MojaLekáreň.sk

Probiotiká pre psov a mačky

Probiotiká a prebiotiká sú dôležité pre zdravé fungovanie organizmu nielen u ľudí, ale aj u zvierat. Aj tie môžu mať problémy so svojím črevným mikrobiómom. Nepatogénne baktérie, ktoré probiotiká obsahujú, pomáhajú pri trávení. Zdravie čriev, v ktorých sa nachádza až 70 % imunitných buniek, je preto veľmi dôležité.

Probiotiká pre psov a mačky
Zdielať
Navštívte súvisiace produktové kategórie

Probiotiká pre psy, probiotiká pre mačky a iné zvieratá

Črevný mikrobióm možno obnoviť najmä pomocou probiotík a prebiotík pridávaných do krmiva. Probiotiká sú "priateľské" (nepatogénne) baktérie a prebiotiká sú potravou pre baktérie - pomáhajú baktériám lepšie prosperovať pri osídľovaní čreva.

Probiotiká pre vášho psa alebo mačku nájdete tu vo forme:
 • kapsúl,
 • prášku alebo
 • vo forme pasty.
Vyberte si tú formu, ktorá vášmu domácemu miláčikovi najviac vyhovuje.

Dávkovanie probiotík

Pri správnom dávkovaní sú probiotiká bezpečné a zvyčajne nemajú žiadne vedľajšie účinky. Nepodávajte ich vo vyšších dávkach, ako je odporúčané. Mohlo by to spôsobiť napríklad zápchu, hnačku alebo vracanie. Dodržiavajte informácie o dávkovaní uvedené v príbalovom letáku alebo podľa odporúčania vášho veterinárneho lekára. Nikdy nepodávajte probiotiká alebo prebiotiká pre ľudí domácim zvieratám - ľudský črevný mikrobióm je iný ako mikrobióm vášho domáceho štvornohého miláčika.
 

Pomoc z prírody

Probiotiká a prebiotiká sa môžu dopĺňať aj prirodzene:

 • jogurtom alebo
 • kefírom so živými kultúrami.

Je dobré vyberať si výrobky bez umelých sladidiel alebo rôznych príchutí. Predtým, ako sa rozhodnete podávať mliečne výrobky svojmu psovi alebo mačke, je dobré zvážiť, či nemajú intoleranciu alebo alergiu na mlieko.

Črevný mikrobióm psa a iných zvierat - kedy môže byť ohrozený

 • pri zvýšenom strese,
 • počas liečby a po nej,
 • zmena kŕmenia,
 • keď sa rany zle hojia...
Tieto zmeny môžu narušiť črevný mikrobióm zvieraťa, čo ho môže do značnej miery zničiť.

Ako zistíte, či je črevný mikrobióm zvieraťa ohrozený?

Zviera začne mať:
 • vodnaté hnačky,
 • mäkký trus alebo,
 • zvýšenú plynatosť.
Témy článku
Zvieratá

Prečítajte si tiež

Vitamín K sa podieľa na tvorbe zrážacích faktorov, a tým ovplyvňuje správnu zrážanlivosť krvi. Okrem toho pravdepodobne ovplyvňuje tvorbu bielkoviny, ktorá je zodpovedná za viazanie vápnika v…

viac

Klimaktérium, známe aj ako menopauza, je prirodzené a nevyhnutné obdobie v živote ženy, ktoré znamená koniec menštruačného cyklu a plodnej fázy. Zvyčajne sa diagnostikuje, keď žena nemenštruuje 12…

viac

Ak ste sa rozhodli prestať fajčiť, držíme vám palce! Prvé dni odvykania sú rozhodujúce. Máme pre vás celý rad produktov, ktoré zmierňujú chuť na fajčenie a zmierňujú fyzické príznaky odvykania.

viac

Crohnova choroba je autoimunitné chronické ochorenie tráviaceho traktu. Spôsobuje zápalové procesy v rôznych častiach tráviacej sústavy, najčastejšie však v oblasti spojenia tenkého a hrubého čreva.…

viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.