Úvodná strana Krása a osobná hygiena Holenie, depilácia Žiletky

Žiletky na holenie

Holenie žiletkami patrí medzi najbežnejší a najspoľahlivejší spôsob, ako sa zbaviť nežiaducich chĺpkov kdekoľvek na tele. Žiletka je veľmi jednoduchý a tiež pomerne lacný spôsob depilácie. Pánske i dámske žiletky sa vyrábajú z kalených a dokonale vybrúsených oceľových plieškov, ktoré chĺpok dokonale odrežú. Je ale veľmi dôležité, holiť sa len ostrými žiletkami, aby nedochádzalo k zarastaniu chĺpkov do kože.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Žiletky na holenie - detailný popis

Ponúkame vám dámske žiletky týchto značiek:

  • Gillette
  • Wilkinson
  • Veet
  • Moisture
  • Astra

Či už zvolíte žiletky s výmennou čepieľkou alebo jednorazové žiletky, vsaďte na kvalitu a overené značky. Rozhodne vždy neplatí, že čím viac čepieľok, tým lepšie oholenie. Rozdiely medzi dvojčepieĺkovými a viacčepieľkovými žiletkami sú minimálne. Niektoré žiletky sú vybavené tiež zvlhčujúcim prúžkom pre ľahší sklz.

Holenie je pre vašu pokožku veľmi náročné, a tak sa o ňu musíte dodatočne postarať. Pri holení určite používajte penu alebo gél. Pre citlivú pokožku odporúčame penivý gél Bioderma. Po holení je nutné pokožku hydratovať, pretože môže byť vysušená. Odporúčame upokojujúce krémy a balzamy.

Tip na údržbu žiletiek

Aby žiletky vydržali dlhšie ostré, omývajte ich pod prúdom studenej vody. Nenechávajte ich dlho na vani alebo v sprche. Nie len pre to, že sa tupia, ale tiež z dôvodu hygieny.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika