Podrobné informácie

Lacalut detská zubná kefka s pogumovanou hlavicou a protišmykovou opierkou na palec pre deti od 0 do 4 rokov.

Informácie o produkte

Výrobca: DR.THEISS
Značka: LACALUT
Kód výrobku: 104322
Kód EAN: 4016369546468
Držiteľ rozhodnutia: DR.THEISS

Detská zubná kefka zodpovedá súčasným požiadavkám v starostlivosti o detské zuby. Malá čistiaca hlavica ľahko dosiahne do všetkých častí ústnej dutiny. Extra jemné zaoblené štetiny dôkladne a šetrne čistia mliečne zuby a citlivé detské ďasná. Čistiaca hlavica kefky je prispôsobená veku dieťaťa, kefka má extra jemné zašpicatené štetiny a protišmykovú operu na palec.

Aplikácia

Čistiť zuby po každom jedle, minimálne 2x denne 2-3 minúty.

Zubný kaz

Zubný kaz je infekčným ochorením dutiny ústnej, na ktorého vzniku sa podieľa viac faktorov. Pre vznik zubného kazu je potrebná predovšetkým prítomnosť vnímavého povrchu zuba, mikrobiálneho povlaku (obsahuje baktérie) a častý prívod cukrov. Zubný kaz začína demineralizáciou zubnej skloviny v povrchových vrstvách. Baktérie, ktoré sú prítomné v zubnom plaku (biofilme) metabolizujú cukry a produkujú veľké množstvo kyselín, ktoré zahajujú tvorbu zubného kazu. Pri vyšetrení potom nachádzame kriedovobiele škvrny na povrchu zuba. V počiatočnom štádiu demineralizácie, je možné za určitých podmienok, tento proces zastaviť a sklovinu opäť remineralizovať. Pokiaľ nepriaznivé podmienky aj naďalej trvajú, postupuje kaz do hlbších vrstiev a postihuje ďalšie časti zuba - zubovinu (dentín) a následne zubnú dreň.

Účinný boj proti zubnému kazu zahŕňa

  • rozrušovanie a mechanické odstraňovanie zubného povlaku pomocou zubnej kefky
  • obmedzený prísun cukrov
  • aplikácie látok s dezinfekčným účinkom, ktoré fyzicky likvidujú baktérie plaku (účinok zubných pást a ústnych vôd je pomocný, pomáha zvýšiť efektivitu mechanickej očisty zubnou kefkou)

 

Recenzie (1)

Recenzie produktu LACALUT Zubná kefka detská 0-4 rokov

Pridať recenziu produktu

(1) (4)

100 %

sd

  • s
  • s

Diskusia

Diskusia k produktu LACALUT Zubná kefka detská 0-4 rokov

Pridať nový príspevok do diskusie