Obľúbené položky

Úvodná strana » Starostlivosť pre krásu a osobnú hygienu » Prípravky na ústnu hygienu » Ústne vody

CORSODYL 0,1% STM LIQ 200ML

Kód výrobku: 7714

95 % 30 recenzia

K výplachům úst při zánětech, krvácení dásní a parodontitidě. K péči o dutinu ústní v těhotenství. Pro pacienty se zubními můstky, implantáty, zvýšenou kazivostí zubů a ortodontickými aparátky. Pro opakované 14denní používání.

Viac informácií

3,73

Skladom

Tovar odošleme 17. 12. 2018, predpokladaný termín doručenia 18. 12. 2018.

Tovar odošleme 17. 12. 2018, predpokladaný termín doručenia 18. 12. 2018.

Doprava jen za 1 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam
 
Podrobné informácie
Recenzie (30)
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - CORSODYL 0,1% STM LIQ 200ML

K výplachům úst při zánětech, krvácení dásní a parodontitidě. K péči o dutinu ústní v těhotenství. Pro pacienty se zubními můstky, implantáty, zvýšenou kazivostí zubů a ortodontickými aparátky. Pro opakované 14denní používání.

Informácie o produkte

Výrobca: GSK CONSUMER HEALTHCARE (GLAXOSMITHKLINE)
Značka: CORSODYL
Kód výrobku: 7714
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: GSK CONSUMER HEALTHCARE (GLAXOSMITHKLINE)

CORSODYL 0,2 % orálny roztok

Charakteristika: Orálny roztok Corsodyl je antibakteriálny roztok, ktorý zastavuje tvorbu zubného povlaku. chlórhexidín pôsobí proti širokej škále baktérií, proti kvasinkám, niektorým pliesňam a vírusom, ktoré spôsobujú infekčné ochorenie a zápaly v dutine ústnej.

Indikácie: Orálny roztok sa používa v týchto prípadoch:

  • udržiavanie hygieny dutiny ústnej v situáciách, kedy nie je možné dôkladné čistenie zubov kefkou
  • podpora hojenia ďasien po chirurgických zákrokoch
  • liečba opakujúcich sa vredov v dutine ústnej
  • zápal ďasien spôsobený zubnou protézou
  • plesňové ochorenia dutiny ústnej (soor)
  • Orálny roztok je určený pre dospelých, mladistvých a deti.

Kontraindikácie: Corsodyl orálny roztok sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na tento liek alebo ktorúkoľvek jeho zložku. Nesmie sa používať na vytieranie dutiny ústnej v kojeneckom veku. Orálny roztok nesmú používať deti, ktoré si nezvládnu ústa iba vyplachovať a roztok neprehĺtať!

Nežiaduce účinky: Môže sa objaviť zafarbenie jazyka, ktoré zmizne po skončení liečby. Taktiež sa môže objaviť zafarbenie zubov, koruniek a zubných protéz. Zafarbenie nie je trvalé, môže sa mu zabrániť dôkladným čistením zubov kefkou a zubnou pastou dvakrát denne s dôkladným vypláchnutím úst vodou pred použitím orálneho roztoku Corsodyl. Na zubné protézy by mal byť tiež používaný bežný čistiaci prostriedok. V niektorých prípadoch je nutné, aby úplné odstránenie zafarbenia urobil stomatológ. Ak máte biele zubné výplne, o používaní tohto orálneho roztoku sa poraďte najskôr so svojím zubným lekárom. V niektorých prípadoch bude po skončení liečby orálnym roztokom pravdepodobne nutné očistiť chrup v zubnej ordinácii.

Na začiatku liečby sa môžu prechodne objaviť zmeny chuti a mierne pálenie jazyka. Tieto prejavy zvyčajne zmiznú po prerušení liečby. Niekedy môže dôjsť k olupovaniu sliznice jazyka.

Zriedenie orálneho roztoku rovnakým dielom vody umožní pokračovať v liečbe (vždy zriediť až pred použitím). Veľmi zriedka sa môže objaviť zdurenie slinných žliaz alebo alergická reakcia (napr. kožná vyrážka). V tomto prípade prerušte používanie lieku a poraďte sa o ďalšom používaní orálneho roztoku so zubným lekárom.

Interakcie: Závažné reakcie s inými liekmi nie sú známe.

Dávkovanie a spôsob podávania:: Dvakrát denne vyplachujte ústa 10 ml orálneho roztoku (po rysku vnútri uzáveru) asi 1 minútu. Pred stomatologickým chirurgickým zákrokom si vyplachujte ústa podľa rady lekára.

Ak si čistíte zuby normálne pomocou zubnej pasty, požívajte ju pred orálnym roztokom Corsodyl (ústa potom dôkladne vypláchnite) alebo v rôznu dobu počas dňa.

Pokiaľ lekár neurčí inak, liečba zápalu ďasien (gingivitis) trvá zvyčajne asi 1 mesiac (potrebné sú asi 2 fľašky).

Liečba aftov v dutine ústnej, zápalu ďasien spôsobeného zubnou protézou a plesňových infekcií má pokračovať ešte 2 dni po zmiznutí príznakov, najdlhšie však jeden mesiac.

Liečba zápalu dutiny ústnej spôsobeného zubnou protézou - zubnú protézu je nutné dôkladne čistiť a namáčať v orálnom roztoku dvakrát denne po dobu asi 15 minút.

V prípade, že príznaky ochorenia pretrvávajú po uplynutí odporučenej dĺžky liečby, je nutné používanie roztoku prerušiť a poradiť sa so zubným lekárom.

Upozornenie: Orálny roztok Corsodyl je možné používať počas tehotenstva a pri kojení. Napriek tomu je vhodné poradiť sa so zubným lekárom alebo lekárnikom. Liek používajte iba ako orálny roztok, roztok neprehĺtajte. Bez porady s lekárom nepoužívajte liek dlhšie ako 4 týždne. Pri náhodnom prehltnutí sú nežiaduce účinky nepravdepodobné. V prípade, že došlo k prehltnutiu väčšieho množstva ako je 10 ml, je vhodné poradiť sa so zubným lekárom alebo lekárnikom.

Chráňte si oči a uši pred stykom s liekom. Pokiaľ liek príde do očí, je treba oči rýchlo a dôkladne vypláchnuť vodou. Dajte pozor, aby nedošlo k postriekaniu odevu, pretože môže dojsť k zafarbeniu.

Varovanie: Liek sa nesmie používať po uplynutí dátumu použiteľnosti vyznačenom na obale. Liek uschovajte mimo dosahu detí.

Balenie: 200 ml

Uchovávanie: Liek uschovávajte pri teplote do 25 oC.

Účinné látky: chlorhexidini digluconatis solutio Ph Eur 1,0% v/v, zodpovedá 0,2% w/v chlorhexidini digluconas (roztok chlórhexidíniumdiglukonátu 1,0% v/v, zodpovedá chlórhexidíniumdiglukonátu 0,2% w/v)

Pomocné látky: ethanolum 95% (etanol), hydrogenricinomakrogolum (hydrogenricinomakrogol), menthae piperitae etheroleum (silica mäty piepornej), sorbitolum 70% non cristallisabile (sorbitol nekryštalizujúci), aqua purificata (cistená voda)

Recenzie (30)

Recenzie produktu CORSODYL 0,1% STM LIQ 200ML

Recenzie od 30 užívateľov s celkovým hodnotením 95 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

MÁM ZKUŠENOST POUZE S GELEM

Prečo je to po česky?

100 %

měla jsem v ústech afty pomohlo mi používání doporučuji

na afty mi pomohl,jsou pryč

Prečo je to po česky?

100 %

výborný
100 %

Použití po dentální hygieně,při citlivosti dásní.

Prečo je to po česky?

100 %

Užívám při jakýchkoliv potížích v ústech, afty, bolení zubu, dásně.

Prečo je to po česky?

100 %

100 %

Dobrá na krvácení dásní při paradentóze.

Prečo je to po česky?

100 %

Výborný při zánětech v ústní dutině. Pomáhá.

Prečo je to po česky?

100 %

80 %

S tímto produktem jsem spokojená.

Prečo je to po česky?

Diskusia

Diskusia k produktu CORSODYL 0,1% STM LIQ 200ML

Pridať nový príspevok do diskusie

Skúsenosti používateľov

100 % 14/02/2018

Viac
 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam