Úvodná strana Krása a osobná hygiena Pleťová kozmetika Problematická pleť Psoriáza

Psoriáza

Psoriáza (lupienka) je chronické zápalové ochorenie celého organizmu, ktoré sa viditeľne prejavuje na koži. Radí sa medzi autoimunitné ochorenia - to sú ochorenia, pri ktorých sa imunitný systém obráti proti vlastnému organizmu. Postihuje približne 2% až 3% európskej populácie, na svete je postihnutých približne 80 miliónov ľudí.

Psoriáza - detailný popis

Lupienka sa najčastejšie prejavuje ako šupinatá a začervenaná či biela ložiská na pokožke. Príznaky sa môžu objaviť v akomkoľvek veku, najpravdepodobnejšie však v raných fázach dospelosti, alebo v neskoršom veku, okolo 50 - 60 rokov.

MojaLekáreň.sk ponúka kozmetiku na lupienku

MojaLekáreň.sk odporúča:

  • účinné krémy či masti - lieky na liečbu akútnych i chronických ochorení kože, ktoré sú prevádzané svrbením.
  • emulzie a mlieka - zlepšujú a normalizujú stav pokožky. Vyhladzujú jej drsný povrch.
  • roztoky - vhodné na podpornú liečbu tým pacientom, ktorí majú ťažkosti so suchou a svrbiacou kožou ako napr. pri atopickom ekzéme.

Doplnkový tovar

Pleť je po prežitom dni potrebné zbaviť make-upu a všetkých nečistôt, ktoré na nej počas dňa zostali. Pleťová kozmetika na to určená je závislá na tom, čo vám bude najviac vyhovovať. Môžete použiť čistiacu penu, mlieko, pleťovú vodu, tonikum alebo micelárny vodu.

TIP! Pri liečbe psoriázy odporúčame užívať dostatok vitamínov a minerálov. Nezabudnite dopĺňať hlavne zinok, vitamín E a vitamín C.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika