Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Hygienické potreby » Vložky » Inkontinenčné vložky

Inkontinenčné vložky

Trápi vás únik moču? Nenechajte si inkontinenciou znepríjemňovať život. Riešením vašeho problému sú inkontinenčné vložky pre ženy i mužov.

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Inkontinenčné vložky - detailný popis

Druhy inkontinencie

Samovoľný únik moču čiže inkontinencia trápi ženy i mužov rôznych vekových kategórií. Aby mohol byť problém vhodne a efektívne vyriešený je potrebné zo začiatku správne diagnostikovať príčinu a typ inkontinencie.
Môžeme rozlíšiť dva základné typy inkontinencie:

  • Prvým z nich je stresová inkontinencia – pri nej dochádza k úniku moču kvôli zvýšeniu vnútrobrušného tlaku, je to najmä pri kašli, kýchaní alebo cvičení. Hlavnou príčinou úniku je predovšetkým oslabené svalstvo panvového dna a nedostatočná funkcia zvierača močovej trubice.
  • Ďalej je to urgentná inkontinencia, v tomto prípade je únik moču spojený s naliehavým nútením na močenie, kedy dochádza k nekontrolovateľným a náhlym sťahom svaloviny močového mechúra.

Ako žiť s inkontinenciou?

Inkontinencia máva vždy viac príčin. Podstatnú úlohu hraje vek a s ním spojené ochabnutie svalov panvového dna. Medzi faktory prispievajúce k inkontinencii môžeme radiť i genetické predispozície, následky nejakého zranenia, užívanie liekov, obezita a celkový zdravotný stav jedinca. Pri inkontinencii je nutné dodržiavať dostatočnú hygienu (pravidelné sprchovanie), včasnú a pravidelnú výmenu absorpčných pomôcok, používanie vhodnej kozmetiky na starostlivosť o namáhanú pokožku.

Inkontinenčné pomôcky

Únik moču je citlivý problém, ktorý má dopad na náš každodenný život. Ak sa nechcete nechať obmedzovať v aktivitách bežného dňa, vykúšajte savé pomôcky vyrábané špeciálne pre tieto prípady. K výberu toho správneho produktu je potrebné vedieť, či sa u vás vyskytuje ľahký (po kvapkách, 1–2x denne), stredný či ťažký únik moču (často u imobilných ľudí, niekoľkokrát denne i počas noci, viac ako 200 ml za 4 hod.)

Medzi často používané patria inkontinenčné vložky, ktoré:

  • sú anatomicky tvarované pre ženy i mužov,
  • sú vhodné najmä pre ľahký a stredný únik moču,
  • majú príjemný povrch a systém kontroly zápachu, ktorý ho dokonale pohltí.

Medzi veľmi obľúbené a najviac kupované u nás patria vložky Tena Lady Ultra Mini, čo sú diskrétne vložky určené na ľahký únik. Ak vás trápi stredný stupeň inkontinencie, sú pre vás vhodné vložky Tena Lady Super.

Anatomicky tvarované vložky pre inkontinenčných mužov ponúka napríklad značka Molimed for men. Na inkontinenčné vložky sa zameriava tiež značka Depend.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam