MojaLekáreň.sk

Dezinfekcia v zdravotníctve

Dezinfekcia je ničenie mikroorganizmov pomocou chemických a fyzikálnych metód (napr. UV žiarenie, vysoká teplota). Vykonáva sa v miestach so zvýšenými nárokmi na čistotu z dôvodu minimalizácie alebo obmedzenia výskytu infekcií (nemocnice, výroba potravín a liečiv). Dezinfekčná látka je protimikrobiálne činidlo, ktoré sa aplikuje na neživé predmety za účelom zničenia mikroorganizmov.

V tejto kategórii momentálne nie sú žiadne produkty

Dezinfekcia v zdravotníctve - detailný popis

Dezinfekciu je možné definovať ako čistenie predmetu od niektorých alebo všetkých patogénnych organizmov, ktoré môžu spôsobiť infekciu. Dezinfekčné prostriedky sú látky, kroré znižujú počet mikroorganizmov na bezpečnú úroveň.

MojaLekáreň.sk predáva dezinfekcie mnohých druhov

Na Mojalekáreň.sk sú v predaji dezinfekcie určené na:

  • dezinfekciu predmetov a povrchov - na priame použitie na rýchlu a bezpečnú dezinfekciu predmetov a plôch lúčom. Dezinfekčné obrúsky napustené alkoholovým dezinfekčným roztokom určené na dezinfekciu malých plôch a povrchov zdravotníckych prostriedkov odolných voči pôsobeniu alkoholu.
  • dezinfekciu rúk a pokožky, ochrana pokožky - dezinfekčné prostriedky na osobnú hygienu. Sterilné gély a roztoky sú vhodné na zvlhčovanie, čistenie a dezinfekciu potiahnutých, kontaminovaných a chronických rán kože.
  • dezinfekciu nôh - dezinfekčné prostriedky určené na prevenciu plesní nôh, na dezinfekciu ponožiek, pančúch a obuvi.
  • ekzémy a vyrážky, lupienku (psoriázu), svrbenie kože - chránia a ukľudňujú pokožku.
  • hojenie rán, rany - roztoky a spreje na urýchlenie hojenia chronických zle sa hojacích rán a na kožu i sliznicu: infekčné a hnisavé rany.

Doplnkové produkty

Pretože naša ponuka je ozaj široká, nezabudli sme ani na zdravotné ochranné pomôcky ako sú napríklad rukavice z rôznych materiálov, s pudrom i bez pudru, nožničky a pinzety. Rýchlu pomoc pri odreninách a popáleninách vám poskytnú obväzy a ovínadlá z našej ponuky.

TIP! Na účinné použitie prípravkov s chlornanom sodným musí byť dezinfikovaný povrch alebo predmet čistý. V kúpelni alebo pri upratovaní po domácich zvieratách je potreba dať pozor, aby sa nejprv odstránil moč, pretože s ním chlornan reaguje pri vývine toxického plynu.

Spýtajte sa lekárnika

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.