Moje srdcovky

Úvodná strana » Značky » N » NUTRILON

NUTRILON

Nutrilon prináša na trh pestrú paletu vyváženej dojčenskej výživy. Dieťaťu poskytuje potrebné živiny a vitamíny aj v prípade, keď od svojej matky nemôže prijímať materské mlieko.

Pre novorodencov a dojčatá predstavuje najlepší spôsob výživy materské mlieko, predovšetkým zastúpením svojich živín a ich kvalitou. Výhradné dojčenie sa odporúča do 6 mesiacov veku dieťaťa. Kombinácia materského mlieka a čiastočného prikrmovania z fľaše v prvých týždňoch života dieťaťa môže mať negatívny vplyv na dojčenie a prikrmovanie môže spôsobiť problémy pri opätovnom prechode na plné dojčenie. Materské mlieko tiež buduje citový vzťah medzi matkou a dieťaťom a zároveň je tým najekonomickejším variantom výživy. Ak už nemôže byť bábätko plne dojčené, počiatočnú dojčenskú výživu odporúčame užívať len podľa rád lekára či nezávislých odborníkov z odboru medicíny, výživy alebo liečiv, alebo iných osôb profesionálne sa zaoberajúcich starostlivosťou o dojčatá a malé deti. Pre zdravie dojčiat je dôležité dôsledné dodržiavanie návodu na prípravu.

Dojčenské mlieka Nutrilon svojím zložením spĺňajú všetky prísne slovenské i európske normy. A aby čo najlepšie vyhovovali požiadavkám správnej výživy v rôznom veku bábätka, boli rozdelená do troch radov. Rad počiatočných mliek Nutrilon 1 svojím zložením plne postačuje ku kompletnému prísunu potrebných živín, nie je potrebné do stravy bábätka pridávať žiadnu ďalšiu výživu. Mlieka zo radu 1 sú skutočne určené pre všetkých novorodencov, nevynímajúc tie so zdravotnými komplikáciami. Mlieko 1 AR je určené bábätkám, ktoré po bežnej dojčenskej strave grckajú. Pre deti s citlivým trávením je určené počiatočné mlieko Comfort. Ak bábätko žije v prostredí so zvýšeným výskytom alergií, je vhodné využiť mlieka 1 HA. Samozrejme jednotlivých typov mliek je oveľa a oveľa viac (Premium, Soya, Anti-Colics, Low Lactose alebo Nenatal).

Od šiesteho mesiaca veku je vhodné prejsť na pokračujúce mlieka, označené ako Nutrilon 2. Aj tu získate výber z mnohých druhov opísaných vyššie. S ďalším rastom dieťaťa je vhodné rad 2 nahradiť výrobkami zo série Nutrilon 3 a Nutrilon 4. Okrem mlieka je od 4. mesiaca veku vhodné dieťaťu stravu obohacovať aj o ďalšiu potravu. K tomu výborne poslúžia mliečne kaše rôznych príchutí.

Viac informácií

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam