MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

25 otázok a odpovedí

Fenistil kvapky, ako správne píšete, sa používajú najmä na liečbu sennej nádchy a celoročnej alergickej nádchy. Fenistil má však aj mierny sedatívny účinok, ktorý niektorí pediatri používajú aj na tlmenie kašľa. Najmä toho nočného, ktorý nenechá dieťa pokojne spať. Dávkovanie Fenistil kvapiek u detí od jedného roka je 2 kvapky na 1 kg hmotnosti rozdelené do troch dávok denne. To znamená, že ak dieťa váži 15 kg, jednotlivá dávka je 10 kvapiek. Ak ide o kašeľ, Fenistil sa podáva len na noc.

Celá odpověď

Šarlachová angína / streptokoková angína/ je infekčné ochorenie spôsobené baktériou Streptococcus pyogenes (skupina A streptokokov). Táto baktéria tiež spôsobuje bežnú angínu (angína streptococcica). Šarlachová angína sa vyskytuje prevažne u detí vo veku 5 až 15 rokov, ale môže postihnúť ľudí všetkých vekových skupín. Inkubačná doba šarlachu je 2-5 dní , výnimočne 7 dní.Ochorenie je pomenované po typickom začervenaní kože, ktoré vyzerá ako šarlachovo červená vyrážka, ktorá sa obvykle vyskytuje na hrudi a bruchu. Hlavnými príznakmi šarlachovej angíny sú: Zápal hrdla: Postihnutý má výraznú…

Celá odpověď

V prípade svrbenia možno podávať antihistaminiká. Upokojujúce prostriedky: Na zmiernenie svrbenia a podráždenia spôsobeného vyrážkou môžete použiť upokojujúce krémy alebo masť.

Celá odpověď

Šarlachová angína sa môže prejavovať podobne u detí i dospelých, ale niektoré rozdiely môžu byť viditeľné, a to najmä čo sa týka závažnosti a reakcie na ochorenie. Tu sú všeobecné rysy, ako sa šarlachová angína prejavuje u oboch skupín: U detí: Horúčka: Deti so šarlachovou angínou zvyčajne začínajú mať vysokú horúčku (typicky nad 38 ° C), ktorá môže byť sprevádzaná zimnicami. Zápal hrdla: Postihnuté deti môžu mať výraznú zápalovú angínu, charakterizovanú bolesťou v krku, červenými a zdurenými mandľami a často zlým dychom. Vyrážka: Charakteristická začervenaná vyrážka s hrubým povrchom,…

Celá odpověď

Akné je zapríčinené zápalom mazových žliaz a trápi nielen „puberťákov“. Objaviť sa môže aj u dospelých v podobe začervenaných vyrážok, pľuzgierikov s hnisom alebo hlbokých dutín v pokožke, po ktorých zostávajú jazvy. Najčastejšie sa vyskytujú na tvári, ale niekoho trápia aj na chrbte, hrudníku či ramenách. Medzi hlavné príčiny akné patrí zvýšená produkcia kožného…

Celá odpověď

Voš detská (Pediculus capitis) žije vo vlasoch. Najčastejšie sa vyskytuje u detí vo veku 6-15 rokov, ale získať ju môžu aj mladšie deti a dospelí. Keďže sa voš živí krvou, určite ju neprehliadnete, pretože vás hlava svrbí a núti vás sa neustále škrabať. Samička kladie vajíčka (hnidy) a prilepuje ich pevným tmelom na vlasy tesne pri pokožke hlavy. Za 7-19 dní (podľa teploty) sa z vajíčok liahnu larvy. Z larvy sa po niekoľkých dňoch vyliahne nymfa (2…

Celá odpověď

Prasknutý kútik je nepríjemnou záležitosťou. Mnohokrát bolí, svrbí alebo krváca. Nemôžete sa poriadne napiť, najesť či sa usmiať. Už to vyzerá, že sa zahojí, ale potom viac otvoríte ústa a zase praskne. Praskanie kútikov môže byť spôsobené sychravým či mrazivým počasím, nedostatkom tekutín či vitamínov skupiny B, železa, kyseliny listovej, suchou pokožkou alebo ekzémom v okolí úst, infekciou, ojedinele aj z…

Celá odpověď

Zväčšené nosné mandle môžu byť nepríjemné. V prvom rade, snažte sa, pokiaľ sa dá, o pravidelný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu. Keď je už noštek zahlienený, treba ho pravidelne fúkať, prípadne odsávať. Z bylinných prípravkov môžete ešte nasadiť Sinupret kvapky, tie by mali pekne zabrať, aspoň čo sa týka zahlienenia. Okrem toho ešte odporúčam všeobecne podporovať imunitu napr. vitamínom C alebo hlivou ustricovou.

Celá odpověď

Ak sa objavujú chrasty alebo lupiny vo vlasoch u detí, treba ich najskôr odstrániť, čo docielite prípravkom ABCDerm Babysquam. Následne môžete aplikovať prípravky vhodné na atopickú pokožku ako sú Atoderm Intensive gel, ktorý môže ísť aj do vlasovej časti alebo potom Atoderm sprchový olej.

Celá odpověď

V takomto veku sa zvykne podávať rumančekový alebo feniklový čaj pre dojčatá.

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.