MojaLekáreň.sk

Mumio na regeneráciu i stres

Tableta čierna ako uhoľ, ktorá sa pri kontakte s pokožkou a teplom rozpúšťa. Pre imunitu vraj úplný zázrak. Čo znamená tajuplný názov "mumio"? Odkiaľ táto podivná hmota pochádza a čím môže byť prospešná ľudskému zdraviu?

Mumio na regeneráciu i stres
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Čo je mumio

Mumio je horská živica nazývaná niekedy tiež ako "slzy hôr" alebo "čierne zlato". Ide o prírodnú zmes organických a anorganických látok ľahko rozpustných vo vode, ktoré sa zbierajú v skalných trhlinách, dutinách a výčnelkoch horských jaskýň v Ázii, najprv na Kaukaze, Altaji a inde.

Čo obsahuje mumio

V látke zvanej mumio bolo nájdených 26 stopových prvkov, medzi tie najznámejšie patrí napríklad selén, mangán alebo kobalt. Z minerálov je to potom železo, vápnik, horčík, ale taktiež draslík, meď a mnoho ďalších. Ďalej potom zloženie zahŕňa organické kyseliny, mastné kyseliny, oxidy kovov, fosfolipidy, aminokyseliny a taktiež vitamíny zo skupiny B. Bolo zistené, že mumio obsahuje stopy včelieho jedu − jedincom, ktorí trpia alergiou na včelie produkty, nie je mumio odporúčané na používanie.

Ako mumio pôsobí na ľudské zdravie

Podľa dostupných zdrojov sa zdá, že zoznam pozitívnych vplyvov na ľudské zdravie je naozaj rôznorodý.

Mumio pôsobí na:

  • normálny stav kostí a kĺbov,
  • normálne trávenie, metabolizmus sacharidov a lipidov,
  • imunitný systém (ide o antioxidant),
  • menštruačný komfort,
  • duševnú a poznávaciu činnosť,
  • omladenie,
  • normálnu funkciu reprodukčného systému,
  • normálnu funkciu močovej sústavy,
  • kontrolu telesnej hmotnosti.

Mumio má tú česť patriť medzi adaptogény. Väčšina adaptogénov je navyše rastlinného pôvodu.

Čo je to adaptogén

Je to látka, ktorá má blahodarný vplyv na ľudský organizmus a zároveň nemá žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. To sa bohužiaľ nedá povedať o celom rade bežných liekov. Ako názov napovedá, adaptogény uvoľňujú napätie, ktoré v človeku vzniká na základe stresu − adaptujú telo na neštandardné podmienky, v ktorých sa telo v čase stresu ocitá. Stres mal v minulosti svoj obrovský význam. Dnes ho je však toľko, že si s tým telo väčšinou neporadí a organizmus zlyháva pod vplyvom rôznych ochorení. Adaptogény zachovávajú bežné telesné funkcie aj pri preťažení stresom, sú úplne neškodné a priebežne prospievajú organizmu.

Medzi najznámejšie adaptogény radíme ženšen, kustovnicu, sladké drievko alebo reishi.

 

Ako užívať mumio

Mumio tablety ako doplnok stravy sa väčšinou užívajú raz až dvakrát denne medzi jedlami počas 4 týždňov. Je možné mumio rozpustiť vo vode a roztok používať na potieranie alebo pre obklady. Lekári starovekej Číny ho používali aj vo forme masti u pacientov, ktorí trpeli citlivou pokožkou, ekzémami či lišajom.

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Kozmetika a hygiena Bio potraviny Kozmetika a hygiena

Prečítajte si tiež

Zápal pľúc je zápalové ochorenie pľúcneho tkaniva. Môžu ho spôsobiť baktérie, vírusy, plesne, ale aj rôzne chemické látky alebo alergie. Jeho odborný názov je pneumónia.

viac

Probiotiká a prebiotiká sú dôležité pre zdravé fungovanie organizmu nielen u ľudí, ale aj u zvierat. Aj tie môžu mať problémy so svojím črevným mikrobiómom. Nepatogénne baktérie, ktoré probiotiká…

viac

Probiotiká pomáhajú imunitnému systému v boji proti chorobám tým, že podporujú zdravie črevného mikrobiómu a chránia ho pred škodlivými baktériami, kvasinkami, plesňami a vírusmi. Nájdete ich v…

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.