Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Telová kozmetika » Prípravky do kúpeľa » Kúpeľové peny

ENERGY Balneol 100 ml

Kód výrobku: 100607

Bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok a vybranou zmesou éterických olejov.

Viac informácií

Produkt je dlhodobo nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt opäť skladom

Odporúčané alternatívne produkty

Podrobné informácie

Podrobné informácie ENERGY Balneol 100 ml

Bioinformačný aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok a vybranou zmesou éterických olejov.

Informácie o produkte

Výrobca: ENERGY GROUP, a.s.
Značka: ENERGY
Produktová rada: ENERGY kúpele a antiseptické produkty
Kód výrobku: 100607
Kód EAN: 8594069934052
Držiteľ rozhodnutia: ENERGY GROUP, a.s.

Aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok a vybranou zmesou éterických olejov. Obsahuje účinné substancie, ktoré ovplyvňujú povrch kože a cez pľúca sa dostávajú do krvi. Harmonizujú jednotlivé orgány, a podporujú tak celkovú regeneráciu tela. Pomáhajú pri chronických aj ponámahových bolestiach kĺbov, svalov a chrbtice. Tieto účinky sú umocnené éterickými olejmi, ktoré podporujú lepšie prekrvenie pokožky a kĺbov, čím dochádza k rýchlejšej regenerácii poškodených tkanív.

Kúpeľ pôsobí na telo detoxikačne, rozprúdi krvný obeh, zmobilizuje imunitný systém a napomáha pri okysličení buniek (pôsobí ako antioxidant). Éterické oleje ovplyvňujú bezprostredne látkovú výmenu aj centrálnu nervovú sústavu.

Špecifikácia kúpeľa s Balneolom

Harmonizuje dráhu močového mechúra, obličiek, sleziny, troch žiaričov, jinovú spojivovú, hrubého čreva, spojnicu tenkého čreva a ďalšie. Tým pozitívne ovplyvňuje problémy, ktoré sa vzťahujú k týmto dráham. Balneol obsahuje výťažky z grepu, tuje, borievky, gáfrovníka, litsey a styraxu.

Každý už určite počul o rašelinových kúpeľoch a o blahodarných účinkoch rašelinových kúpeľov. V rašeline je obsiahnuté množstvo telu prospešných látok, ale čo je v rašeline tou hlavnou účinnou látkou, ktorá robí rašelinu tak účinnou, to už vie málokto. Onou zázračnou látkou, ktorá je obsiahnutá tiež v Balneole, sú humáty. Majú veľmi zložitú molekulárnu štruktúru a vznikali pozvoľným rozpadom organickej hmoty za prístupu kyslíka. V prírode sa huminové látky vyskytujú v rašeline, v rôznych bahnách, v černozemi a najviac v hnedom uhlí. V treťohorných pralesoch a močiaroch tak vznikla tá najúžasnejšia prírodná látka, ktorú dnes môžeme využívať pre zdravie človeka.

Záhada čiernych jazierok: V oblastiach, kde mladé hnedouhoľné ložiská vystupujú na povrch, sú miestnym ľuďom známe tzv. čierne jazierka. Tam si odpradávna chodili zvlažovať svoje boľavé nohy. Zázračné účinky týchto jazierok ale moderná veda rozlúštila. Výskumom bolo zistené a preukázané, že voda v nich obsahuje humínové látky, ktoré sa tam vylúčili z hnedého uhlia. Táto voda s humátmi má veľmi dobrý vplyv na tlmenie rastu plesní.

Malý test: Ak namočíme lakmusový papierik po kúpeli do moču a ten mierne sčervená, kúpeľ bola vykonaná správne. Vzhľadom k tomu, že Balneol obsahuje éterické oleje z rastlín, umožňuje súčasne s balneoterapiou využiť i účinky aromaterapie. Éterické oleje sa v teplej vode odparujú, pôsobia baktericídne a uľahčujú dýchanie. Cez pľúca sa ľahko dostávajú do krvného obehu, rýchlo upokoja psychiku a navodia uvoľnenie svalstva. Kúpeľ s humátmi a éterickými olejmi pôsobí na telo detoxikačne, rozprúdi krvný obeh a zmobilizuje imunitný systém. Éterické oleje ovplyvňujú bezprostredne výmenu látkovú aj centrálnu nervovú sústavu. Pokožku príjemne schladí a osvieži. Aromatická kúpeľ dodá telu po prvotnej únave energiu a životnú sviežosť.

Použitie Balneolu

 • detoxikácia a regenerácia tela, podpora imunity, antioxidačné pôsobenie
 • zlá pohyblivosť, bolesti chrbtice, reumatizmus, artróza, artritída a dna
 • pomliaždeniny, natiahnuté svaly a zlomeniny
 • kŕče svalov a šliach
 • bronchitída, astma, kašeľ a choroby z nachladnutia
 • podpora srdca a krvného obehu
 • upokojenie psychiky
 • lupienka, ekzematické zápalová pokožka a akné, opary
 • prekrvenie pokožky a hlbších vrstiev kože, hydratácia pokožky
 • kožné plesne
 • podliatiny, modriny a hematómy
 • zrasty a jazvy
 • opuchy dolných končatín
 • doplnok pri liečbe gynekologických a urologických ochorení
 • ochorenia žíl a hemoroidy
 • únava, strata energie

Na ľudský organizmus pôsobí bioinformačný kúpeľ Balneol v niekoľkých úrovniach súčasne. Účinné látky ovplyvňujú priamo povrch kože alebo sa cez pľúca dostávajú do krvi. Bioinformácie v Balneole obsiahnuté zároveň harmonizujú jednotlivé orgány cez dokonalý systém reflexných zón a energetických dráh. Počas kúpeľa dochádza k výmene prvkov medzi telom a kúpeľom. Odpadové nasýtené prvky putujú z tela von a nenasýtené naopak vnikajú do tela. V Balneole je obsiahnutý predovšetkým draslík a viac ako 30 ďalších prvkov. Aby táto výmena prebehla, mala by mať krv prevahu alkalických látok. Kúpeľ je najúčinnejšia ráno alebo večer, pretože v túto dobu je hladina alkalických látok v tele najvyššia.

Zloženie Balneolu

voda, humát draselný, propylénglykol, PEG-40 hydrogenovaný ricínový olej, parfum (zmes éterických olejov), disodium EDTA, Phenoxyethanol et parabena, xantanová guma.

Ako si doma pripraviť malé kúpele?

Kúpeľ Balneol je silno koncentrovaný, preto stačí len 1/2 uzáveru, tj. cca 5 ml na bežnú vaňu. Uzáver po odmeraní vypláchnite prúdom vody. Regeneračný kúpeľ opakujeme 1-3x týždenne alebo podľa potreby: telo by malo byť ponorené až po krk a voda by nemala byť príliš horúca. Všeobecne sa odporúča teplota 32-36 °C. Kúpeľ nemá trvať príliš dlho, 10 až 15, maximálne 20 minút.

Dôležité informácie

Ak máte závažné zdravotné ťažkosti, napr. cievne alebo iné, pri ktorých kúpele vyvolávali zvýšenú záťaž organizmu, obráťte sa na lekára s otázkou, či vám odporúča balneoterapeutické procedúry.

Balenie obsahuje 100 ml.

Recenzie

Recenzie ENERGY Balneol 100 ml

Diskusia

Diskusia ENERGY Balneol 100 ml

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam