MojaLekáreň.sk

Riešenie pre problematickú pleť

Riešenie pre problematickú pleť
Zdielať

Kto nepozná akné, nech zdvihne ruku! V súčasnosti nemať problém s vyrážkami je skôr výnimkou. S mastnou pokožkou, vyrážkami či drobnými zápalmi kože sa začíname stretávať už od pubertálneho obdobia.

Nie je výnimkou ani to, keď stretneme ženu či muža v strednom veku s problematickou pleťou. Ako môžeme proti vyrážkam a mastnej pokožke bojovať?

Mastná pleť je charakterizovaná nadmernou tvorbou kožného mazu, pleť je na pohľad lesklá s rozšírenými pórmi. Nie však každý, kto má mastnú pleť, trpí prejavmi akné.
Akné je zápalové ochorenie mazových žliaz, vyznačuje sa nadmernou tvorbou kožného mazu, tvorbou komedónov (uhrov) a nasledujúcou tvorbou zápalových vyrážok. Dermatológovia ho označujú za najčastejšie ochorenie, ktoré liečia. Veľkú úlohu zohráva dedičná predispozícia, ale aj nesprávna hygiena, zle zvolená kozmetika či stres. Žiaľ, akné sa vyskytuje hlavne na miestach dobre viditeľných a bohatých na folikuly mazových žliaz – tvár, hruď, ramená, chrbát. Preto je dôležité toto ochorenie začať čím skôr liečiť. Predídeme tak psychickej záťaži, ktorá môže najmä v období puberty vyvolať psychické zmeny, pocity menejcennosti, vyhýbanie sa ľuďom a zatváranie sa doma.
Už pri prvých príznakoch vzniku ochorenia akné by sme mali začať situáciu riešiť a nezanedbávať žiadne signály. Nezabúdať na pravidelnú a dokonalú hygienu, zvoliť správnu dermokozmetiku, vyrážky nevytláčať a zamyslieť sa nad svojou životosprávou.

Laboratóriá BIODERMA ponúkajú pomoc pri boji s vyrážkami, lesknúcou sa pleťou i občasnými nedokonalosťami. Rad SÉBIUM s unikátnym patentom Fluidactiv, dokáže regulovať tvorbu mazu tak, aby naša pokožka nebola zaťažovaná a produkovala len toľko mazu, koľko je potrebné. Pôsobí proti upchávaniu kožných pórov a následnej možnosti vzniku akné.
Rozmanitosť ponuky produktov v rade SÉBIUM je široká. Hygienu na vysokej úrovni zabezpečí čistiaci penivý gél Sébium Moussant v praktickom balení s pumpičkou. Micelárna voda na dokonalé vyčistenie je tiež súčasťou spomínaného radu. Má antibakteriálny účinok a je bez alkoholu. V boji s vyrážkami vyhráva Sébium AKN Fluid, krém na všetky typy akné. Ak sa vaša pokožka leskne, zmatnenie docielite pomocou krému Sébium MAT. Nájdete ho aj v tónovanom prevedení ako náhradu make-upu. Rozšírené pory nie sú pre rad Sébium problémom. Aktívne sérum Sébium PoreRefiner póry okamžite stiahne a zanechá pokožku matnú s pudrovým efektom. Máte radi peelingy? Sébium ponúka hneď dve varianty. Pleť si môžete pravidelne 2-3 krát do týždňa vyčistiť a premasírovať peelingovým gélom s jemnými guľôčkami alebo vyskúšať mesačnú kúru so Sébium Sérum, chemickým peelingom na domáce použitie. Vaša pokožka sa vám po lete určite poďakuje vo forme vyčistenia, zjemnenia, rozjasnenia, vyhľadenia a zdravého jasu.

Vyhrajte boj s nedokonalosťami spolu s radom SÉBIUM!

 

2. október 2012
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Bolesť v krížoch je nepríjemná záležitosť, ktorá nás nenechá spať alebo naopak vstať. Čo je príčinou a ako bolesti zmierniť či úplne eliminovať? Dozviete sa v našom článku.

viac

Založiť rodinu je veľké rozhodnutie. S plánovanou zmenou by mali súhlasiť obaja partneri, prijať zodpovednosť a pohovoriť si otvorene o otázkach plodnosti. Prinášame vám základné informácie o ženskom…

viac

Zelený jačmeň patrí medzi obľúbené zelené potraviny, ktoré sa podieľajú na celkovom povzbudení organizmu vďaka obsahu prírodných vitamínov a minerálov. Do skupiny zelených potravín zaraďujeme aj…

viac

V súčasnosti je čím ďalej viac venovaná pozornosť tzv. systémovej enzymoterapii. Jej hlavným predstaviteľom je liek Wobenzym.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac