MojaLekáreň.sk

Riešenie pre suchú pokožku

Riešenie pre suchú pokožku
Zdielať

Spoločnosť Generica, popredný výrobca doplnkov stravy, prichádza na tuzemský trh s novinkami určenými na suchú pokožku. Inovatívne zloženie masti a krému Calcium pantothenicum Generica umožňuje obnoviť poškodenú kožnú bariéru a skracuje čas hojenia drobných poranení.

Nové produkty spoločnosti Generica sú určené predovšetkým pre osoby s kožnými problémami. Vďaka ojedinelému zloženiu masti a krému Calcium pantothenicum sú vhodné na ošetrenie ekzémov, dermatitídy či dojčenských zaparenín a poskytujú úľavu pri psoriáze alebo kožných zápaloch. Zároveň sú krém aj masť hypoalergénne a môžu ich tak používať aj malé deti alebo tehotné ženy.

„Nové produkty sme vyvinuli na základe dlhodobého mapovania trhu. Známy názov sme obohatili o inovatívne zloženie, a rozšírili sme tak pole jeho použitia,“ uviedla Klara Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá sa už viac ako 16 rokov špecializuje na výrobu doplnkov stravy. „Pri výrobe sme používali výhradne suroviny najvyššej kvality. Súčasťou krému je čistý lekársky lanolín a marhuľový olej, v masti sa nachádza mandľový olej a telu vlastná látka urea, ktorá je dôležitá predovšetkým pre osoby so suchou pokožkou“ dodala Minczinger.

Zloženie aj použitie oboch produktov sa od seba vzájomne líšia. Calcium pantothenicum krém pomáha upokojiť podráždenú pokožku, ľahko sa roztiera a nezanecháva mastný film. Jeho použitie je vhodné počas dňa. Druhý produkt, Calcium pantothenicum masť, je oproti tomu určený na celkovú regeneráciu extrémne suchej pokožky a na koži zanecháva jemný film, ktorý sa postupne vstrebáva, preto odporúčame použitie na noc.

Oba produkty, krém aj masť, majú ph 5,5, ktoré hrá dôležitú ochrannú rolu. Regenerujú pokožku a chránia organizmus pred prenikaním baktérií. Oba produkty obsahujú hypoalergénny parfum. Ten garantuje čistotu zloženia, je bez alkoholu a alergénov a neobsahuje geneticky modifikované prísady.

 

Calcium pantothenicum krém – možnosti použitia:

  • urýchľuje hojenie drobných poranení – prasklinky, odreniny, drobné popáleniny
  • na ošetrenie suchej pokožky pri atopických ekzémoch, dermatitídach a po rôznych ochoreniach (napr. opar na pere, ovčie kiahne)
  • prevencia vzniku a urýchlenie hojenia zaparenín
  • na ošetrenie popraskaných prsných bradaviek dojčiacich matiek

 

Calcium pantothenicum masť – možnosti použitia:

  • vhodná pre suchú a extrémne suchú pokožku
  • na regeneráciu pokožky so sklonom k vzniku prasklín, šúpaniu sa a tvorbe šupín
  • na potlačenie svrbenia a upokojenie podráždenej pokožky
  • prevencia vzniku zaparenín

 

18. jún 2012
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Bolesť v krížoch je nepríjemná záležitosť, ktorá nás nenechá spať alebo naopak vstať. Čo je príčinou a ako bolesti zmierniť či úplne eliminovať? Dozviete sa v našom článku.

viac

Založiť rodinu je veľké rozhodnutie. S plánovanou zmenou by mali súhlasiť obaja partneri, prijať zodpovednosť a pohovoriť si otvorene o otázkach plodnosti. Prinášame vám základné informácie o ženskom…

viac

Zelený jačmeň patrí medzi obľúbené zelené potraviny, ktoré sa podieľajú na celkovom povzbudení organizmu vďaka obsahu prírodných vitamínov a minerálov. Do skupiny zelených potravín zaraďujeme aj…

viac

V súčasnosti je čím ďalej viac venovaná pozornosť tzv. systémovej enzymoterapii. Jej hlavným predstaviteľom je liek Wobenzym.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac