Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Geloren - konská dávka výživy

Geloren - konská dávka výživy
Zdielať

Jazdectvo je ušľachtilý šport a koňovi by sa pri tom mala venovať všetka starostlivosť. Chovatelia majú na výber mnoho veterinárnych prípravkov, ale aj kozmetiky či doplnkov stravy. Čo sa týka starostlivosti o kĺbový aparát koňov, tiež je tu k dispozícii mnoho prípravkov.

Jedným z nich je aj Geloren, ktorý je vhodný zvlášť pre kone vystavené vyššej záťaži (či už ide o šport, jazdectvo, alebo pracovné plemená), pre staršie kone a kone s príznakmi kĺbových ťažkostí.

Užívanie lieku

Liek by sa mal užívať 3 mesiace a potom na 2 mesiace vysadiť. Báť sa však nemusíte, účinok pretrváva aj počas prestávky, a to v dĺžke 1 - 3 mesiacov. Ide o špičkové, prírodné a bezpečné doplnkové krmivo pre kone. Celé balenie Gelorenu HA obsahuje 90 tabliet.

Úľava sa objavuje už po 2 týždňoch užívania, naplno sa prejaví o 2 mesiace.

Gélové tablety môžete koňovi podávať celoročne.

Zloženie

Čo je základom Gelorenu HA:

  • Kyselina hyalurónová - pôsobí ako lubrikant a tlmič nárazov. Zmierňuje bolesť a zápaly (nie je potrebné užívať MSM), potláča degradáciu chrupavky.
  • Chondroitín sulfát - stavebný kameň chrupaviek, kostí, šliach a väzov. Chrupavke dodáva pružnosť, je protizápalový.
  • Želatína - zdroj aminokyselín a látok pre tvorbu kolagénu. Je podstatná pri regenerácii väzov a šliach a pri výžive kĺbov.

Dávkovanie

Geloren sa komfortne užíva, má presné dávkovanie a dobre chutí.

Kone nad 400 kg berú 180 mg kyseliny hyalurónovej, teda 3 kocky denne. Ak je váš koník výrazne menšej hmotnosti, povedzme okolo stovky, zodpovedá vstrebateľná dávka 60 mg kyseliny hyalurónovej jednej tablete kĺbovej výživy Geloren.

Pre rýchlejší nástup účinku alebo pri silnejších artritických ťažkostiach je možné prvý týždeň podávať dvojnásobné množstvo bežnej dávky. Geloren sa môže podávať aj ako forma maškrty alebo odmeny za výkon vášho miláčika. Je ideálny aj ako cvičebná pomôcka pri tréningu.

Želatína je sladká a má višňovú príchuť. Je trochu tuhšia než gumený medvedík a ľahko sa krája. Jedna kocka obsahuje ekvivalent zodpovedajúci kávovej lyžičke cukru (8 gramov cukru + glukózo-fruktózového sirupu). Niektoré kone sa musia naučiť prijímať mäkkú formu.

A aký je celkový obsah účinných látok v jednej tablete?

  • Kyselina hyalurónová - 60 mg
  • Chondroitín sulfát - 285 mg
  • Želatína - 2000 mg

Ak máte s prípravkom dobré skúsenosti, budeme radi, ak nám napíšete, ako sa váš koník zlepšil v preskokoch prekážok, alebo aký bol jeho nový rekord!

PharmDr. Ivan Procházka

PharmDr. Ivan Procházka

29. jún 2018
Témy článku
Zvieratá
Máte otázku k článku? Napíšte nám!

Prečítajte si tiež

Čo je to fenylketonúria? Dá sa s touto poruchou plnohodnotne žiť? A aké potraviny sú pri PKU vhodné? Máme pre vás odpovede nielen na tieto otázky.

viac

Čo je to prostata a ako môže ovplyvniť zdravie muža? Ako môžu byť životný štýl a prevencia nápomocné v predchádzaní problémov s prostatou? Prezradíme v našom článku.

viac

Vysvetlíme vám, čo obnáša dna, poradíme, ako sa vyvarovať hromadeniu kyseliny močovej v organizme a tiež, čo robiť, keď už nás tieto ťažkosti postihli.

viac

Prezradíme vám, aké môžu byť reakcie na očkovanie proti chorobe covid-19 a tiež poradíme, ako postupovať v prípade, že sa objaví práve u vás.

viac
Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.