Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Domáce elektrospotrebiče Masážné a relaxačné pomôcky

Masážné a relaxačné pomôcky

Relaxácia je obzvlášť v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi dôležitá a prospešná. Urobte si čas iba pre seba a oddajte sa príjemnému relaxu.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Masážné a relaxačné pomôcky - detailný popis

Či už ste sa rozhodli pre cvičenie alebo inú formu odreagovania sa a odpočinku, ponúkame vám relaxačné pomôcky, vďaka ktorým bude vaše relaxovanie ešte jednoduchšie, pohodlnejšie a účinnejšie.

Ako správne relaxovať?

Mnoho ľudí si môže myslieť, že samotné sedenie pri televízii je dostatočným odpočinkom pre naše telo a psychiku. V skutočnosti to tak rozhodne nie je. Aj keď sa to nezdá, kvalitne relaxovať sa potrebujeme naučiť. Správne vykonávaná relaxácia má pozitívny vplyv na mnoho neduhov.

  • V prvom rade je dobré rozmyslieť si, akú formu odpočinku budete prevádzkovať. Skvelá pre aktívny odpočinok je napríklad joga. Tá je ideálna pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie a potrebujú si svoje telo pretiahnuť a uvoľniť myseľ. Navyše učí správnemu dýchaniu a celkovému upokojeniu.
  • Vhodná je tiež riadená relaxácia, či už samým sebou napr. v podobe autorelaxačních techník, alebo niekým iným. Využiť môžete aj rôzne audio nahrávky, relaxačnú hudbu a pod. V tomto prípade je dôležité mať na relaxáciu kľudné miesto, vnímať svoje telo, dýchanie.
  • A večer pred spánkom si doprajte relaxáciu vo vani: kúpeľ si môžete spríjemniť tiež bublinkami.

Pri relaxácii ide v zásade o uvoľnenie, odbúranie stresu, odstránenie nepokoja a napätia. Človek by sa pri nej a hlavne po nej mal cítiť dobre.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika