MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

20 otázok a odpovedí

Vitamín B12 je rozpustný vo vode, čo znamená, že pokiaľ ho užívate v normálnych dávkach doporučených výrobcom, predávkovať sa nemôžete. Množstvo, ktoré už Vaše telo nebude potrebovať, sa vylúči močom. Čo sa týka doby užívania vitamínu B12, tá nie je presne určená, pokiaľ Vám robí dobre, môžete v užívaní ešte nejakú dobu pokračovať, kým sa Váš stav nezlepší. Prípadne potom postupne…

Celá odpověď

Pokým nemáte nos upchatý, len je suchá sliznica nosa, tak môžete skúsiť pravidelne používať nosové spreje s obsahom izotonickej morskej vody, prípadne ešte aj s prídavkom aloe vera alebo kyseliny hyaluronovej. Ak Vám viac vyhovuje nosová mastička, tak môžete skúsiť napr. Nisitu, Panthenose alebo Borozan.

Celá odpověď

Tŕpnutie prstov býva väčšinou znamením nedostatočného prekrvenia. Na to by Vám mohol zabrať výťažok z ginkga. Treba si tam však dať pozor - ak užívate nejaké lieky na predpis (napr. na riedenie krvi, proti bolesti a iné), tak si radšej treba overiť u lekára alebo lekárnika, či je ginkgo pre Vás vhodné. Tŕpnutie končatín môže mať rôzne príčiny, od banálnych až po život ohrozujúce, takže ak by sa stav zhoršoval, treba zvážiť aj n…

Celá odpověď

Imunoglukan v odporúčanej dávke 1 tableta denne by nemal byť žiaden problém, firma neudáva obmedzenia pre dojčiace matky.

Celá odpověď

V takomto veku sa zvykne podávať rumančekový alebo feniklový čaj pre dojčatá.

Celá odpověď

Vápnik sa lepšie vstrebáva pri užívaní večer a v kombinácii s raňajším užívaním vitamínov K2 a D3. Ak nemáte veľmi výrazný nedostatok vápnika, denná dávka kalcia okolo 1000-1200 mg by mala stačiť.

Celá odpověď

Ak sa vyskytuje črevná chrípka u detí, dokonca je v takomto prípade podávanie laktobacilov deťom žiadúce.

Celá odpověď

Dané lieky sa môžu užívať s ostropestrecom mariánskym, v tomto prípade k interakcii nedochádza. Interakcia liekov je však medzi Neurolom a Sertralinom, kedy liečivá môžu potenciálne zvyšovať svoj účinok, ale predpokladám, že lekár ktorý Vám ich predpísal, to dostatočne zohľadnil. Ak by ste sa však cítili príliš utlmený, oťapený - treba to konzultovať s Vaším lekárom.

Celá odpověď

Na kašeľ v tehotenstve je bezpečný brečtanový sirup Hedelix, ktorý sa používa na liečbu zápalov dýchacích ciest, sprevádzaných tvorbou hlienov, v dávke 3x denne po 5ml. Ďalšou možnosťou by mohol byť i homeopatický sirup Stodal. Ak by však príznaky neprechádzali do 3-5 dní, prípadne by sa pridružili iné ťažkosti ako teplota, celková slabosť a podobne, je nutné okamžite vyhľadať lekára.

Celá odpověď

Dobrú skúsenosť máme s Biopron premium, sú to viackomponentné probiotické kmene spolu s prebiotickou zložkou v koncentrácii, kde stačí užiť jednu tabletu denne. Vo vašom prípade určite na obed, aby sme dosiahli čo najväčší odstup od antibiotík na helikobaktera a zabezpečili maximálny účinok probiotík. Z odporúčaných probiotík by mohli byť ešte Biogaia ProTectis alebo Pearls IC.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.