tento liečebný prostriedok je jedným z mála, ktoré je schválené a odporúčané na liečbu mužskej aj ženskej androgénnej alopécie (genetická plešatosť). Je dostupný vo forme náplastí, kvapiek alebo peny, a môže pomôcť spomaliť vypadávanie vlasov a podporiť rast nových vlasov. Finasterid: Toto liečivo je pre…

Celá odpověď

Biotín (vitamín B7): Biotín je známy ako "vitamín krásy", pretože je dôležitý pre rast vlasov, nechtov a pokožky. Nedostatok biotínu môže prispieť k vypadávaniu vlasov. Vitamín A: Vitamín A je dôležitý pre tvorbu mazu na pokožke hlavy, ktorý udržuje vlasy hydratované. Nadmerný príjem vitamínu A však môže byť škodlivý, pretože môže spôsobiť toxicitu. Vitamín C: Vitamín C je antioxidant, ktorý pomáha v boji proti voľným radikálom a podporuje tvorbu kolagénu. Kolagén je dôležitý pre zdravie vlasov, kože a tkanív. Vitamín D: Vitamín D je dôležitý pre zdravie vlasov a pokožky a jeho…

Celá odpověď

Vypadávanie vlasov u žien môže byť spôsobené rôznymi faktormi, ktoré sa môžu líšiť od príčin u mužov. Medzi najčastejšie príčiny vypadávania vlasov u žien patria: Alopécia u žien je termín, ktorý opisuje stratu vlasov alebo znížený rast vlasov u žien. Genetika: Aj u žien môže genetická predispozícia ovplyvniť vypadávanie vlasov. Tento typ vypadávania vlasov sa nazýva ženská androgénna alopécia. Ak sú v rodine prípady vypadávania vlasov, je pravdepodobnejšie, že sa s tým stretnete aj vy. Hormonálne zmeny: Hormonálne fluktuácie počas rôznych fáz života môžu ovplyvniť rast vlasov. Napríklad…

Celá odpověď

Vypadávanie vlasov u mužov je často spôsobené genetickej predispozícii a hormonálnym vplyvom. Tento druh vypadávania vlasov je známy ako androgénna alopécia, alebo mužská plešatosť. Okrem toho existuje aj niekoľko ďalších faktorov, ktoré môžu prispieť k vypadávaniu vlasov u mužov: Genetika: Genetická predispozícia je jedným z hlavných faktorov vypadávania vlasov u mužov. Ak máte v rodine prípady mužskej plešatosti, je pravdepodobnejšie, že ju aj sami zažijete. Androgény: Hormóny nazývané androgény, najmä dihydrotestosterón (DHT), môžu ovplyvniť rast vlasov. U osôb s genetickou…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.