MojaLekáreň.sk

ASPIRIN®-C 10 šumivých tabliet

Liek
ASPIRIN®-C 10 šumivých tabliet ASPIRIN®-C 10 šumivých tabliet

Liek na symptomatickú úľavu od miernej až stredne silnej bolesti (od bolesti hlavy, zubov a menštruačnej bolesti, pri prechladnutí).

Viac informácií

Na sklade V pondelok 22. 4. odosielame, u vás v utorok 23. 4.

Bežná cena: 6,90 €
5,79 €
Ušetríte: 16 % (1,11 €)
Doprava od 1,80 € 97 % spokojných zákazníkov

Potrebujem poradiť

5,79 €

Pridajte ešte

Do košíka
Do košíka

ASPIRIN®-C 10 šumivých tabliet

Lieková forma

400 mg/240 mg šumivé tablety

Aspirin-C sú biele okrúhle tablety so skosenými hranami, na jednej strane s vyrazeným logom Bayer.

Liečivá látka

  • Liečivo je kyselina acetylsalicylová a kyselina askorbová. 1 šumivá tableta obsahuje 400 mg kyseliny acetylsalicylovej a 240 mg kyseliny askorbovej – vitamínu C.
  • Ďalšie zložky sú nátriumdihydrogencitrát, hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, bezvodý uhličitan sodný.

Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.

Aspirin-C môžu užívať dospelí pri miernych až stredne silných bolestiach (napr. hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach), pri miernych bolestiach pri artritíde, pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch.

Deti nad 9 rokov môžu užívať liek iba na odporučenie lekára.

Ako užívať

Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Ak nedochádza k zmierneniu horúčky alebo bolesti do 3 až 5 dní, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom.

Šumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody. Neužívajte nalačno.

Dospelí užívajú obvykle 1 až 2 šumivé tablety (t. j. 400 až 800 mg kyseliny acetylsalicylovej) 3 až 4-krát denne. Maximálna denná dávka 10 šumivých tabliet sa nesmie prekročiť.

Použitie u detí a dospievajúcich

Deťom od 9 rokov (iba vo výnimočných prípadoch na lekársky predpis a za stálej kontroly lekárom) sa obvykle podáva 1 šumivá tableta denne, t.j. 400 mg kyseliny acetylsalicylovej. V prípade potreby možno jednotlivú dávku opakovať až 3-krát denne v odstupoch 4 až 8 hodín. Maximálna denná dávka 3 šumivé tablety sa nesmie prekročiť.

Na čo si dať pozor

Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu.

Balenie obsahuje 10 šumivých tabliet.

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

ASPIRIN®-C 10 šumivých tabliet

100 %
Hodnotil: 1 zákazník
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Informácie o produkte

Značka:
Kód výrobku:
117881
Kód EAN:
4008500127667
Kód ŠUKL:
96229
ATC kód:
N02BA51
ATC názov:
Kyselina acetylsalicylová, kombinácie s výnimkou psycholeptík
Farmakoterapeutická skupina:
analgetiká | iné analgetiká a antipyretiká | kyselina salicylová a deriváty | kyselina acetylsalicylová, kombinácie s výnimkou psycholeptík
Držiteľ rozhodnutia:

Oznámiť nežiaduce účinky

Súvisiace produkty

ASPIRIN®-C 20 šumivých tabliet

ASPIRIN®-C 20 šumivých tabliet

Liek

ASPIRIN®-C 20 šumivých tabliet ASPIRIN®-C 20 šumivých tabliet

Liek na symptomatickú úľavu od miernej až stredne silnej bolesti (od…

Na sklade viac ako 5 kusov

10,90 € 8,89 € -18 %

Mohlo by vás zaujímať

Do košíka
Do košíka

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.