Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Výživové doplnky » Tehotenstvo » Multivitamíny

Chytré bábätko30 tbl. + 30 cps.

Výživový doplnok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 246826
100 %

Pre tehotné a dojčiace s obsahom kyseliny listovej.

Viac informácií

Bežná cena: 14,44 €
12,89 € (0,21 €/kapsle)
Ušetríte: 11 % (1,55 €)

Skladom viac ako 5 kusov

V utorok 7. 7. odosielame, u vás v stredu 8. 7.

V utorok 7. 7. odosielame, u vás v stredu 8. 7.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie Chytré bábätko30 tbl. + 30 cps.

Výživový doplnok s vysokým obsahom kľúčových živín. Výrobok je určený dospelým ženám od začiatku tehotenstva až do ukončenia dojčenia. Chytré bábätko nie je dostatočnou náhradou pestrej stravy matky, ale chce byť jej ideálnym doplnkom.

Správna výživa matky je počas tehotenstva veľmi dôležitá. Podporuje bezproblémový priebeh tehotenstva a  správny vývoj bábätka.

Výživové energetické požiadavky v tehotenstve
Telo matky má zvýšené nároky na príjem živín (bielkovín, cukru a tuku), aby sa mohlo zaistiť správny vývoj bábätka a súčasne zdravý vývoj maternice, placenty a plodovej vody. Na začiatku tehotenstva sa odporúča zvýšiť energetický príjem z  potravy o 150 kalórií denne, ku koncu tehotenstva už o 250 kalórií denne. Zvýšenie váhy matky počas tehotenstva je normálne a žiaduce. Priemerne to býva 9 - 12 kg, ale bežne existujú prirodzené odchýlky. U žien s vyššou "predvolenou" váhou môže byť váhový prírastok menší, u veľmi štíhlych žien väcší.

Výživové kvalitatívne požiadavky v tehotenstve
Zvýšenú potrebu vitamínu a minerálu v tehotenstve možno zaistiť vyváženú diétou. Zvláštnu pozornosť je potom treba venovať DHA a vitamínu B9, ktorých prísun potravou nemusí byť optimálny, potom vápnik a železo, ktorých je síce v bežnej európskej strave dosť, ale ktorých prísun býva podceňovaný.

DHA (kyselina dokosahexaenová)

DHA je nenasýtená mastná kyselina obsiahnutá vo väčšom množstve iba v tuku morských rýb (losos, tuniak, sled, makrela) a morských rias. DHA je hlavným štrukturálnym lipidom mozgu (tvorí až 97% omega-3 lipidu mozgu) a očí (tvorí až 93% omega-3 lipidu v oku). Správny a dostatočný prísun DHA v strave matky (najmä v 2. a 3. trimestri a pri dojčení) je nevyhnutný pre rozvoj mozgu a zraku vášho bábätka. Odporúčaná denná dávka je 200 - 300 mg DHA, čo je hodnota, ktorú bežná strava nemusí dosahovať. Výskumy v posledných rokoch pritom naznačujú, že sa deti matiek s nedostatočným prísunom DHA rodia častejšie predčasne a ich duševný rozvoj je spomalený. Chytré bábätko? Obsahuje 250 mg DHA.

Vitamin B9 (kyselina listová)

Tento vitamín podporuje rozvoj nervu a mozgu dieťatka a je dôležitý pre správny vývoj plodu, najmä nervového systému. Vitamín B9 je obsiahnutý v surovej listovej zelenine (varom sa znehodnocuje), ako je brokolica, špenát, kel apod., Ďalej v strukovinách, vajíčkach a kvasniciach. Odporúčaná dávka pre tehotnú ženu je 600-1000 mg, a to už od prvého trimestra tehotenstva. V celej Európe je prísun vitamínu B9 v strave často nedostatočný. Chytré bábätko? obsahuje 800 mikrogramov kyseliny listovej.

Vápník (kalcium)

Počas tehotenstva dochádza k významnému presunu vápnika z tela matky do tela dieťatka, aby bola zaistená správna tvorba kostí a zubov. V prvých šiestich mesiacoch tehotenstva telo matky stráda vápnik vo svojich kostiach, aby ich potom v poslednom trimestri - čase najväčšieho rastu dieťatka - mohlo odovzdať.

Železo

Chytré bábätko obsahuje 130 mg vitamínu C a neobsahuje železo.

OPTIMÁLNE ZLOŽENIE PRE VAŠE BÁBATKO

Kapsule
DHA 250 Množstvo (mg)
EPA 55 Množstvo (mg)

PRÍDAVNÉ LÁTKY:
Želatina (obal kapusle), glycerin (kĺzadlo), čistená voda

Tableta

Aktivna látkaMnožstvo (mg)
Kyselina listová 0,8
Vitamin E 50% 50
Vitamin C 110
Vitamin B2 1,6
Vitamin B6 1,9
Vitamin B12 0,0035
Biotin 0,06
Niacin 15
Panthotenat vápenatý 6
Jód 0,2

PRÍDAVNÉ LÁTKY:
uhličitan vápenatý granulát (plnidlo), mikrokrystalická celulosa (plnidlo), povidon (spojivo), kroskarmelóza (rozvolňovadlo), stearan horečnatý (zvlhčujúca látka), škrob kukuričný (spojivo), želatina (kĺzadlo), koloidný oxid kremíku(protizápchová látka), mastek (kĺzadlo)

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE:
Prípravok je určený dospelým ženám od začiatku tehotenstva až do ukončenia dojčenia. Užívajte spoločne 1 tabletu a 1 kapsulu denne a zapite vodou. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Neužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. Prípravok nie je náhradou pestrej stravy.

Uchovávanie
Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25 C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Ukladajte mimo dosahu detí.

Balenie
30 poťahovaných tablet + 30 kapsúl

Přípravek byl vyroben v podmínkách GMP (správná výrobní praxe), certifikované Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Informácie o produkte

Výrobca: ONAPHARM S.R.O.
Značka: ONAPHARM
Kód výrobku: 246826
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: ONAPHARM S.R.O.

Recenzie (3)

Recenzie Chytré bábätko30 tbl. + 30 cps.

Recenzie od 3 užívateľov s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

100 %

100 %

Diskusia

Diskusia Chytré bábätko30 tbl. + 30 cps.

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam