Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na chrípku a nachladnutie » Lieky na nádchu

SINUPRET GTT POR 1X50ML

Liek
Kód výrobku: 122277
SINUPRET uvoľňuje hustý hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne/vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest.

Viac informácií

4,79

Skladom do 24 hodín

Odosielame pozajtra, u vás v piatok 22. 2.

Odosielame pozajtra, u vás v piatok 22. 2.

Doprava už od 1,50 €, nad 30 € zadarmo

Pridajte ešte


Načítavam
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - SINUPRET GTT POR 1X50ML

SINUPRET uvoľňuje hustý hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne/vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest.

Písomná informácia pre používateľa, čítajte pozorne !

Sinupret ® Perorálne kvapky Obalené tablety

Držiteľ rozhodnutia o registrácii:

Bionorica Arzneimittel GmbH. 92308 Neumarkt/Opf., SRN Zloženie - perorálne kvapky:

100 g obsahuje 29 g vodno - liehového (etanol 59 % v.v.) extraktu z: Radix gentianae (koreň horca) 0,2 g, Flores primulae cum calycibus (kvety prvosienky s kalichom) 0,6 g, Herba rumicis acetosae (štiavec) 0,6 g, Flores sambuci (kvety bazy čiernej) 0,6 g, Herba verbenae (železník) 0,6 g. Pomocné látky: etanol, čistená voda. Obsahuje 19 obj.% etanolu. l ml = 0,98 g = 17 kvapiek. 1 ml obsahuje 0,15 g etanolu. Zloženie - obalené tablety:

1 obalená tableta obsahuje: Radix gentianae (koreň horca) 6 mg, Flores primulae cum calycibus (kvety prvosienky s kalichom) 18 mg, Herba rumicis acetosae (štiavec) 18 mg, Flores sambuci (kvety bazy čiernej) 18 mg, Herba verbenae (železník) 18 mg.

Pomocné látky: acidum stearicum (kyselina steárová), silicii dioxidum colloidale (koloidný oxid kremičitý), aqua purificata (čistená voda), laktosum (laktóza), solani amylum (škrob zemiakový), sorbitolum (práškový sorbit), gelatina (želatína), calcii carbonas (kalciumkarbonát), dextrinum (dextrín), eudragit E 100 (methakrylátový kopolymér typ E), amyli hydrolysati sirupus (glukózový sirup), cera montanglycoll (montanglykolový vosk), magnesii oxidum leve (magnéziumoxid), maydis amylum (kukuričný škrob), polyvidon K 25 (polyvidon 25), ricini oleum (ricínový olej), saccharum (cukor) , lacae resina (šelak), , talcum (talk), farbivá E 104, E 132, E 171.

Farmakoterapeutická skupina : Mukolytikum.

Charakteristika

: SINUPRET uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). V horných dýchacích cestách sú to akútne a chronické zápaly prinosových dutín („sinusitis“), ktoré často vznikajú ako obyčajná nádcha spojená so silnými bolesťami hlavy. V dolných dýchacích cestách je to akútna a chronická bronchitída, pri ktorej väzký sekrét poškodzuje sliznicu, bráni jej samočistiacej schopnosti a zhoršuje dýchanie. Výťažok z prvosienky a štiavca má protizápalový účinok. Výťažok z bazy čiernej zmenšuje opuch sliznice čo spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje Sinupret priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a „ vysmrkanie sa “. Na základe dobrej znášanlivosti prípravku je možné dlhodobé užívanie.

Indikácie

: Pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej terapii. Kontraindikácie

:

Nie sú známe.

Nežiadúce účinky

: Sinupret pacienti dobre znášajú. Iba ojedinele sa vyskytnú žalúdočné ťažkosti a zriedkavo alergické kožné reakcie (začervenanie kože, exantém až po tvorbu vezikúl). Ak by ste spozorovali nežiadúce účinky, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

Interakcie:

Nie sú známe.

Dávkovanie a spôsob podávania

: Ak lekár neurčí inak, užijú :

  • dospelí: 3x denne 50 kvapiek, alebo 3x denne 2 tablety,
  • deti školského veku: 3x denne 25 kvapiek, alebo 3x denne 1 tabletu,
  • deti predškolského veku: 3x denne 15 kvapiek,
  • deti v dojčeneckom veku : 3x denne 10 kvapiek Sinupret - kvapky sa užívajú spravidla neriedené. U detí môžu byť podávané v ovocnej šťave alebo čaji. Sinupret - tablety sa užívajú celé , nerozhryzené , prípadne s trochou tekutiny.

Kvapky pred užitím zatrepte a kvapkajte v zvislej polohe, hore dnom ! Výťažky z rastlín majú časom sklon k tvorbe zákalu, ktorý nemá vplyv na ich účinnosť.

Upozornenie:

Po ústupe ťažkostí sa doporučuje pokračovať v liečbe až po dosiahnutie vyliečenia. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade, že nenastane predpokladaný účinok, poraďte sa s lekárom. Sinupret kvapky obsahujú v jednotlivej dávke pre dospelých 0,45 g alkoholu a preto sa nesmie podávať osobám s pečeňovými ochoreniami, alkoholizme, epilepsii a poškodeniach mozgu. Užívanie Sinupretu gravidnými ženami počas mnohých rokov ukazujú, že pri dodržaní predpísaného spôsobu dávkovania a užitia môže byť podávaný počas gravidity.

Varovanie:

Sledujte čas použiteľnosti prípravku. Nepoužívajte liek po uplynutí času použiteľnosti uvedeného na obale. Uchovávajte mimo dosahu detí. Balenie:

Perorálne kvapky 100 ml, 200 ml. 50 , 100 a 200 obalených tabliet.

Uchovávanie:

Sinupret kvapky uchovávajte pri izbovej teplote. Sinupret tablety uchovávajte pri izbovej teplote a chráňte pred vlhkom. Dátum poslednej revízie:

2.2.2000

Informácie o produkte

Výrobca: Arz. Schwabe Int.
Kód výrobku: 122277
Kód EAN: 4029799128739
Držiteľ rozhodnutia: Arz. Schwabe Int.

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Liek uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Obsahuje rastlinné výťažky:

  • výťažok z prvosienky a štiavca, ktoré majú protizápalový účinok. 
  • výťažok z bazy čiernej, ktorý zmenšuje opuch sliznice. Spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje, priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a „vysmrkanie sa“. 

Liek sa používa pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej liečbe. Možno ho užívať dlhodobo. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

SINUPRET GTT POR 1X50ML – príbalový leták

Príbalovú informáciu k produktu SINUPRET GTT POR 1X50ML zobrazíte alebo stiahnete tu: SINUPRET GTT POR 1X50ML.pdf

Recenzie

Recenzie produktu SINUPRET GTT POR 1X50ML

Diskusia

Diskusia k produktu SINUPRET GTT POR 1X50ML

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam