MojaLekáreň.sk

Global Wellness Day na Slovensku

V sobotu 11. júna sa na celom svete a prvý krát na Slovensku bude oslavovať Global Wellness Day (GWD), je to špeciálny deň venovaný dobrému pocitu a uvedomenia si dôležitosti optimistického prístupu k vlastnému životu. MojaLekáreň.sk je prvým podporovateľom tejto myšlienky spomedzi  slovenských firiem.

Mať tělo a mysel v rovnováhe

„Žijeme obklopení negatívnymi informáciami a udalosťami, ktoré nemôžeme sami ovplyvniť. Zmeniť ale môžeme naše myšlienky, reakcie a konania. Je najvyšší čas si jeden deň v roku pripomenúť, že dobrý život začína v našej mysli. Myseľ a telo majú byť v rovnováhe – radosť zo života predsa nezabezpečí len dobrá fyzická kondícia alebo zdravé kĺby,“ hovorí Vladimír Finsterle, zakladateľ MojaLekáreň.sk a jeden z ambasádorov iniciatívy. 

Pripojte sa, je to jednoduché!

Pokiaľ sa vám myšlienka tejto iniciatívy páči, môžete sa zapojiť aj vy – vyrazte na spoločnú prechádzku, usporiadajte tímové cvičenie v práci, dajte si miesto bežného obeda zdravé jedlo alebo si zašportujte s priateľmi. 

Pre ďalšie firmy, ktoré sa chcú zapojiť, stačí potom kontaktovať pána Petra Kubíčka z firmy Havas, ktorá sa stala podporovateľom tejto iniciatívy spolu s nami.

Ďalší podporovatelia

Medzi ďalšie propagátory iniciatívy patrí napríklad:

  • Alexandra Gálová, inštruktorka jogy a pilates a poradkyňa zdravého životného štýlu

O celosvetovom Global Wellness Day 

Korene tohto sviatku duševnej a fyzickej pohody siahajú do roku 2012 a tento rok sa bude oslavovať na viac ako desiatkach tisíc miesť po celom svete v 170 krajinách a tešiť sa podpore mnohých celebrít (napr. Robbieho Williamsa alebo Oprah Winfrey). 

Ľudia na Slovensku si pod pojmom „wellness“ predstavujú skôr masáže alebo kúpeľné procedúry. Skutočný význam tohto slova je však iný: ide o pravidelnú činnosť zameranú na navodenie duševnej a fyzickej pohody. 

Global Wellness Day podporuje veľa organizácií, asociácií, kúpeľných stredísk a wellness hotelov po celom svete. 

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.