MojaLekáreň.sk

Riešenie pre problematickú pleť

Kto nepozná akné, nech zdvihne ruku! V súčasnosti nemať problém s vyrážkami je skôr výnimkou. S mastnou pokožkou, vyrážkami či drobnými zápalmi kože sa začíname stretávať už od pubertálneho obdobia.

Riešenie pre problematickú pleť
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Nie je výnimkou ani to, keď stretneme ženu či muža v strednom veku s problematickou pleťou. Ako môžeme proti vyrážkam a mastnej pokožke bojovať?

Mastná pleť je charakterizovaná nadmernou tvorbou kožného mazu, pleť je na pohľad lesklá s rozšírenými pórmi. Nie však každý, kto má mastnú pleť, trpí prejavmi akné.
Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, vyznačuje sa nadmernou tvorbou kožného mazu, tvorbou komedónov (uhrov) a nasledujúcou tvorbou zápalových vyrážok. Dermatológovia ho označujú za najčastejšie ochorenie, ktoré liečia. Veľkú úlohu zohráva dedičná predispozícia, ale aj nesprávna hygiena, zle zvolená kozmetika či stres. Žiaľ, akné sa vyskytuje hlavne na miestach dobre viditeľných a bohatých na folikuly mazových žliaz – tvár, hruď, ramená, chrbát. Preto je dôležité toto ochorenie začať čím skôr liečiť. Predídeme tak psychickej záťaži, ktorá môže najmä v období puberty vyvolať psychické zmeny, pocity menejcennosti, vyhýbanie sa ľuďom a zatváranie sa doma.
Už pri prvých príznakoch vzniku ochorenia akné by sme mali začať situáciu riešiť a nezanedbávať žiadne signály. Nezabúdať na pravidelnú a dokonalú hygienu, zvoliť správnu dermokozmetiku, vyrážky nevytláčať a zamyslieť sa nad svojou životosprávou.

Laboratóriá BIODERMA ponúkajú pomoc pri boji s vyrážkami, lesknúcou sa pleťou i občasnými nedokonalosťami. Rad SÉBIUM s unikátnym patentom Fluidactiv, dokáže regulovať tvorbu mazu tak, aby naša pokožka nebola zaťažovaná a produkovala len toľko mazu, koľko je potrebné. Pôsobí proti upchávaniu kožných pórov a následnej možnosti vzniku akné.
Rozmanitosť ponuky produktov v rade SÉBIUM je široká. Hygienu na vysokej úrovni zabezpečí čistiaci penivý gél Sébium Moussant v praktickom balení s pumpičkou. Micelárna voda na dokonalé vyčistenie je tiež súčasťou spomínaného radu. Má antibakteriálny účinok a je bez alkoholu. V boji s vyrážkami vyhráva Sébium AKN Fluid, krém na všetky typy akné. Ak sa vaša pokožka leskne, zmatnenie docielite pomocou krému Sébium MAT. Nájdete ho aj v tónovanom prevedení ako náhradu make-upu. Rozšírené pory nie sú pre rad Sébium problémom. Aktívne sérum Sébium PoreRefiner póry okamžite stiahne a zanechá pokožku matnú s pudrovým efektom. Máte radi peelingy? Sébium ponúka hneď dve varianty. Pleť si môžete pravidelne 2-3 krát do týždňa vyčistiť a premasírovať peelingovým gélom s jemnými guľôčkami alebo vyskúšať mesačnú kúru so Sébium Sérum, chemickým peelingom na domáce použitie. Vaša pokožka sa vám po lete určite poďakuje vo forme vyčistenia, zjemnenia, rozjasnenia, vyhľadenia a zdravého jasu.

Vyhrajte boj s nedokonalosťami spolu s radom SÉBIUM!

 

Navštívte súvisiace produktové kategórie
Voľnopredajné lieky Kozmetika a hygiena Dermokozmetika

Prečítajte si tiež

Probiotiká a prebiotiká sú dôležité pre zdravé fungovanie organizmu nielen u ľudí, ale aj u zvierat. Aj tie môžu mať problémy so svojím črevným mikrobiómom. Nepatogénne baktérie, ktoré probiotiká…

viac

Probiotiká pomáhajú imunitnému systému v boji proti chorobám tým, že podporujú zdravie črevného mikrobiómu a chránia ho pred škodlivými baktériami, kvasinkami, plesňami a vírusmi. Nájdete ich v…

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

Tiež ste sa stretli s názvami prvá, druhá, tretia, štvrtá, piata, šiesta a siedma detská choroba? Číslovanie pochádza z čias, keď sa ešte veľmi nevedelo, čo choroby spôsobuje. Tieto choroby postihujú…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.