MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Začať konverzáciu

Práve nie sme online. Využite pre svoj dotaz e-mail.

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

451 otázok a odpovedí

Ak červené fľaky či škvrny na žaludi (penise) aj svrbia, mohlo by ísť o mykózu. Niekedy sa môže objaviť aj výtok či bolesť pri močení. Môžete skúsiť 2–3x denne natierať krémom s obsahom antimykotickej zložky (napr. Canesten, Candibene, Cotylena,..). Ak sa stav do 3 dní nezlepší alebo zhorší, navštívte lekára.

Celá odpověď

Voda v uchu je nepríjemná záležitosť. Skúste ju dostať von zatrasením a poskakovaním alebo nakloňte hlavu na stranu, aby mohla voda vytiecť. Môžete tiež vyskúšať uterák alebo vreckovku, aby ste vodu nasali. Ušné sviečky alebo ušné kvapky/spreje sú tiež dobrým spôsobom, ako odstrániť vlhkosť a vyčistiť ucho. Ak je ucho stále zaľahnuté alebo začne bolieť, navštívte lekára.

Celá odpověď

Pri silných bolestiach hrdla odporúčam zvoliť lieky, ktoré kombinujú dezinfekčné a lokálne znecitlivujúce látky. Ak bolesť sprevádza začervenanie mandlí alebo biely povlak na mandliach a jazyku, je možné krátkodobo použiť prípravky s protizápalovou zložkou. K dispozícii je množstvo ďalších liekov, ktoré pri správnom používaní môžu pomôcť pri stredne silných a silných bolestiach hrdla. Pri bolestiach uší sa môžu používať ušné kvapky alebo spreje, ktoré pomáhajú zmierniť zápal a bolesť. Bolesť hrdla pri prehĺtaní a bolesť ucha na jednej (pravej alebo ľavej) strane môže sprevádzať bakteriálnu…

Celá odpověď

Fenistil kvapky, ako správne píšete, sa používajú najmä na liečbu sennej nádchy a celoročnej alergickej nádchy. Fenistil má však aj mierny sedatívny účinok, ktorý niektorí pediatri používajú aj na tlmenie kašľa. Najmä toho nočného, ktorý nenechá dieťa pokojne spať. Dávkovanie Fenistil kvapiek u detí od jedného roka je 2 kvapky na 1 kg hmotnosti rozdelené do troch dávok denne. To znamená, že ak dieťa váži 15 kg, jednotlivá dávka je 10 kvapiek. Ak ide o kašeľ, Fenistil sa podáva len na noc.

Celá odpověď

Čerstvá jasne svetlá červená krv v stolici môže znamenať problém s hemoroidmi alebo trhlinou konečníka. Občasná krv v stolici sa môže objaviť práve v týchto prípadoch. Ak vás konečník bolí, štípe alebo svrbí pri stolici a mimo nej, môžete vyskúšať prípravky na liečbu hemoroidov. Čapíky by sa mali zavádzať ideálne na noc a masť môžete aplikovať niekoľkokrát denne. Do svojho jedálnička pridajte vlákninu a výrobky obsahujúce diosmín a hesperidín. Ak sa stav do mesiaca nezlepší alebo sa zhorší, odporúčam návštevu lekára. Ďalšou možnosťou je zrazená tmavá krv v stolici. Tu môže ísť o krvácanie do…

Celá odpověď

Účinky lieku Modafen: Modafen sa môže používať na krátkodobú liečbu počiatočných štádií akútnych infekčných ochorení horných dýchacích ciest s príznakmi, ako je nádcha, zápal hltana alebo nosohltana a začínajúca bolesť ucha. Modafen je indikovaný pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Prípravok sa môže používať v indikáciách vyžadujúcich dekongestívny (očistenie slizníc, dekongescia nosa) a analgetický (úľava od bolesti) a/alebo antipyretický (proti horúčke) účinok. Ak prevažuje jeden z príznakov (buď prekrvenie nosovej sliznice alebo bolesť a/alebo horúčka), použite jednotlivé lieky –⁠…

Celá odpověď

Ak červené škvrny alebo fľaky na žaludi (penise) aj svrbia, môže ísť o mykózu. Niekedy sa môže vyskytnúť aj výtok alebo bolesť pri močení. Môžete sa skúsiť 2-3-krát denne natrieť krémom s obsahom antimykotickej zložky (napr. Canesten, Candibene, Cotylena,...). Ak sa stav nezlepší alebo sa zhorší do 3 dní, navštívte lekára.

Celá odpověď

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prirodzene sa vyskytujúce papily (papillae coronae glandis) a netreba sa ich obávať. Najčastejšie sa nachádzajú na korunke žaluďa. Ak nájdete tieto biele pupienky (bodky) na žaludi (penise), na vnútornom liste predkožky a okolo uzdičky, pravdepodobne ide o zväčšené tzv. mazové žľazy. Tieto žľazy nestláčajte. Dôležitá je intímna hygiena. Ak začnú svrbieť alebo bolieť, navštívte lekára.

Celá odpověď

Kombinácia pravidelného pitia alkoholu a užívania Ibalginu sa neodporúča. Ak však užívate Ibalgin (Brufen, Ibuprofen) a výnimočne si dáte alkohol (1-2 poháre vína alebo piva), nemal by nastať žiadny problém. Dĺžka času po užití lieku Ibalgin nie je pri príležitostnej konzumácii alkoholu dôležitá.

Celá odpověď

Mierne krvácanie po pohlavnom styku môže mať niekoľko príčin. Môže ísť len o poranenie počas sexu. Môže však ísť aj o zápal, infekciu alebo pohlavne prenosnú chorobu. Príčinou môže byť aj vaginálna suchosť, pretože trenie počas sexu môže poškodiť citlivé vaginálne tkanivo. Vaginálnu suchosť možno liečiť lubrikačnými gélmi, špeciálnymi krémami alebo čapíkmi, ktoré pomáhajú zmierniť nepríjemné pocity pri sexe spôsobené suchosťou. Ak sa u vás špinenie po sexe (ružové špinenie) vyskytuje len občas, s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o poranenie alebo podráždenie sliznice behom sexu. Ak sa…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.