Úvodná strana Krása a osobná hygiena Holenie, depilácia Holiace strojčeky

Holiace strojčeky pre mužov

Tiež dávate prednosť elektrickému holeniu pred klasickými žiletkami? Ak áno, tu si môžete vybrať zo širokej ponuky produktov, s ktorými ušetríte čas a získate skvelé výsledky.
 

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Holiace strojčeky pre mužov - detailný popis

Aký holiaci stojček vybrať?

Na trhu sa stretávame s veľkým množstvom holiacich strojčekov. Pánske holiace strojčeky môžeme v podstate deliť na dva základné typy frézkový a planžetový. Každý má svoje pre a proti:

  • Frézkový strojček funguje na základe rotačných pohybov jednotlivých hláv. Tento typ vyhovuje skôr pánom s dlhšími, tvrdými či vlnitými fúzmi. Pre ešte efektívnejšie výsledky bývajú niektoré modely strojčekov vybavené výkyvnými hlavicami, ktoré dobre kopírujú kontúry tváre a krku. Vďaka tomu je obmedzený tlak na pokožku a tým i znížená možnosť podráždenia.
  • Planžetový strojček funguje vďaka vibráciám nožov pod planžetami. Počet planžiet pri jednotlivých strojčekoch sa líšia. Jednoduchšie modely sú vybavené iba jednou planžetou, pri zložitejších nájdete zložitejší holiaci systém. Tento typ strojčeka je vhodný predovšetkým pre tých, ktorí sa holia pravidelne.

Holiace strojčeky môžeme rozdeliť aj podľa použitého zdroja energie, a to na základné tri typy:

  • akumulátorový,
  • sieťový,
  • batériový.

Môžete sa však stretnúť aj s ich kombináciou. Kombináciu akumulátorového strojčeka a strojčeka do siete vám prináša Braun.

Ak si chcete pribaliť holiaci strojček aj na cesty a nestarať sa o to, či bude v mieste možnosť napojenia do siete, bude pre vás najvhodnejší akumulátorový strojček, ktorý si pred používaním jednoducho nabijete a potom si užívate jeho nepretržitú prevádzku a to až hodinu. Samozrejme podľa samotného typu strojčeka. Naopak elektrické strojčeky sú vždy pripravené na okamžité použitie, nemusíte čakať, až sa nabijú. Najlacnejším variantom sú batériové holiace strojčeky.
Doplnkový sortiment

  • Žiletky- Holenie žiletkami patrí medzi najbežnejšie a najspoľahlivejší spôsob, ako sa zbaviť nežiaducich chĺpkov kdekoľvek na tele. Žiletka je veľmi jednoduchý a tiež pomerne lacný spôsob depilácie
  • Peny na holenie- Nasucho alebo len s vodou sa snáď dnes neholí nikto. Samozrejme, že to ide ako za starých čias len s mydlom, ale každý, kto to skúsil vie, že je to prekliato nebezpečné a navyše mydlo vysušuje pokožku
  • Krémy na holenie - S krémy na holenie je starostlivosť o vašu pokožku jednoduchšie, šetrnejšie, rýchlejšie a hlavne príjemnejšie
  • Balzamy a vody po holení - Aby ste predišli nepríjemnému svrbeniu a nežiaducim pupienkom, používajte po každom holení balzam alebo vodu po holení.
  • Dámske holiace strojčeky - Nabízímestrojky jednorazové aj na viac použití. Tiež depilátory a epilátory.

TIP! Holenie s elektrickými holiacimi strojčeky je šetrnejšia k pokožke, muži s citlivou pleťou môžu aj elektrickým strojček používať s penou či gélom na holenie a vyhnúť sa tak podráždeniu. Pre moderných mužov, ktorí si chcú rutinu holenie tváre spríjemniť, je elektrický holiaci strojček ideálnym riešením.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika