Obľúbené položky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » Na čo je dobré koloidné striebro?

Na čo je dobré koloidné striebro?

Zdravie z prírody Koža Starostlivosť o telo

Vedeli ste, že v lekárni sa dá kúpiť striebro? Zaujímavé je jeho všestranné použitie na rôzne neduhy, ktoré ľudí trápia. Koloidné striebro má totiž silné antibakteriálne a antiseptické účinky. Ak vás trápi časté prechladnutie a nádcha, akné, vaginálne problémy, dajte koloidnému striebru šancu.

Na čo je dobré koloidné striebro?

Čo koloidné striebro je a ako funguje?

Sú to vlastne len rozptýlené mikročastice striebra v destilovanej vode. Tieto častice sú ešte menšie ako veľkosť vírusov a baktérií. Dokážu teda do nich vniknúť a zničiť ich. Naskytne sa nám teda otázka, ako je možne že striebro má taký likvidačný účinok, nezničí aj tie dobré baktérie, ktoré v tele chceme mať. Koloidné striebro ničí len bezkyslíkaté mikroorganizmy, teda tie ktoré ku svojmu životu nepotrebujú kyslík. Mikročastice  striebra preniknú do nepriateľských patogénov (vírusov, baktérií, plesní...) a začnú rozkladať ich enzýmy, bez ktorých nemôžu byť. K likvidácii patogénov dochádza počas niekoľko minút.

Patogény sa potom nemôžu stať voči striebru rezistentné ako je tomu často napríklad u bežných antibiotík. Aplikáciu koloidného striebra je možne pri ťažkostiach opakovať.

Ako koloidné striebro užívať?

Koloidné striebro v Európskej únii, podľa legislatívy, nemôže užívať vnútorne. Spôsobov užitia je aj napriek tomu mnoho.

Aplikácia na pokožku

Veľkej obľube sa koloidné striebro teší v kozmetike, kde sa používa ako pleťová voda. Vhodné je aplikovať pomocou tampónov aj niekoľkokrát denne na vyčistenú pleť. Koloidné striebro pôsobí na problematickú pleť so sklonom ku akné, a svojimi antibakteriálnymi účinkami pomáha čistiť problematickú pleť.

Podobný účinok môžeme pozorovať aj pri aplikácii na kožné plesne a mykózy nôh, ktoré sú stále častejším problémom  mnohých ľudí.  Použite koloidné striebro v spreji a aplikujete ho na poškodenú časť a nechajte zaschnúť.

Pomocníkom môže byť pri hojení rán či už u bežného poranenia, alebo pooperačných rán. Vďaka antibakteriálnemu účinku zabraňuje vzniku infekcie. Ďalej je možné ho použiť na pásový opar, bradavice, popáleniny alebo po bodnutí hmyzom. V lekárni a lekárskej praxi dnes nájdete radu náplastí na rany a na popáleniny s obsahom striebra, ktoré urobili kus práce v liečbe a hojení rán.

Sprej do nosa

Nádcha, kašeľ, bolesti v krku... to sú nepríjemné príznaky oslabeného tela, ktoré každoročne neminú väčšinu z nás. Aj pri nich môže byť koloidné striebro skvelým pomocníkom. Pri nádche a prechladnutí aplikujte podľa potreby do nosa pomocou spreja.

Pozitívne ohlasy má koloidné striebro nielen pri bežnej nádche a prechladnutí, ale tiež pri alergickej nádche na jar. Tiež je možno vyplachovať týmto roztokom ústa, keď vás chytí bolesť zubov, alebo sa vám urobí zápal.

Výplachy

Vaginálne problémy sú jedny z najčastejších príčin návštevy u gynekológa. Vo väčšine prípadov ide o kvasinkovú mykózu a liečba býva zdĺhavá a náročná. Aj v tomto prípade je možné aplikovať koloidné striebro  ako podpornú terapiu a to pomocou výplachov a tým zlikvidovať premnoženie kvasiniek v pošve.

Nežiadúce účinky

Pri vonkajšej aplikácii koloidného striebra boli pozorované minimum vedľajších účinkov.  Aj napriek tomu treba dávať pozor, hlavne u osôb s predispozíciou k rôznym alergiám.  Preto je dobré prvú aplikáciu vyskúšať na menšom kúsku pokožky a počkať asi hodinu, či sa neprejaví nejaká alergická reakcia.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam