Obľúbené položky

Úvodná stránka » Odborné poradenstvo » Ako sa starať o stvrdnutú a popraskanú kožu na pätách a chodidlách

Ako sa starať o stvrdnutú a popraskanú kožu na pätách a chodidlách

Ako sa starať o stvrdnutú a popraskanú kožu na pätách a chodidlách?

Mgr. Pavla Horáková Mgr. Pavla Horáková

Suchá a stvrdnutá koža na chodidlách a pätách občas potrápi snáď každého z nás a predovšetkým v lete. Ak však koža začne aj praskať, môže to byť veľmi nepríjemné a bolestivé. Ak je daný problém spôsobený genetikou alebo ochorením, lieči sa ťažko. Napriek tomu vhodnou starostlivosťou možno aj tento stav zlepšiť.

Ako sa teda starať o naše chodidlá?

1. Základnou starostlivosťou o chodidlá by mala byť pedikúra. Ak je vykonaná správne, väčšinou ju stačí opakovať po 4-6 týždňoch. Kto si na ňu doma netrúfne, môže navštíviť skúsenú pedikérku.

2. Aby boli chodidlá stále hladké, je potrebné sa o ne starať častejšie aj doma. Prospeje im teplý kúpeľ s prídavkom kúpeľovej soli, stačí ju vykonávať aspoň 1x týždenne. Dĺžka kúpeľa by mala byť 10-15 minút - po nej stvrdnutá pokožka zmäkne. Potom pemzou, škrabkou alebo pilníkom obrúsime zhrubnuté miesta.

3. Po odstránení zhrubnutej kože môžeme chodidlá natrieť hydratačným vyživujúcim krémom. Použijeme špeciálne krémy a balzamy určené priamo na starostlivosť o chodidlá s obsahom urey, panthenolu, alantoínu či levandule. Vyskúšať môžeme i čisto prírodné "mazadlá" - napr. bambucké maslo, masť či kokosový olej.

4. Občas nie je na škodu intenzívnejšia kúra pre vyživenie chodidiel. Krém, vazelínu alebo iný produkt, ktorý používame na ošetrenie chodidiel, nanesieme v silnejšej vrstve, navlečieme ponožky a necháme pôsobiť cez noc. Ráno budú chodidlá hladké a svieže.

Koža Rady lekárnika

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam