MojaLekáreň.sk
Hľadať

Poradenstvo

Neviete, aký liek, doplnok stravy alebo zdravotná pomôcka pomôže vyriešiť váš zdravotný problém? Obráťte sa na našich lekárnikov, ktorí vám poskytnú odbornú radu. Sú tu pre vás každý deň online!

Články o zdraví

Články o zdraví

Nielen pre našich zákazníkov pripravujeme pravidelne články, obohatené o tipy a odborné rady lekárničok na rôzne témy súvisiace so zdravím. Budeme radi, ak vás zaujmú a inšpirujú :-) Ak niečomu v článku nerozumiete, chcete sa opýtať na viac detailov alebo ste hľadanú tému v zozname článkov nenašli, využite ikonku „listu“ vpravo a napíšte nám!

Ukázať články o zdraví

Príčin bolesti zubov môže byť mnoho - od hlbokého zubného kazu, prasknutého zuba, zápalu ďasien, ošetrenia koreňového kanálika, citlivých alebo obnažených zubných krčkov až po hlboký zápal, ktorý je…

viac

Bolesť hlavy je častým príznakom, ktorý sprevádza tehotenstvo. Poradíme vám, aké lieky alebo liečba na ňu zaberajú a zároveň neohrozia vaše zdravie ani zdravie vášho budúceho dieťaťa.

viac

Krvácanie z nosa môže mať mnoho príčin - máme pre vás tipy, ako vhodne doplniť stravu a čo sa osvedčilo našim lekárnikom v prípade krvácania z nosa u detí a dospelých.

viac
Aktívne zložky

Aktívne zložky

Aké aktívne zložky obsahujú lieky alebo prírodné prípravky? Máme pre vás abecedný prehľad zložiek, ktoré sú ich súčasťou. Potom si môžete jednoducho zobraziť všetky produkty, ktoré obsahujú napr. arniku, alebo v ktorých sa arnika vyskytuje aj čiastočne.

Preskúmať aktívne zložky

Vyhľadávanie zložiek podľa prvého písmena v názve

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
On-line poradňa

On-line poradňa

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. A preto Vám radi poradíme s výberom liekov alebo v otázkach ohľadom Vášho zdravia. Potrebujete poradiť ihneď? Vyskúšajte náš chat alebo nám napíšte e-mail na lekarnik@mojalekaren.sk. Odpoveď dostanete obratom.

On-line odborná poradňa

Zodpovedané otázky

Všetky články

Sú domáce diagnostické prístroje spoľahlivé? Čo všetko s nimi môžem zmerať?

Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Pavla Horáková

Trápi vás vysoký tlak alebo zvýšený cholesterol? Potom pre vás máme pár tipov na domáce diagnostické prístroje, ktoré vám pomôžu byť v obraze.

Vysoký či nízky tlak? Kúpte si tlakomer!

Je ich veľa druhov, ja ale odporúčam ramenný a digitálny, ktorý je presnejší ako ostatné druhy a jednoducho sa s ním zaobchádza. Naviac má veľký displej a dobre čitateľné hodnoty. Manipulácia je jednoduchá - nasaďte manžetu na paži a stlačte tlačidlo. Manžeta sa nafúkne a tlakomer potom odpočíta hodnoty systolického a diastolického tlaku. A to je všetko! Niektoré digitálne tlakomery dokonca ukladajú merania aj pre dvoch užívateľov, možno ich prepojiť s počítačom alebo aplikáciou v telefóne a hodnoty zdieľať napríklad s vaším lekárom.

Cholesterol, tichý zabijak ciev

Ak trpíte vyšším cholesterolom a snažíte sa ho diétou znížiť, odporúčam si vašu snahu overovať pomocou cholesterolmetra. Cholesterolmeter 3v1 je skvelý pomocník - vie totiž nielen merať hodnoty cholesterolu, ale aj glukózy a kyseliny močovej. Naviac vám bude stačiť len naozaj malá kvapôčka krvi - všetko je bezbolestné, rýchle a jednoduché. A za to vaše zdravie predsa stojí, nie?

Obyčajná váha? Zvoľte radšej lekársku

Namiesto obyčajnej váhy si kúpte váhu lekársku. Má 8 senzorov a dokáže presne určiť obsah telesného tuku, BMI aj podiel kostrových svalov. Navyše spočíta váš kľudový denný metabolizmus a navrhne vám optimálnu dennú spotrebu kalórií. Ak sa potrebujete zbaviť pár kíl navyše, bude sa vám hodiť aj ďalšia funkcia - váha totiž vie rozlíšiť úbytok tuku a úbytok aktívnej telesnej hmoty. Super, že?

S alkoholom za volant? Nikdy!

Kvalitný alkoholtester je malý a skladný, zmestí sa vám do vrecka aj do kabelky. Ak sa chystáte na oslavu alebo párty a máte v úmysle ísť späť domov autom, vezmite si ho so sebou. Stačí jedno vdýchnutie a za 5 sekúnd budete mať jasno, či si môžete sadnúť za volant alebo si radšej zavoláte taxík.

Meranie teploty u malých detí býva občas problém

Ak máte doma malé deti, určite oceníte bezdotykový teplomer Thermoval baby. Stačí ho priložiť dieťaťu cca 3-5 cm od pokožky čela, kliknúť a za 3 sekundy viete, ako na tom váš miláčik je. Teplomer navyše nemá zvukový signál, takže sa nemusíte báť, že spiace dieťa prebudíte. Navyše s ním môžete merať aj teplotu dojčenskej stravy a mliečka, vody vo vani alebo teploty v miestnostiach. A pozor - nie je určený len pre deti, ale aj pre tých dospelých, ktorým klasické meranie teploty nevyhovuje.

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.