Moje srdcovky

Úvodná stránka » Magazín MojaLekáreň.sk » Články a blogy » 5 dôvodov, prečo používať ekodrogériu

5 dôvodov, prečo používať ekodrogériu

Zdravie z prírody Kozmetika Starostlivosť o telo

Ekodrogéria, pojem s ktorým sa stretávame čím ďalej, tým častejšie. Všetci o nej hovoria, je „in” a zoženiete ju takmer vo všetkých obchodoch s drogistickým tovarom. Ide len o chvíľkovú, modernú záležitosť, alebo je na čase sa o ekodrogériu naozaj zaujímať?

5 dôvodov, prečo používať ekodrogériu

1. Šetrí vaše zdravie

Prvým dôvodom je nepochybne fakt, že ekodrogéria je veľmi šetrná ako k vašemu zdraviu, tak k životnému prostrediu. Certifikované označenie „EKO” môže získať len výrobok, ktorý obsahuje len prírodné látky, ktoré sa dokážu v prírode voľne rozkladať a neznečisťujú ju. Vďaka prírodnému zloženiu je ekodrogéria aj ďaleko priateľskejšia k ľudskej pokožke, to znamená, že ju dobre znášajú aj ľudia s citlivou pokožkou a malé deti, alergici a astmatici.

2. Chráni životné prostredie

Ekodrogéria na rozdiel od bežnej drogérie, neobsahuje suroviny z ropy, fosfáty, optické rozjasňovače , syntetické vonné látky, konzervanty, farbivá, geneticky modifikované enzýmy ani petrochemické činidlá alebo bieliace aktivátory, ale len prírodné kompletne rozložiteľné látky, ktoré majú na vodný systém minimálny dopad. Len mimochodom, vedeli ste, že denne zomrie vo svete v dôsledku znečistenia vody viac ako 14.000 ľudí? Nie je to dosť pádny dôvod k tomu, ekodrogériu aspoň vyskúšať?

3. Je účinná

Ďalším dôvodom je jej účinnosť, ktorá úspešne konkuruje „neekologickým produktom”. Prírodné zložky sú tiež rovnako účinné a spoľahlivé ako syntetické. Ľahko si poradia s nečistotami v kuchyni, v kúpeľni, vyperú prádlo, odstránia odolnú mastnotu z hrncov, a to všetko bez zbytočných látok.  Skrátka, kto niekedy vyskúša ekologické tabletky do umývačky, ekologické pracie prášky, či iné ekologické pracie, či čistiace prostriedky, ten sa ku „starej“ klasike už obvykle nevráti.

4. Netestujte sa na zvieratách

Milovníci zvierat, spozornite! Pádnym dôvodom pre používanie ekodrogérie je skutočnosť, že bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť týchto ekoproduktov nie je testovaná na zvieratách. Na obaloch ekologických výrobkov obvykle nájdete, okrem certifikovanej značky, aj značku „králika“, ktorý toto tvrdenie o netestovaní na zvieratách potvrdzuje.

5. Je kvalitná a v širokej ponuke

Posledným dôvodom prečo stojí ekodrogériu vyskúšať je jej vysoká kvalita a široká ponuka produktov, z ktorej si vyberie určite každý. Ekologické prášky na pranie, ekologické tabletky do umývačky, eko aviváže, eko mydlá, ekologické čistiace prostriedky, to je len malý počet toho, čo v eko kvalite môžete dnes nájsť.

Ak ste človek čistotný a poriadkumilovný, ekológ, milovník zvierat, rodič, náročný zákazník, či človek, ktorému nie je životné prostredie ľahostajné, ekodrogéria je pre vás tou správnou voľbou a je na čase ju vyskúšať.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam