Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Výživové doplnky » Zažívanie » Trávenie

GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 369058

Výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením laktózy.

Viac informácií

Bežná cena: 10,52 €
9,79 € (0,16 €/kapsle)
Ušetríte: 7 % (0,73 €)

Skladom zajtra

V stredu 10. 6. odosielame, u vás vo štvrtok 11. 6.

V stredu 10. 6. odosielame, u vás vo štvrtok 11. 6.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Jedna tableta obsahuje enzým laktázu 4 500 ALU – laktázových jednotiek. Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy u osôb, ktoré majú problémy s trávením laktózy. Znášanlivosť laktózy je premenlivá a preto by ste si mali vyžiadať bližšie informácie o úlohe enzýmu laktáza vo svojej strave.

Laktáza (ß-galaktosidáza) je enzým, ktorý štiepi mliečny cukor – laktózu na jednoduché sacharidy D-glukózu a D-galaktózu, ktoré sú na rozdiel od laktózy priamo stráviteľné. Laktázu produkujú klky v tenkom čreve. Najvyššia produkcia laktázy je v dojčenskom veku človeka. Potom prirodzene klesá.
Nedostatočná produkcia enzýmu laktáza v tenkom čreve človeka môže byť primárna – následok prirodzeného úbytku produkcie enzýmu laktáza s pribúdajúcim vekom (nevratný stav) alebo sekundárna – následok gastroenterologických problémov (vratný stav) alebo vrodená.
Laktóza, ktorá sa nerozštiepi v tenkom čreve, sa posúva do hrubého čreva, v hrubom čreve na laktózu pôsobia baktérie, pričom vzniká kyselina mliečna, vodík, oxid uhličitý a metán. Vodík sa vstrebáva, dostáva sa do pľúc, odkiaľ sa vydychuje. Ostatné látky dráždia stenu čreva.

Odporúčané dávkovanie

1 tableta sa zapije vodou pred alebo počas jedla, ktoré obsahuje laktózu. V prípade potreby môžete užiť 2 tablety v závislosti na množstve laktózy v jedle alebo Vašej znášanlivosti laktózy. Najviac 8 tabliet za deň.

Zloženie

Obsah v jednej tablete - Enzým laktáza (beta-galaktozidáza) 4 500 ALU*

Plnidlá: hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza; mikrogranulovaný enzýmový preparát: maltodextrín, laktáza, voda, chlorid sodný; kroskarmelóza; protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*ALU = Acid Lactase Units (FCC)

Informácie o produkte

Výrobca: GENERICA S.R.O.
Značka: GENERICA
Produktová rada: GENERICA tráviaci trakt
Kód výrobku: 369058
Kód EAN: 8588003769541
Držiteľ rozhodnutia: GENERICA S.R.O.

Recenzie

Recenzie GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Diskusia

Diskusia GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam