Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke potreby Rehabilitačné pomôcky Cvičebné pomôcky

Zdravotné cvičebné pomôcky

Trápi vás boľavý chrbát alebo sa proste len potrebujete udržiavať v kondícii? Pri rehabilitácii a posilňovaní problémových partií vám pomôžu cvičebné a balančné pomôcky. Medzi najobľúbenejšie patria rehabilitačné lopty a to preto, že s nimi môžete posilňovať v pohodlí domova. Ponúkame vám ich v rôznych veľkostiach, od veľkých lôpt až po malé overbally. Pre posilnenie hlbokých vnútorných svalov sa potom hodia balančné lopty.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Zdravotné cvičebné pomôcky - detailný popis

Cvičebné a balančné pomôcky a ich využitie

  • boľavý chrbát - príčinou boľavého chrbta sú ochabnuté chrbtové svaly. K ich posilneniu použite malú rehabilitačnú loptu (overball). Ľahnite si na brucho, loptu si dajte pod hrudník, zložte si dlane a položte na ne čelo. Pomaly zdvíhajte celý hrudník. Pri pohybe nahor vždy vydychujte a dole sa zase nadýchnite.
  • pretiahnutie krčnej chrbtice - gymnastickú loptu položte na podložku, aby sa vám po podlahe nešmýkali nohy. Posaďte sa, ruky prepleťte za hlavou a s výdychom pomaly zabaľte krčnú chrbticu (lakte majte pri sebe).
  • stabilizácia chrbtice - opäť využite gymnastickú loptu na podložke. Ľahnite si na chrbát a chodidlami sa oprite do lopty. Zdvihnite panvu, držte rovnováhu, a potom striedavo zdvíhajte jednu a druhú nohu.
  • posilnenie brušného svalstva - vezmite si balančnú loptu (bosu), sadnite si na kraj, dlane položte na spánky a lakte nechajte od seba. Cvičíte klasické "skracovačky", ale na bosu sú oveľa účinnejšie.

Ako vybrať vhodnú rehabilitačnú loptu

Veľkosť rehabilitačnej lopty vyberáte hlavne podľa výšky vašej postavy. Lopta s priemerom 65 cm je vhodná pre postavu s výškou 160-180 cm. Zdá sa to triviálne, ale dôležité tiež je, ako je lopta nafúknutá. Správne by ste mali mať pri sedení na lopte kolená nižšie ako panvu. Všetky cvičebné a balančné pomôcky by mali byť testované, preto vždy kupujte originál.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika