Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Chovateľské potreby Psi Kozmetika a hygiena pre psov Čistenie zubov

Prípravky na čistenie zubov zvierat

Psi a mačky síce zubnými kazmi netrpia tak často ako ľudia, zato si častejšie zub zlomia alebo si medzi zuby alebo do ďasien vrazia nejaký predmet, ktorý im spôsobuje bolesti. Hlavne malé plemená psov často mávajú zubný kameň. Tiež zubný plak, ktorý je plný baktérií, predstavuje nebezpečie potenciálneho zápalu mäkkých častí tlamy. Prevencia týchto problémov je preto na mieste.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Prípravky na čistenie zubov zvierat - detailný popis

Čistením zubov môžete zabrániť zdravotným komplikáciám vašeho štvornohého kamaráta a zabránite tak nepríjemnému odéru zvieracieho dychu.

V našom e-shope si môžete vybrať z mnohých prostriedkov, ktoré vám uľahčia starostlivosť o chrup vašeho zvieraťa. Máme špeciálne psie i mačacie pasty a gély, ústne vody a spreje i kefky. Špecialistom na starostlivost o chrup sú napríklad výrobky firmy Beaphar.

Ako čistiť zuby u psov a mačiek

Môžete použiť i ľudskú kefku s jemnými štetinkami, omnoho praktickejšia je ale špeciálna kefka, ktorú je možné navliecť na prst. V núdzi je možné použiť i kúsok gázy omotaný okolo ukazováku. Zuby čistite špeciálnou pastou obohatenou o aktívne enzýmy. Početnosť čistenia je na vás, ale ideálne je každodenné. Ako podporný prostriedok hygieny zubov je možné podávať žuvacie plátky a doplnky krmív. Samotné čistenie zubov ale nenahradia.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika