MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

20 otázok a odpovedí

Je viacero možností, na bylinnej báze dobre zaberá na návaly tepla a klimaktérium kombinácia ďateliny, najmä so šalviou. Tento obsah nájdete v prípravku Minapent so šalviou alebo potom v prípravkoch obsahujúcich sójové izoflavonoidy. Tie prirodzenou cestou nahrádzajú ženské hormóny, ktorých hladiny sa v období klimaktéria znižujú a spôsobujú dané problémy. Nachádzajú sa v prípravkoch ako…

Celá odpověď

Medzi pomôcky proti chrápaniu patria náplaste, ktoré sa lepia na koreň nosa - mechanicky zlepšujú priechodnosť nosa a tým obmedzujú chrápanie - napr. NÁPLASŤ PROTI CHRÁPANIU - NASAL STRIPS alebo EVA Náplasti proti chrápaniu Wundmed. Ďalšou možnosťou sú kvapky alebo spreje s obsahom éterických olejov a bylinných extraktov, ktoré zvlhčujú steny sliznice a hltanu, kde sa tak znižuje možnosť vibrácií, ktoré spôsobujú chr…

Celá odpověď

Náš organizmus si vie serotonín vytvoriť premenou z tryptofánu. Existuje tryptofán v tabletkách - napr. od firmy Brainway alebo Kompava.

Celá odpověď

Pri nechutenstve u detí sa odporúča zvýšiť príjem vitamínov skupiny B. U detí od 3 rokov môžete nasadiť B-komplex kvapky alebo tablety, prípadne pivovarské kvasnice Pangamin. Existuje ešte sirup na báze rastlinných výťažkov, ktorý takisto zvyšuje apetít - Pediakid Chuť do jedla - ten je vhodný už od 1. roka.

Celá odpověď

Najlepšie využiteľný je horčík vo forme organických solí, resp. chelátov - a to napr. magnesium laktát, citrát, orotát, glycín… Vstrebávanie horčíka vo forme anorganických solí - ako oxid horečnatý a uhličitan horečnatý - je nižší.

Celá odpověď

Na posilnenie imunity u takto malých detí môžeme zvoliť vitamín C vo forme kvapiek Cebion gtt v dávkovaní 10 kvapiek denne preventívne na podporu imunitného systému v kombinácii s probiotickými kvapkami. Dobrú skúsenosť máme s kvapkami Biogaia, prípadne Biopron. Môžeme to celé podporiť každodenným výplachom ráno, večer fyziologickými roztokmi, ktoré zmyjú z nosovej sliznice cudzorodé častice, baktérie a vírusy, ktor…

Celá odpověď

Pre detičky sú kvapky Cebion, na cmúľanie je možný aj klasický Celaskon. Pre dieťa stačí 250mg, Sú to tablety ktoré sa môžu vycmúľať alebo prehltnúť, no nemajú najlepšiu chuť. U detí v čase zvýšeného výskytu vírusových a bakteriálnych infekcií je potrebné zvýšiť dávkovanie. Môžete zvýšiť jednorazovo na 500mg. Odporučila by som Imunoglukán, je jeden z tých kvalitnejších…

Celá odpověď

Užívanie homeopatie ricinus communis 5ch na podporu tvorby mlieka je 3- krát denne 5 granúl. Ja by som dala odstup, aj keď, by to nemalo mať vplyv, lebo sa to vstrebáva priamo cez ústnu dutinu. Akurát dávať pozor na mentol. Ale ten by sa ani veľmi nemal dávať počas dojčenia, lebo znižuje tvorbu mliečka, podobne aj šalvia.

Celá odpověď

Kašeľ sa niekedy môže pretrvávať aj pár týždňov. U detí to súvisí určite s oslabenou imunitou a pobytom v škôlke.  Skúsila by som jej dávať určite niečo na posilnenie imunity, napríklad prípravok Oscillococcinum, a to v dávkovaní 1 tubu 1- krát za týždeň. Poprípade v týchto zimných mesiacoch je vhodný sirup Imunoglukán na posilnenie imunity, ktorý je vhodný pre deti vo veku od 3 rokov.

Celá odpověď

  V prípade, že sa cítite ohrozený ochorením, keď sú chorí všetci okolo vás, môžete doplniť zvýšenú dávku  vitamínu C. Pri opakujúcich sa ochoreniach dýchacích ciest sú obvykle klasickou cestou echinaceové kvapky alebo tablety. Poprípade tiež výťažky z  hlivy ustricovej, napríklad imunoglukán. Preventan je tiež na imunitu - je viac druhov. Preventan Clasic je vhodný preventívne,…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.