MojaLekáreň.sk

Dubová kôra na zápaly a hemoroidy

Ale aj na kopec ďalších zdravotných ťažkostí. Protizápalové účinky ocenia napríklad mladí, ktorých trápi problematická pleť a akné alebo tí, ktorí trpia paradentózou či plesňami na nohách. Práve na tieto celkom časté problémy, ktoré počas života postretnú skoro každého, môže dobre zapôsobiť niečo tak jednoduché, ako je dubová kôra.

Dubová kôra na zápaly a hemoroidy
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Veľakrát máme liečivú silu prírody naozaj na dosah ruky. Dub rastie skoro v každom lese či parku. Väčšinou zbierame zo stromov plody a z byliniek listy či kvety, dub však skrýva liečivú moc hlavne v kôre. Najlepší čas na zber kôry je jar alebo jeseň. Kôra sa odlupuje z mladých vetvičiek, priemer by nemal byť silnejší než malíček ruky dospelého. Na vyrastené staré duby teda radšej zabudnite a vydajte sa do dubovej škôlky. Pre mnohých je však jednoduchšie si zakúpiť dubovú kôru a výrobky z nej v lekárni, ceny nie sú vysoké.

Vyskúšajte dubovú kôru

Silno sťahujúce účinky dubovej kôry sú využívané pre zastavenie krvácania. Odvar sa používa teda hlavne zvonka na zle sa hojace rany, praskliny, vredy či kŕčové žily. Buď skúste obklady alebo si pridajte odvar do napustenej vane.

Sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry sa osvedčili ľuďom trpiacim na hemoroidy. Toto ochorenie ciev nachádzajúce sa v oblasti konečníka hnevá mnoho ľudí rôzneho veku. Sedavý kúpeľ alebo masti s obsahom dubovej kôry môžu byť skvelou doplnkovou liečbou.

Nadmerné potenie nôh, silný zápach z pokožky - aj v týchto prípadoch môže byť dubová kôra dobrým pomocníkom. Nechajte po celom dni svoje nohy oddýchnuť v odvare z dubovej kôry a výsledky sa čoskoro dostavia.

Problematickej pleti so sklonmi k akné dubová kôra prospeje. Stačí naniesť odvar na tampón a naniesť na vyčistenú pleť.

Dávkovanie či nežiaduce účinky

Na kúpeľ sa používa asi 5 g kôry na liter vody. Pre kloktanie a vyplachovanie ústnej dutiny asi 20 g na liter vody. Nie je vhodné vykonávať kúpeľ dlhodobo z dôvodu vysušovania pokožky. Odvar pripravujte vždy čerstvý, tesne pred aplikáciou. Pri veľkoplošných poraneniach či ekzémoch kúpeľ nerobte. Pri aplikácii mastí a gélov sa riaďte návodom výrobcu.

Gél, najobľúbenejší výrobok z dubovej kôry

Gél s obsahom dubovej kôry sa hodí do každej domácej lekárničky. Väčšinou sa uvádza, že je určený primárne na hemoroidy, avšak dobre funguje aj na rôzne poranenia, drobné popáleniny či omrzliny, alebo na bolestivé prasklinky. Aplikuje sa niekoľkokrát denne, kým sa nedostaví úľava.

Náš tip: Vyskúšajte Balcann gél, ktorý je jedinečný svojím zložením. Okrem dubovej kôry obsahuje konope, koloidné striebro a viac ako 15 účinných prírodných látok.

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Voľnopredajné lieky Dermokozmetika Bio potraviny

Prečítajte si tiež

Vitamín K sa podieľa na tvorbe zrážacích faktorov, a tým ovplyvňuje správnu zrážanlivosť krvi. Okrem toho pravdepodobne ovplyvňuje tvorbu bielkoviny, ktorá je zodpovedná za viazanie vápnika v…

viac

Klimaktérium, známe aj ako menopauza, je prirodzené a nevyhnutné obdobie v živote ženy, ktoré znamená koniec menštruačného cyklu a plodnej fázy. Zvyčajne sa diagnostikuje, keď žena nemenštruuje 12…

viac

Ak ste sa rozhodli prestať fajčiť, držíme vám palce! Prvé dni odvykania sú rozhodujúce. Máme pre vás celý rad produktov, ktoré zmierňujú chuť na fajčenie a zmierňujú fyzické príznaky odvykania.

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.