Podrobné informácie

Zubná pasta Stomaphyt je určená predovšetkým pre preventívnu starostlivosť alebo starostlivosť o chorých ďasná pri prejavoch parodontitídy.

Informácie o produkte

Výrobca: NEOFYT
Značka: PHYTENEO
Kód výrobku: 67757
Kód EAN: 8594071270032
Držiteľ rozhodnutia: NEOFYT

Charakteristika
Zubná pasta Stomaphyt obsahuje extrakty repíka lekárskeho, harmančeka pravého a šalvie lekárskej vo vhodnej kombinácii pripravenej so zvláštnym zreteľom na starostlivosť o ďasná a ústnu dutinu. Extrakty pôsobí protizápalovo a antimikrobiálne a spôsobujú tak ústup príznakov parodontitídy, krvácavosti a zápalov ďasien. Antimikrobiálny účinok je ďalej posilnený prítomnosťou xylitolu. Zubná pasta Stomaphyt obsahuje čiastočky s jemne abrazívnym účinkom, ktoré účinne odstraňujú zubný plak a obmedzujú výskyt zubného kameňa. Čiastočky dobre prenikajú a pôsobia pri čistení zubov v medzizubných priestoroch.
Do zubnej pasty Stomaphyt neboli pridané zlúčeniny fluóru, je tak vhodná pre skupinu osôb, ktoré sú na zlúčeniny fluóru citlivé.
Zubná pasta Stomaphyt sa po aplikácii rýchlo rozptýli v ústnej dutine, je mierne penivá a vyčistenie úst zanecháva v ústach jemnú, príjemne svieža chuť mätové silice. Svieža chuť pasty je zaistená prídavkom vysoko kvalitné mätové silice. Neobsahuje syntetické farbivá a arómy.

Určenie
Zubná pasta Stomaphyt je určená predovšetkým pre preventívnu starostlivosť alebo starostlivosť o chorých ďasná pri prejavoch parodontitídy: krvácajúce ďasná, opuchy a zápaly ďasien, obnažených zubných krčkov a začínajúcich prejavoch citlivých zubných krčkov.

Účinky
Repík lekársky obsahuje ako účinné látky najmä triesloviny, a skupinu flavonoidov, najmä quercetin, luteolín, apigenin, kempferol. Pri vonkajšom použití pôsobí adstringentne a ako antiflogistikum.
Harmanček pravý obsahuje vysoký podiel flavonoidov: ginkgoflavonových glycosidů zastúpených napríklad apigenin 7-glukosid and jeho 6'-acetylovaným derivátom a flavonoly zahŕňajúcich glukosid luteolín, glycosidy quercetínu, ďalej isorhamnetin a slizové látky polysacharidického charakteru. Dôležitou zložkou je skupina prchavých olejov, obsahujúcich sesquiterpeny bisabol a chamazulén, ďalej potom laktónový sesquiterpeny matricín and matricarin. Harmanček má hojivé, antibakteriálne, protizápalové, adstringentné a dezodoračné účinky. Celkovo stimuluje metabolizmus pokožky.

Šalvia lekárska obsahuje skupinu polyfenolických látok, medzi inými napríklad 3,4-dihydroxyskořicová kyselina a trans-4-hydroxy, 3-metoxyskořicová kyselina, taníny a vykazuje celkovo antioxidačné vlastnosti. Zvonka pôsobí adstringentne a antisepticky, v súvislosti s použitím pri starostlivosti o ústnu dutinu je často používaný prostriedok pri gingivitidách a stomatidách. Pre dosiahnutie optimálnej chute obsahuje zubná pasta Stomaphyt xylitol. Xylitol je polyalkolkohol s mierne sladkou chuťou, bežne sa vyskytujúce v prírode. Xylitol na rozdiel od iných cukrov nie je metabolizovaný, v ústnej dutine tým neklesá hodnota pH a zubná sklovina nie je atakovaná kyslým prostredím. Xylitol navyše priamo inhibuje nárast jedného z najproblematickejších mikroorganizmov, Streptococcus mutans, ktorý je jedným z priamych pôvodcov zubného kazu. Dnes už preskúmaný mechanizmus inhibície je založený na prieniku xylitolu do bakteriálnej bunky následnou prítomnosťou metabolitu xylitol-5-fosfát a spomalením metabolizmu glukózy.

Použitie
Odporúčame používať 2-3 denne najlepšie po jedle. Deťom do 7 rokov sa odporúča použitie pasty v množstve zhruba vo veľkosti hrášku a vykonávanie čistenia pod dohľadom, aby sa obmedzilo prehĺtanie.

Upozornenie
Tento prípravok a tu podávané informácie nie sú určené ako náhrada lekárskej starostlivosti. Liek nie je tiež určený na liečbu alebo prevenciu akéhokoľvek ochorenia. Pre užívanie výrobku neboli zaznamenané žiadne obmedzenia, obmedzenie platí len pre osoby s precitlivenosťou na niektorú zo zložiek.

Recenzie (1)

Recenzie produktu PHYTENEO STOMAPHYT ZUBNÁ PASTA BEZ FLUÓRU 75 ml

Pridať recenziu produktu

(1) (1)

80 %

Diskusia

Diskusia k produktu PHYTENEO STOMAPHYT ZUBNÁ PASTA BEZ FLUÓRU 75 ml

Pridať nový príspevok do diskusie