Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Výživové doplnky » Doplnky stravy na trávenie » Doplnky stravy na podporu trávenia a vylučovania

GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 369058

Výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením laktózy.

Viac informácií

9,61 (0,16 €/kapsle)

Skladom

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Zajtra odosielame, u vás pozajtra.

Doprava už od 1,50 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy v prípade osôb, ktoré majú ťažkosti s trávením laktózy.

Informácie o produkte

Výrobca: GENERICA S.R.O.
Značka: GENERICA
Produktová rada: GENERICA tráviaci trakt
Kód výrobku: 369058
Kód EAN: 8588003769541
Držiteľ rozhodnutia: GENERICA S.R.O.

Jedna tableta obsahuje enzým laktázu 4 500 ALU – laktázových jednotiek. Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy u osôb, ktoré majú problémy s trávením laktózy. Znášanlivosť laktózy je premenlivá a preto by ste si mali vyžiadať bližšie informácie o úlohe enzýmu laktáza vo svojej strave.

Laktáza (ß-galaktosidáza) je enzým, ktorý štiepi mliečny cukor – laktózu na jednoduché sacharidy D-glukózu a D-galaktózu, ktoré sú na rozdiel od laktózy priamo stráviteľné. Laktázu produkujú klky v tenkom čreve. Najvyššia produkcia laktázy je v dojčenskom veku človeka. Potom prirodzene klesá.
Nedostatočná produkcia enzýmu laktáza v tenkom čreve človeka môže byť primárna – následok prirodzeného úbytku produkcie enzýmu laktáza s pribúdajúcim vekom (nevratný stav) alebo sekundárna – následok gastroenterologických problémov (vratný stav) alebo vrodená.
Laktóza, ktorá sa nerozštiepi v tenkom čreve, sa posúva do hrubého čreva, v hrubom čreve na laktózu pôsobia baktérie, pričom vzniká kyselina mliečna, vodík, oxid uhličitý a metán. Vodík sa vstrebáva, dostáva sa do pľúc, odkiaľ sa vydychuje. Ostatné látky dráždia stenu čreva.

Odporúčané dávkovanie

1 tableta sa zapije vodou pred alebo počas jedla, ktoré obsahuje laktózu. V prípade potreby môžete užiť 2 tablety v závislosti na množstve laktózy v jedle alebo Vašej znášanlivosti laktózy. Najviac 8 tabliet za deň.

Zloženie

Obsah v jednej tablete - Enzým laktáza (beta-galaktozidáza) 4 500 ALU*

Plnidlá: hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza; mikrogranulovaný enzýmový preparát: maltodextrín, laktáza, voda, chlorid sodný; kroskarmelóza; protihrudkujúca látka: stearan horečnatý

*ALU = Acid Lactase Units (FCC)

Recenzie

Recenzie GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

Diskusia

Diskusia GENERICA Laktoleraza 60 tabliet

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam